Skocz do zawartości
Vertiscire

Blade SPSy

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem - jaki balling, jaki reaktor - jego sps jeszcze tego jak widać nie potrzebują skoro co tydzień ma bardzo niski ubytek co napisał nam jak wyglądają jego testy... kurde - leje mikro - lejesz zgodnie z instrukcją?? - może zmień firmę.

Strongi AF to nic innego jak mikro.

Nie odpowiedziałeś albo pominąłem gdzieś - podajesz jakieś aminokwasy lub witaminy?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Componenty A, B, C zgodnie z instrukcją.

Coral A (aminokwasy) zgodnie z instrukcją, witamin dla korali nie daję. Ryby dostają swoje witaminy to i pewnie korale podłapią.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo może zmien testy.Na nowe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo może zmien testy.Na nowe.

to też może być wyjście bo może tu jest problem

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy są nowe (o ile 3 miesiące to nowy test)

Tutaj fotka bladej Montipory(z dziś)

http://cms.quatrodes...0409_164318.jpg

A jak ją zamawiałem to miała taki kolor:

http://jadwigamorska...rwona-3602.html

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalona


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie światło? Na początku miałem LEDy ale teraz wisi już klasycznie T5 od ATI. I dodam, ze od początku jest na poziomie dna praktycznie (50cm od tafli gdzies)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora napisz coś :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz obsade rybna i napisz wiecej o karmieniu co i ile podajesz do zbiornika w ciagu doby (dla korali i ryb). W jakiej formie są lpsy ( o ile śą jakieś )? Czy kolory są blade a polipy drobniejsze niż zwykle?

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada była na początku wypisana. Rybki 2x mrożonki + 4-5x szczypte płatków. Korale codziennie 1 kostka zmiksowanych mrożonek (wszystko co dostalem w sklepie) + co drugi dzień Coral E(5 kropli) lub Kent Phytoplex (15 ml).

LPSów nie mam.

Kolory są blade u montipor, Milki i 2-3 acropor (w stosunku do tego jaki miały kolor w dniu zakupu). Polipy różnie - jedne mniejsze (albo w ogóle nie wystawiane) inne korale normalnie pompują. Acry w nocy, reszta głównie w dzień.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasolenie czym mierzysz?Jakk dla mnie to brak im światła.

Może są w mniej doświetlony miejscu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr z ATC mam też spławik JBL ale oba to samo pokazują. Przy najbliższej wizycie w sklepie sprawdzę dla pewności


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokaz wiecej zdjeć tych korali i całe akwarium, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x mrożonki to znaczy ile tych kostek dajesz łącznie dziennie :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz wiecej zdjeć tych korali i całe akwarium, prosze.

Jutro zrobię bo teraz po ciemku to nic nie wyjdzie. Tutaj sprzed około 3 tygodni(takie tylko udało się wygrzebać)

http://cms.quatrodes...0311_085937.jpg

W sumie tak jak cofam pamięcią to problemy się zaczęły mniej więcej kiedy do wody trafił węgiel. Może to mieć jakiś związek?

2x mrożonki to znaczy ile tych kostek dajesz łącznie dziennie :)

2-3 kostki dla samych ryb.

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz rurowki?Po tym jak włożyłeś wegiel?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówki mam 2 na te całe 618 litrów;) W sumpie troche Syconów wyrosło i to tyle z filtratorów


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi kiedyś węgiel tak wytrzepal wodę ze rurowki zaniknely.Po wywaleniu węgla wszystko wrucilo do normy.I rurowki wrucilu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem masz zbyt czystą wodę, zerowe parametry mocny odpieniacz i wg. mnie b. skromne karmienie jak na taki litraż powoduje to, że właśnie w pierwszej kolejności blekną montipory, stylopory itp czyli wszystkie tzw proste spsy. Na temat kropelek af się nie wypowiadam bo nigdy nie używałem ale na pewno karmić powinieneś korale codziennie. Fito, rozpuszczone z wodą pokarmy suche w formie pyłu, najdrobniejsze mrożonki dla korali. Zwiększ 3 krotnie ilość a najlepiej to co podajesz podawaj regularnie 3x częściej i będzie poprawa. U mnie było podobnie i odkąd karmię bez opamiętania wszystko odzyskało kolory, polipy powystawiane nawet w dzień. Na moje skromne 200 litrów przy po4 0.00 i no3 0 wale wszystkiego znacznie więcej od Ciebie.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodajesz stronga z Af?.Zerowe no3 i po4 to jest napewno jedna przyczyna.Też tak miałem w młodym akwa,kolory były blade i małe polipy,zwiększyłem karmienie korali , i musiałem dodawac no3.Też uzywam całej gamy AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi kiedyś węgiel tak wytrzepal wodę ze rurowki zaniknely.Po wywaleniu węgla wszystko wrucilo do normy.I rurowki wrucilu.

Podobnie jak kolega bober proponuję przyjrzeć się jeszcze kwestii węgla. Tylko nie pisz, że trzymasz 600 ml w filtrze przepływowym. Jeżeli jednak to nie węgiel w nadmiarze i w zbyt mocnej filtracji drenuje mikro to podobnie jak kol. wojtek-lodz skłaniałbym się ku obfitszemu karmieniu korali skoro parametry na to pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam 400ml luzem w skarpecie w sumpie. Bede probowac karmic wiecej i zobaczymy. Czy ktos orientacyjnie moze podac ile czasu koralowcom moze zabrac nabieranie koloru? Zebym po miesiacu czy dwoch nie powiedzial sobie ze dana hipoteza nie dziala i szukal czegos nowego

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest przyczyna myślę, że po miesiącu będzie dobrze widać efekty. Ten węgiel mimo to zmniejszyłbym na razie o połowę.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest przyczyna myślę, że po miesiącu będzie dobrze widać efekty. Ten węgiel mimo to zmniejszyłbym na razie o połowę.

Znowu zgodzę się z wojtkiem-lodz. Daj węgla 120-150 ml. Jeżeli to karmienie jest przyczyną to po 3-4 tygodniach na tipach acropor patrząc od góry powinno być widać już różnicę w kolorze.

Dodatkowo w pierwszym poście piszesz, że blade kolory dotyczą głównie montipor. Czy chodzi może o czerwony kolor, czy wszystkie? Jeśli głownie czerwony to warto byłoby sprawdzić poziom potasu.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony ale tylko na talerzowce bo digitata jest bardzo czerwona choc nadal nie tak jak w Waszych zbiornikach. Seriatopory jeszcze blade. Zdjecia porobilem i wrzuce jakk bede przy kompie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.