Skocz do zawartości
Vertiscire

Blade SPSy

Rekomendowane odpowiedzi

A na celu ma to? Bo kolega pisał wyżej, że PO4 podniesione, tak jak już Stani zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na celu ma to? Bo kolega pisał wyżej, że PO4 podniesione, tak jak już Stani zauważył.

Celem ograniczenie oczyszczania wody w nadmiarze.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662

Odpieniacz napowietrza wodę co z kolei utrzymuje PH na odpowiednim poziomie. Jego wyłączenie nie zaszkodzi przypadkiem? Wyłaczam na 2-3h w nocy po podaniu papu i amino żeby nie wytłukł od razu.

@Stani

NO3 jest 0.75 a PO4 0.04 od jakiś 2 tygodni. Powiedzcie mi czy to OK czy nadal za mało (prawie same montipory, seriatopory + 5 acroporek)

Z każdym dniem Samarensis bardziej kolorowa(moim zdaniem). Talerzówka ma lepsze kolory na przyrostach ale 'core' zostało białe jak na zdjęciu. Ona chyba faktycznie została poparzona LEDami wcześniej - pytanie czy takie poparzenie też może koral zregenerować?

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 masz ok, nic tu nie musisz zmieniac. W ogole moze nic nie m,usisz robic, skoro korale sie wybarwiaja. Byc moze, byly przeswietlone ledami.

Gdyby jednak nie bylo poprawy, to dodanie mikroelementow lub podmiana na kranowce moga pomoc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można przeswietlic t5? Jeśli tak to co robić? Zmniejszyć światło.? Czy po prostu zostawić i dać czas?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie da się. T5 wstawisz tylko tyle na ile masz miejsca, mógłbyś wcisnąć coś jeszcze ale kosztem odbłyśników co w ostateczności nie zwiększy mocy.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie nie da się. T5 wstawisz tylko tyle na ile masz miejsca, mógłbyś wcisnąć coś jeszcze ale kosztem odbłyśników co w ostateczności nie zwiększy mocy.

Chodzi mi o to że wcześniej miałem w 500 litrów 2x75w w Led i 4x39w t5 a teraz wrzuciłem pod 8x80w od razu na pełen cykl 4 godziny na niby wschody zachody i 8 godzin pełnego światła. Czyli mówisz że się nie da? Pozostaje mi zatem wyjalowienie wody. Prawdopodobnie przez zbyt szybkie dozowanie bakterii probiotycznych + przewymiarowany odpieniacz + duża ilość węgla na samym początku około 500 ml. Czytałem też na reefhub w artykule o solach że af jest dość uboga w stront i żelazo a u mnie zielony jest mocno blady.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysoce prawdopodobne jest to co już pisałem wcześniej, że przesadziłeś ze światłem :(

Jak masz zauważalną poprawę to już nic nie zmieniaj i rób to co robisz czyli utrzymuj NO3 i PO4 na tym poziomie.

Podmian na kranówie nie polecam, przynajmniej u mnie w wodociągach to cały Mendelejew płynie :(

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarek mamy chyba dokladnie to samo. Zielony bladziutki, swiatlo to samo, sol ta sama. Jakby cos sie u Ciebie poprawilo to daj znac po czym:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiarek mamy chyba dokladnie to samo. Zielony bladziutki, swiatlo to samo, sol ta sama. Jakby cos sie u Ciebie poprawilo to daj znac po czym:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Narazie robię co tydzień podmianki na probiotic af po 50 litrów + dozuje resztki micro od fm do wapnia. Jak się to skończy to zacznę podawać strongi af bo mam. W sumie to zastanawiałem się czy już nie zrobić strongow zamiast fm ale czekam narazie. Dodatkowo zastanawiam się czy nie odpalić też sbs w połowie dawki do zużycia kh. Jak myślicie? Węgiel odlaczylem jakieś 3 dni temu a wczoraj podłączyłem rowe gdyż mam wysyp okrzemek. Dzisiaj mierzone no3 pokazało 2.5 po4 było 0 ale na salifercie 2 dni temu. Jutro zmierze hanka bo dzisiaj kuwetki czyszcze w octcie. Zmniejszyłem też podawanie bakterii probios 3 krople np pro 1 kropla dziennie. Dodam że karmie codziennie Coral food naprzemiennie z coral e. Czasem dam krople aminokwasów Coral a naprzemiennie z coral v. Dodam że dawki pokarmu dziele na pół do zalecanego dawkowania na mój litrarz. Coral b staram się dawać 6 kropli codziennie. Ostatnio raz co 3 dni zamiast pokarmów dawałem fito + zoo żeby rozruszac robaczki i żeby pojawiło się no3 gdyż było 0. To tyle. Narazie czekam i obserwuje myślę że potrzeba czasu... wydaje mi się że korale powoli dochodzą do siebie ale to może tylko moje widzi misie. Narazie uważam że minęło za mało czasu. Mierze parametry i reaguje. Dodam że mam 5 pokolcow + Borsuka z dużych ryb więc w dzień idzie po 6 kostek plukanych i algi dla ryb. Jak sądzicie z tym sbs? Zacząć dozowac? Co do ballinga to narazie kh jest dozowane trochę więcej niż ca ale w poprzednim akwa też tak miałem i wiem że z czasem to się zrówna także się nie przejmuję. To co z tym sbs? :)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBS nie podawaj jak robisz co tydzień 10% podmiany,bo za dużo tego będzie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego ludzie zastanawiają się nad stosowaniem sbs, stosując metodę Ballinga. Przecież to jest podstawa tej metody.

Poczytajcie tutaj:

http://reefhub.pl/sol-bez-soli-stosowac-czy-nie/

http://reefhub.pl/metoda-ballinga/

jest to dobrze wytłumaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodzę się że to jest część metody ballinga,ale np gdy robimy podmmiany systematycznie duże tzn min10% to taka SBS w zasadzie nie jest niezbędna.,bo solą daje więcej mikro,ja używam SBS i robię podmmiany ale co 2tyg,bo gdy robiłem co tydzień widziałem pojawiające się gdzie nie gdzie gloniska.

Nie robię podmian co tydzień z czystego lenistwa,i dlatego zapodaje SBS,gdybym robił co tydzień to bym sobie odpuścił sbs.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczając sobie SBS doprowadzasz do tego że masz coraz więcej NaCl (czyli soli kuchennej) w zbiorniku zamiast soli morskiej. Podmiany tu niczego nie zmieniają. Ale to chyba nie na tym wątku powinniśmy dyskutować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 mierzone mała hanka 0. Mam dosyć duży wysyp okrzemek. 737c3f81b8093425b134565135f3044c.jpg mam nadzieję że pod wpływem dużego karmienia nie przełoży się to na jakieś dino. Może lepiej byłoby nie swiecic białym światłem narazie tylko zostawić 6 rur niebieskich?

Pozdrawiam

Fungia zaczęła się pompowac. Wydaje mi się że to dobry znak bo wcześniej leżała taka jakby "zasuszona"2ddc14ec8adb12f5f39d86961f7cfe37.jpg

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat i mądra wymiana zdań, dzięki temu wiem jakich "błędów" unikać gdy moje akwa dojrzeje. Chyba kosiarek 84 będziesz musiał spróbować podbić to PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zamiast płakać wszystkie 6 kostek zostawić np dwie nieplukane? Wydaje mi się że i tak dużo karmie ryby + korale wieczorem. Napewno sprawy nie ułatwi rowa wlozona w czwartek ale muszę czymś wyciągać silikaty.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak jak pisał Stani, sztucznie podwyższać? Kuba zaczął i jak widać są efekty PO4 na poziomie 0.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie płukałem mrożonek. PO4 w ryzach ( niewykrywalne salifertem ) - hanka może i coś by pokazała ale to chyba OK jest.

Ja na moją obsadę daje 5 kostek ( kryl drobny i duży i mysis ) a wieczorkiem koralowcom około 2x w tygodniu 3 kosteczki.

Kurde też nie wim czy nie za mocno świecę bo to co wyżej mam zaczyna blednąć. Trochę zmniejszę białe i czekam na efekty :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupio uwierzylem ze raz podniesione po4 wystarczy:) po dodaniu fosforanow na 0.03 po dobie hanka znowu pokazuje zero. Czy codzienne podawanie po4 nie odbije sie jakos na zbiorniku tj np bakterie zaczna obumierac?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podawaj pół dawki co ostatnio i mierz codziennie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie tydz temu mierzyłem u kolegi moje parametry

i miałem tak :

po4-007 hanka

no3 - na oko -0-2 salifiert

ca - 455

mg- 1470

K+ 400

KH- 119x0,056=6,664

zasolenie 1023 sól read sea

I korale wylądały ładnie kolorowe acry mega wyciąnięte polipy

ale ten tydzień coś się sypie

acry zbladły już tak nie polipują :(

Talerzuwki już wyblakłe

acropora która jest u mnie najdłużej i pięknie polipowała zawsze Teraz bieleje nna koncach Tipów

(przepraszam za błędy mam walniętą klawiature muszę ciśnąć z całej siły Kochane dzieci :))

świecę t5 8x39

dziś roibiłem część Testów bo mi się skonczyły i są one następujące

Po4-000 hanka

No3 0-2 saliefiert

Kh- 107x0,056= 5,992 hanka

zasolenie 1023

Edytowane przez Mandaryn234 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niskie kH


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.