Skocz do zawartości
rybak195

Led a a wrażenie metnej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest pewien zamęt w mojej głowie zakupiłem lampę aquatrend spektrum 2 bo wydała mi się niedroga ale wiarę dobra amianowicie też przez to że jest sygnowana przez polską znaną firmę świeci ta lampa jak się okazało a moje oko bardzo fajnie kanał niebieski i nocne swiatlo jest super efekt głębi iswiecenie koralowcow bajka ale chciałem kupić coś znanego i w mojej ocenie firmowego padło na maxpect razor 180 wat i szok lampa świeci nijak na niebieskim kanale powoduje wrażenie metnej nawody o co chodzi niech mi to ktoś wyjasni

Edytowane przez rybak195 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz to po polsku...potem coś można zaradzić;)

piszę z telefonu żony nie umiesz obsługiwać zmienia mi wyrazy

Piszę po polsku w skrócie przy lampie aquatrend akwarium wygląda super a przy maxpect takie powstaje wrażenie metnej wody na kanale niebieskim niechce

nikogo obrażać ani nic promować to jest tylko moje odczucie a że potrzebuję sześć takich lamp to robię takie porównania

Jak coś to zapraszam wszystkich na kawę to sami ocenicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

też tak mam - ale tylko jak przyświecę "latarką" UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam teraz dylemat którą lampę wybrać mieć pięknie oświetlone akwarium i wrażenie głębi i czystej wody czy maxpecta drogą i cenioną lampę ale wrażenie brudnej wody i tak sobie wyglądających korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy maxpect nie ma metnej wody a jakie oswietlenie masz teraz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niebieskim kanale w porównaniu do aquatrend po lewej wisi jedna a po prawej maxpect i porażka oco chodzi normalnie maxpect powoduje taka mgiełkę w porównaniu do aquatrenda jak bym nie powiesił dwóch różnych to bym pewnie nie zobaczył różnicy myślał bym że mam taką wodę dlamnie to jest bardzo poważna sprawa dlaczego tak się dzieje ze cenioną lampa świeci ja tani chińczyk bo też porownywalismy jak kto nie wierzy to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maxspecta 180w, nie mam efektu metnej wody nawet przy 100% samego niebieskiego kanalu albo przynajmniej nie zauwzam czegos takiego bo lampa na samym niebieskim kanale nigdy nie chodzi.

Wybierz to co ci sie bardziej podoba wizualnie, jedyne pytanie jaka roznica w jakosci oswietlenia.

Sa tez inni producenci, przy 6ciu lampach moze lepiej cos co ci bedzie latwiej sterowac na zasadzie master-slave.

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maxspecta 180w, nie mam efektu metnej wody nawet przy 100% samego niebieskiego kanalu albo przynajmniej nie zauwzam czegos takiego bo lampa na samym niebieskim kanale nigdy nie chodzi.

Wybierz to co ci sie bardziej podoba wizualnie, jedyne pytanie jaka roznica w jakosci oswietlenia.

Sa tez inni producenci, przy 6ciu lampach moze lepiej cos co ci bedzie latwiej sterowac na zasadzie master-slave.

to jaką bys polecał ze sterownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko cos polecic, az tak sie nie znam. Z tego co czytalem sam wybralem maxspecta tyle ze u mnie bedzie wisial jeden.

Z producentow ktorzy pozwalaja na podlaczanie lamp ze soba na 100% to Kessil i PacyficSun ale sadze ze inni tez maja jakies rozwiazania. Musisz poszukac, moze jeszcze GHL czy Vertex ale to tez zalezy od glebokosci portfela.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina wody a nie lampy - jaka sól ?

po prawej super a po lewej lekka mgła i kto to wytłumaczy pod chinską taką za 600 zł tez było podobniejak pod maxpectem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ta "spektrum 2" a dokładniej spectra - to też chinka :p tylko brandowana w PL

pewno ma ledy UV inne nm niż maxpect itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia ustawien, jak Ci sie podoba aqautrend to kup aquatrend u mnie zadnej metnej wody na maxpect nie ma.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawej super a po lewej lekka mgła i kto to wytłumaczy pod chinską taką za 600 zł tez było podobniejak pod maxpectem

Tak sobie gdybam że razora masz z soczewkami 90 stopni przez co światło jest bardziej skupione, co z kolei uwidacznia w znacznym stopniu paprochy które pływają w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tu tkwi sedno sprawy przy led maxpect widac kazdy pylek po przejsciu na t5 tego nie widac wogole.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gdybam że razora masz z soczewkami 90 stopni przez co światło jest bardziej skupione, co z kolei uwidacznia w znacznym stopniu paprochy które pływają w wodzie.

Nowe razory na ledach cree (v3) maja soczewki 120* z tego co pamietam.

Cytat ze strony producenta:

"Utilizing the latest high performance high intensity Cree XLamp® XT-E and XB-D LED chips, equipped with 120° degrees optics with nano-tech paint technology, the R420r will consume less power yet producing more PAR (Photosynthetic Active Radiation) for even your most demanding corals."

http://www.maxspect.com/page1.php

No chyba, ze kolega ma stary model z soczewkami 90* wtedy polecalbym sprawdzic te nowsze wersje.

Albo rzeczywiscie woda.

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo razory mają ogólnie h.... Barwę światła akwarium wygląda jakby swiecono uvka do np pacific Sun się nie umywa żaden razor takie tylko moje zdanie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo razory mają ogólnie h.... Barwę światła akwarium wygląda jakby swiecono uvka do np pacific Sun się nie umywa żaden razor takie tylko moje zdanie

Popieram, długo nie wytrzymałem z tą lampą. Może jakby dołożyć rury T5 to by uzyskał lepszy efekt.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dolozeniu dwoch t5 ATI jest lux swiatelko.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium właśnie nie wygląda jak świecące ufo raczej blado i wcale nie niebiesko a po aquatrendem lepiej ale to nie znaczy ze aquatrend jest dobry

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kup te lampki, które bardziej ci odpowiadają. Do tego będziesz miał taniej - same plusy dodatnie :)

Nie zawsze droższe (firmowe itp. ) znaczy lepsze.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak korale nie rosną pod aquatrendem tylko po maxpect em? to którą kupić mam bo same niewiadome

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Niewiem

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ledami sps rosna slabiej niz pod t5 natomiast lpsy i miekkie rosna super.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.