Skocz do zawartości
demono1

wieloszczet czerwony z wąsami jak go złapać?

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak zaczeły mi ginąć szczepki korali i ostanio bardzo duży sakro został zjedzony i wciagniety do skały szukałem przyczyn w nocy nic nie zauważyłem aż do tej gdzie cos mnie tkneło zeby zajrzec do akwarium i zobaczyłem wąsy w skale a potem to juz troche na patyku krylu grubego i skubanca zobaczyłem siedzi cały czas w jednej skale jest cienki jak ołówek i nie wiem jak długi jest:( Nagrałem film

Co to może być za gatunek ?

Czy w butelke mozna go złapać?

Bo nie chciał bym wyciągać skały ,korale.musze odklejac ale jak bedzie trzeba to to zrobie czylo w wodzie ro moczyc wrzątek do srodka lać,gdzies wyczytałem wode gazowana ale czy to sie wszystko sprawdzi.

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdy podasz mu w butelce zarcie to do niej wejdzie ? :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdy podasz mu w butelce zarcie to do niej wejdzie ? :chris:

Jak na patyku podawałem to wychodził ale wystarczyło ze.cos powiedzialem lub delikatnie cos dotknęłem to chował sie w błyskawicznym tempie musze spróbować ale boje sie ze jest długi wyciągnie sie ze skały wyciagnie z butelki zarcie i wruci gdzie jego miejsce:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej go szybko wyciągnij. Może się mylę ale to mi wygląda jak Eunice.

Kiedyś oglądałem jakiś program, w którym pokazywali tego potwora w jakimś akwarium w sklepie - wciągał ryby i zżerał.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Eunice. Charakterystyczny biały pierścień na czwartym segmencie kołnierza. Dorastają do 30cm.

( http://pl.reeflex.net/tiere/3249_Eunice_sp01.htm )

Coś więcej masz o nich jeszcze w tym temacie --> http://nano-reef.pl/topic/27634-eunice-sp-01/



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłam polowanie na wieloszczety, włożyłam butelkę z odrobiną żarcia i tulejkę od salimetra. Do butelki nie chciały wchodzic, ale na tę tulejke złapałam ich kilkanaście. Niektóre udało się szczypcami złapać jak wędrowały po piachu. Ale szczypcami udaje się złapac tylko takie, które całkowicie wyjdą ze skały, bo jeśli jest zaczepiony, to faktycznie chowa sie błyskawicznie. Po wyjściu ze skały juz taki szybki nie jest.

Łącznie wyłowiłam ich ponad 20, a jeszcze z 5 razy tyle siedzi w skałach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Swojego czasu łowiłem wieloszczety na czarną plastikową puszeczkę po filmie do aparatu,robiłem w niej 3 dziurki wkładałem mięsko,kamyk żeby zatopić i całość przywiązaną do żyłki wodowałem wieczorem w skałach,rano zawsze było w puszcze parę sztuk,ważne żeby pojemnik był czarny,żeby nad ranem światło nie wypłoszyło wieloszczetów z powrotem w ciemne skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super mam na butelkę ja myslicie zlapie sie. ??:/ czy zostaje wyjąć skałe bez koralii i gotowanie ,zanuzyc w kranuwie czy w wodzie ro itd ??? dzieki wszystkim za odpowiedzi

Zdecydowanie Eunice. Charakterystyczny biały pierścień na czwartym segmencie kołnierza. Dorastają do 30cm.

( http://pl.reeflex.net/tiere/3249_Eunice_sp01.htm )

Coś więcej masz o nich jeszcze w tym temacie --> http://nano-reef.pl/topic/27634-eunice-sp-01/

Dzieki kurde i mnie to musiało spotkac :(korale giną

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wruciłem z pracy odrazu wziełem sie na tego wieloszczeta sprawdziłem czy napewno w tej skale siedzi i odczepilem korale od niej i po mału skałe wsadziłem do Ro lezala z godzine nie widziałem go oprucz padnietych krewetek po 1 cm musiałem przyniesc je ze skało z erybki wezowidla i inne stworzenia były martwe potem .zaczołem moczenie w wodzie z kranu ciepla zimna potem wzatek i skubanca nie było widac(jest szansa ze przezył czy nie ? Bo wszystkie dziury zalezwalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym potrzymał ta skale jeszcze w ro i powtórzył to z 2-3 raz tak na wszelki wypadek bo skoro już wyjąłeś ta skale to lepiej mieć pewność ze padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro słyszy jak mówisz może poproś o wyjście? :) sorry ale musiałem :) a tak poważnie jeżeli to jedna skała w której siedzi wal ją młotem żebyś był pewien, że skubańca dorwałeś w całości.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym potrzymał ta skale jeszcze w ro i powtórzył to z 2-3 raz tak na wszelki wypadek bo skoro już wyjąłeś ta skale to lepiej mieć pewność ze padnie

Skała juz w akwarium jest zobaczymy oby sie udało i tak wszystko w lazience zrobiłem:) a przy dzieciach to duzo sie nie zadziała

skoro słyszy jak mówisz może poproś o wyjście? :) sorry ale musiałem :) a tak poważnie jeżeli to jedna skała w której siedzi wal ją młotem żebyś był pewien, że skubańca dorwałeś w całości.

Chodzilo mi o to ze podałem pokarm na patyku pod ta dziurę i tak sprawdziłem :) nie rozwale ja młotem cala skała w zoantusach wazy 3 kg pozatym juz i tak grzybki sie rozpusciły mam nadzeje ze padł w srodku a jak nie to znowu bede mysał masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie boje ze moze byc w innej skale mogl zmienic nore w miedzy czasie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie boje ze moze byc w innej skale mogl zmienic nore w miedzy czasie.

Miałem przygotowane odstawiłem wszystko ze skała była oddzielnie i sprawdziłem na patyku troche zarcia i wychodził.nawet jak podnosiłem to skubaniec do środka wlazł a reszte skały to mam płaskie kawałki wiec nie ma dziur oby zdechł bo i tak zamieszałem w akwarium jak odlepiłem korale:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak padł gdzieś w skale, to jako spory robal pewnie parametry mogą się trochę pogorszyć, jak nie dał się znaleźć i usunąć.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak padł gdzieś w skale, to jako spory robal pewnie parametry mogą się trochę pogorszyć, jak nie dał się znaleźć i usunąć.

Napewno tak bedzie bo skubaniec skurczył sie miejmy nadzeje ze w 100% zdechł w srodku bo kurde to co ja wyprawiałem ze skało to nic nie powinno przezyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec ze na 99% skubaniec zdechł w skale :) 1 % zostawiam w niepewności tylko szkoda bo skała na.ktorej były zoa i inne życie wszystko gineło cos za cos:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.