Skocz do zawartości
Vertiscire

Blade SPSy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wogole wywalil wegiel on pochlania mikroelementy ktore dodajemy i to nie wiadomo w jakich ilosciach.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro balling nie idzie, pobory prawie zerowe to dlaczego miałoby potasu brakować? Sprawdzić nie zaszkodzi na pewno.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro balling nie idzie, pobory prawie zerowe to dlaczego miałoby potasu brakować? Sprawdzić nie zaszkodzi na pewno.

Filtracja, metoda prowadzenia akwa etc. mają również istotne znaczenie jeśli chodzi o ubytki potasu (np. zeovit, czy pellety). Nie tylko zużycie przez bezkręgowce.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tescik na potas zrobie w erybce

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam korale?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększone karmienie nie pomogło (na PO4) więc w ruch poszedł diwodofosforan potasu. Dałem do poziomu 0.04 (hanka). Dodałem też Fauna Marin Color Complex Red + Green. Minęło około 10 dni, na razie zmianę widać na Monti Samarensis, reszta bez zmian jeszcze w kolorach(bo w kondycji dużo lepiej). Za jakość zdjęć przepraszam.

"Zielona" montipora digitata nadal coś nie zielona

img_20160426_113117.jpg

Zielona Peltiformis:

img_20160426_113157.jpg

Czerwona Samarensis po lekkiej poprawie(wcześniej była biała prawie)

img_20160426_112926.jpg

Przy okazji skałę pokrył jakiś nalot. Coś jak dino(są bąbelki) ale nie ma formy glutów tylko takiego mchu. Nie da się tego odessać tylko można zdrapać szorując porządnie szczoteczką. Kolorem przypomina bardziej okrzemki. To mogą być jakieś glony?

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody jasnienia mogą być trzy

1. przeswietlony zbiornik ( nie doczytalem czym tam świecisz)

2. Wytrzepana woda z minroelementow

3. Wytrzepana woda z neutrientow 0, 0 ,0

Jezeli jasnienie nastepowalo powoli, czyli kolory z zywych zrobily sie ladne pastelowe a potem rozjasnily do bialawych to masz wytrzepane neutrienty.

Jesli nie wszystkie kolory sa blade, czyli np. czerwone schodza a zielone trzymaja sie ladnie to mikroelementy.

Jesli korale sa blade i zawijaja sie w dol, np talerzowki zaczynaja splywac a nie rosana do gory to stawial bym na swiatlo.

Syf na skale świadczy o przelaniu jakis dodatkow do wody. Czegos bylo za duzo i sie odlozylo w skale a teraz wychodzi.

Zrob 2- 3 podmiany na IO cotygodniowe np po 20% a potem kilka podmian na RC bogatej i zbilansowanej soli co dwa tygodnie. I nie lej zupelnie nic do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ATI 8x80W. 640W swiatla na zbiornik 618 litrów(55cm wysokosci) to raczej OK

2. Możliwe bo podaje od niedawna.

3. Od samego początku miałem po 0 NO3/PO4.

Było tak jak piszesz, że z kolorowych robiły się pastelowe a potem blade. Nie dotykało to wszystkich w jednakowym stopniu(zielone sobie lepiej radziły ale też traciły kolory)

A ten syf może mieć bąbelki powietrza jeśli pochodzi z przedawkowania czegoś?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dopisze się do wątku bo mam coś podobnego. Ogólnie zbiornik niedawno po przesiadce na większe + zmiana światła z Led + t5 na 8x80w t5. Część korali zbrazowiala a część bardzo zbladla. Myślałem że się poprawi ale nic na to nie wskazuje. Karmie korale codziennie wieczorem pokarmem af + aminokwasy. No3 jest około 0.2 i się trzyma po4 niewykrywalne salifertem. Do zbiornika miałem wrzucone 500ml węgla ale po przeczytaniu że może być on jedna z przyczyn postanowiłem go odłączyć. Zastanawiam się czy chodzi tutaj o zbyt czyta wodę czy raczej może doszło do poparzenia przez światło. Kilka fotek:

post-20198-1461682023,14_thumb.jpgpost-20198-1461682033,62_thumb.jpgpost-20198-1461682045,54_thumb.jpgpost-20198-1461682058,15_thumb.jpgpost-20198-1461682069,37_thumb.jpgpost-20198-1461682078,04_thumb.jpg

I jeszcze ten czy to kupa czy już wypluwa flaki?

post-20198-1461682106,73_thumb.jpg też jest bardzo jasny.

Pozdrawiam

Akwarium 800 litrów odpieniacz bk250. 4 krople probios i 2 krople np dziennie

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakieś pomysły? Ciekawi mnie jak pomóc chłopakom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas testem colombo 400ppm

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden doświadczony akwarysta mi powiedział że jak chce rozjaśnić kolory to mam zrobić bardzo dużą podmianę 50% na ubogiej soli.

Zbiorniki często startuje się na takiej właśnie soli. Dużo wody w obiegu, korale małe i mamy jasne kolory.

Pewnie zbyt niskie poziomy azotanów i fosforanów plus uboga sól.

Najłatwiej wstrzymać podmiany. Przy takim litrażu i obsadach u obu kolegów miesiąc bez podmiany to żadna tragedia a efekt może nastąpić.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af reef salt raczej uboga nie jest a od startu jadę na niej:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś jeden doświadczony akwarysta mi powiedział że jak chce rozjaśnić kolory to mam zrobić bardzo dużą podmianę 50% na ubogiej soli.

Zbiorniki często startuje się na takiej właśnie soli. Dużo wody w obiegu, korale małe i mamy jasne kolory.

Pewnie zbyt niskie poziomy azotanów i fosforanów plus uboga sól.

Najłatwiej wstrzymać podmiany. Przy takim litrażu i obsadach u obu kolegów miesiąc bez podmiany to żadna tragedia a efekt może nastąpić.

Ja startowalem na AF reef salt + regularne podmianki po 50 litrów dziennie przez półtorej tygodnia że starego zbiornika. Nie bardzo rozumiem w czym wstrzymanie podmian ma pomóc? Skoro koledzy powyżej sugerują braki w mikroelementach to wypadałoby chyba robić te podmianki na w miarę bogatej soli?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie talerzówka jest czerwona, żyje od 2 miesięcy w kiepskich parametrach, z symboliczną ilością światła, na soli AF reef salt z cotygodniowymi podmianami. Niczego nie kropilam przez 2 miesiące, prócz tego, że jeden raz tydzien temu kapnęłam ABEV w mniejszych dawkach, niz podaje producent. Mam wrażenie, że nawet w tych spartańskich warunkach odrobinę przyrosła. Montipora zielona tez jakos daje rade, urosła i polipy sa zielone a nie blade.

Chyba u kolegi jest jakis inny powód, niz sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podbite no3 i po4 wiec teraz czekam cierpliwie. Bede mogl nutrienty wykluczyc. Jak nie pomoze to przesiadam sie na miękkie:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygarne Twoje bledzioszki, może w moim bagienku nabiora kolorów :D

A tak serio, to ludzie trzymaja te same korale w zerowych (albo zblizonych do zera) parametrach i korale sa piekne, kolory intensywne. Moim zdaniem to ani rodzaj soli, ani poziom nutrientów/fosforanów, ani światło. Gdzies indziej jest pies pogrzebany, tylko gdzie...

A na 100 procent nie ma na nich niezidentydikowanych obiektów pełzająco-biegających? A może sąsiad parzy?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baa zebym to ja wiedzial:) dlatego pytam tu doswiadczonych kolegow bo moje pomysly sie koncza

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wyciągnij sobie średnia z parametrów jakie ludzie mają w zbiornikach spsowych,lub mieszanych.

U mnie np jest tak

Kh-6,7max 7

Ca-400 nie więcej i nie mniej.

Mg-nie mierze,kiedyś mierzyłem ale się skonczyl test.

Po4-wedlug Salifert 0.Woda się nie barwi.

No3-woda się zabarwia bardzo delikatnie ale nie na tyle żeby odczytać jakiś konkretny parametr.

Mam też refugium które co dwa tygodnie oprozniam przy podmianie bo całkiem fajnie rośnie.

Na kolory nie narzekam,i oprócz ballinga że strongami nie leje kompletnie nic.I karmie całkiem sporo.Mrożonek nie plukam,nie widzę sensu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, przekazuje co doświadczony człowiek pracujący w tym biznesie od wielu lat mi powiedział.

Sam zakładałem 3x zbiornik. Raz na starej wodzie i starej skale, walczyłem z po4 na poziomie 0,20-0,15 ze słabym odpieniaczem i oddająca skałą przy ledach 2w/litr i rosło wszystko, akry miały kolory (ba odzyskiwały po traumach w zbiorniku z zerowymi parametrami gdzie trafiały do mnie na wpół żywe) i rosły jak głupie.

Pózniej zbiornik na prawie świeżej solance i przewymiarowanym odpieniaczu. Przekładka tych korali i w tydzien wyblakły.

Waliłem bakterie i podmiany cotydzien na probiotycznej soli i zamiast poprawić pogorszylem tylko że zaczęły całkiem lecieć i gubić tkankę.

Teraz po restarcie połowa wody, kilka miesięcy baniak dochodził, ograniczyłem podmiany bo parametry ciagle zerowe. Dopiero po pół roku niektóre akry wystartowały.

Expertem nie jestem, chętnie bym posłuchał rady hodowców z forum.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba,

taka sytuacja:

NO3 i PO4 sa niewykrywalne. W takim systemie, dodawanie elementow sladowych jest bezcelowe, gdyz korale nie moga tego wykorzystac. Raczej szybciej "wysadzisz" zbiornik.

Mozesz podkarmiac korale (np: Cyclopeeze lub inne pokarmy), poza tym albo sztucznie podwyzszysz NO3 i PO4 (chyba juz to robisz) lub wpuscisz kilka ryb wiecej, co zmusi do podawania wiecej pokarmu. Wtedy warto dodawac troche "elementow sladowych" i odrobine amino.

Byc moze korale nie zjedza Cyclopeeze, ale za to inne "zyjatka" sie pozywia i cos wydala... Poza tym, wiele firm produkuje pokarm dla korali pakowany do zakraplaczy. Przy takich zabiegach mozna spodziewac sie szybszego wzrostu Aiptasii. To bedzie tez wskaznikiem, ze i korale maja wiecej papu do dyspozycji.

Mozna tez podejsc z troche innej strony i zrobic pare podmianek na kranowce...

Mozesz tez sprawdzic, czy bedzie poprawa po dodawaniu samych elementow sladowych, samych aminokwasow lub obydwu jednoczesnie. Tyle, ze za kazdym razem, na wyniki trzeba poczekac ze 3 miesiace.

Wszystko to spokojnie, zeby nie przedobrzyc (no ale to sam wiesz). :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak mialem jak na glony użyłem preparatu z miedzią, zooksantele sie eksmitowaly

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedys tak mialem jak na glony użyłem preparatu z miedzią, zooksantele sie eksmitowaly

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob 3 podmiany po 20% co tydzien na bogatej soli Reef Crystal AS.

To sa ewidentnie wyprane mikroelementy na niestabilnej soli AF.

Za miesiac bedziesz mial spowrotem swoje kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie boisz to wylaczaj odpieniacz na dzien.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.