Skocz do zawartości
ZenonPL

Jakiś dziwny kokon (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich, o jakims małym zbiorniku myślałem już jakiś czas, w końcu od ok. miesiąca mam swoją 30-litrową nano-rafkę. Na razie wszystko hula dobrze, jednakże nie wiem co mi wyłazi z żywej skały. Jest to coś w rodzaju kokonu, początkowo (zaczęło sie robic jakieś 2 tygodnie temu) sądziłem że to jakiś tam glon. Kolor zielonkawy, w środku widoczne bańki powietrza, rzecz w tym że zaczęły z tego wystawać przezroczyste jakby-czułki przyczepione do czegoś większego w kolorze brązowo-brunatnym. Stwór bez wątpienia jakąś działalnośc prowadzi, chowa się do środka "kokonu" wystawia i chowa czułki, itp. Dodatkowo - chyba to z tego - w okolicy porobiło soę coś w rodzaju pajęczyny lub śluzu. Być może to coś oczywistego, ale nie udało mi się znaleźć żadnej informacji. Co to za dziadostwo może być? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :D

Najlepiej jak zapodasz jakas fotke


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mogę dołączyć plików, klikając na Moje Pliki mam informację o braku uprawnien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. Fotka troche rozmazana ale coś nie mogę złapać ostrości.

2qdo1s2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie bardzo. To moje nie jest takie "kolaczaste", za to bradziej obślizgłe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze, moim zdaniem to osiadly slimak jezeli ma kokon i wypuszcza pajeczynke lub nitki. Niektore duze gatunki sa denerwujace dla korali i niezle je potrafia oplatac, ale te male nie przeszkadzaja i ladnie z wody wylapuja czasteczki.

Jednak moze to byc wieloszczet. Jezeli nie ma kokonu, a mieszka w dziurze to jest to prawdopodobne. Moze lepic domek z piasku. Zywi sie organicznymi czastkami i nie jest agresywny, ale szczeki ma potezne i jest silny. Bez problemu malutkie kawalki skalek przenosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zywil sie niestety pieknym sargassem, zjadl go pewnej nocy calego :D Stracilem wtedy cierpliwosc i nie chcialem czekac co mu jako nastepne posmakuje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dokladnie nie widze ale jest to cos dziwnego ;/ sam nie wiem co to moze ktos powie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzis wieczorem zrobię lepsze fotki. to śicerwo sie rozmnaża, wypuszcza małe mini-slimaczki w brązowym kolorze. Mam tego dziesiątki, dodatkowo w 3 innych miejscach w żywej skale też mam zaczątki tych fafanych kokonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - to nie mini ślimaczki tylko coś jakby brązowe jaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te "jajka" poruszaja sie? Jaka jest ich szacunkowa srednica? Czy zmieniaja swoj ksztalt? Sprawdzales jaka jest ich konsustencja? Tylko nie palcem, jakims narzedziem lepiej :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam(słyszałem kiedyś), że jak są takie ciemne kulki(niepamiętam nazwy) to bardzo niebezpieczne są jak pękną. Bardzo toksyczne i szybko się rozprzestrzeniają.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki nie poruszają się, ale odnoszę wrażenie że później się jakby "rozklepują" i zamieniają w te kokony. Wielkość - trochę większe od takiego plastikowego łepka od szpilki. Dzisiaj żona zrobiła fotkę gdy ten niby-slimak właśnie coś takiego wypuszczał. Niestety ciężko jest mi zrobić dokładne zdjęcie, ponieważ kokon jest przy tylnej szybie. Jutro zrobię 30% podmiany wody, pewnie wyjmę skałkę z wody i pstryknę z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kokony to Xenomorph jak nic. Przerypane, jedyna skuteczna (a i to nie do konca) metodą jest atomówka. Uwaga! Przyklejają sie do twarzy i zostawiaja w ciele zywiciela embriona! Podobna jest w USA jedna akwarystka, Ellen Ripley sie nazywa, walczyla z nimi dlugo ale chyba wyplenila w koncu z baniaka.

:(:) :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie strasz, coś mi sie od rana w brzuchu tajemniczo rusza :-). Ale mam w piwnicy trochę plutonu od ruskich, myślicie że da radę? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.