Skocz do zawartości
Ibuk

Kostka 64 L .Pierwsze kroki - Opolskie (Brzeg)

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, maciej01 napisał:

Widać, że wszystko ładnie Ci rośnie. Ślimaki ze stożkową muszlą, to może diodory? Często pojawiają się w akwarium.

O proszę ..wielkie dzięki za identyfikacje ślimaków tych małych stożkowych rzeczywiście to Diodory. Mam nadzieję że nie zrobi się z nich plaga, i tak już mam problem z ślimakami osiadłymi. Dziękuję za informacje pomocną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia i trafiłem z identyfikacją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Bez zdjęcia i trafiłem z identyfikacją? 

Zgadza się wpisałem nazwę w google i proszę wyskoczyły mi moje niewiadomego pochodzenia ślimaki ...Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też je mam i na początku myślałem, że to tectusy. Ale poszperałem w google i się okazało, że to właśnie ślimaki diodora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na krótki filmik, z góry przepraszam za jakość ale są to moje początki jako filmowiec.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam aktualizacja co u mnie ... i kolejne pytania ...Akwarium ma się dobrze jak i jego lokatorzy, co zabawniejsze zasada im mniej kombinujesz tym lepiej na tym wychodzisz, sprawdza się w 100%. Jedyne co złego mnie spotkało to raz będąc w pracy jeden ze ślimaków "sabotażysta" postanowił zablokować auto dolewkę , co spowodowało przelanie się RO wody i drastycznie spadło zasolenie w skutek czego niektóre korale ucierpiały, niestety Euphyllia ucierpiała najbardziej i straciła połowę główek, inne szybko doszły do siebie po tym szoku. Poza tym zielonemu ukwiałowi chyba jest tu za dobrze bo z jednej sztuki Cribrionis Crassa ( to chyba ten ) mam teraz a tak z 15 maluchów, całe szczęście że nie zauważyłem by one jakoś negatywnie oddziaływały w kontakcie z innymi koralami ...Chętnie odsprzedam lub zamienię się na inne korale tylko...jak te skubane maluchy odczepić od skały by nie uszkodzić ich i konstrukcji. Kiedy dzielił się Entacmaea quadricolor czekałem z cierpliwością by złapać nowo podzielonego tak szybko by nie zdążył się wgramolić w skały. Ten ukwiał postanowił nie raz ale dwa razy się podzielić i na szczęście udało mi się dwóch koleszków złapać i już mają nowych właścicieli.

Teraz parę pytań : 

1. Jak skutecznie pozbyć się ślimaków osiadłych ? ( zaklejanie dziurek nie wchodzi w rachubę bo chyba wiadro kleju bym potrzebował )

2.  Co chętnie zjada wieloszczety ? no i będzie pasować do 64 L. z ukwiałem który tylko czeka by coś złapać.

3. Czy mogę podawać jakieś witaminy, minerały dla korali. Jest już ich dość dużo więc sama podmianka może być już nie wystarczająca. Co polecają bardziej doświadczeni ?

 

fCQbJkU.jpg

IA3jLVI.jpg

fLUA4xM.jpg

NHrgPmL.jpg

FYtNzpf.jpg

F3VaMoH.jpg

Pozdrawiam... Ibuk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podobno taka ryba je zjada, ale masz za małe akwarium lactoria cornuta, i 

2. Mniej karm to będzie ich mniej, tak ja zrobiłem. I jak miałem krewetkę lysmata kuekenthali to wieloszczety były prawie niewidoczne, może to przypadek albo moja była kilerem na wieloszczety. Jak krewetki zabrakło to zacząłem mniej karmić i same się zredukowały. 3. Jak chcesz dawać witaminy to np. JBL korall fluid, a najlepiej robić testy i zobaczyć co brakuje i stosować metodę ballinga https://reefhub.pl/metoda-ballinga/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... hymm piszemy zazwyczaj tutaj o naszych sukcesach co nam wyrosło co się rozmnożyło itp. niestety są też i porażki tak jak teraz w moim wypadku. Musiałem zostawić akwarium na prawie miesiąc czasu bez większej opieki ( prócz karmienia i dolewki ). No i stało się po powrocie zauważyłem że moja nieobecność bardzo niekorzystnie wpłynęła na mieszkańców akwaria. Teraz grubo zastanawiam się nad paroma opcjami, gdyż zbiornik pozostawia teraz dużo do życzenia...

1 . Likwidacja zbiornika ( sytuacja z wyjazdami może się powtórzyć - taka praca)

2 . Restard zbiornika ( powodem są mizerniejące korale, zła obsada - ukwiały za duża ich ilość, i ślimaki osiadłe )

3 . Fachowa pomoc , porady co teraz by było dobrze.

W zbiorniku ucierpiała Milka, Pavonia, Euphylia. Za to ukwiał crassa szaleje i xenia.

ponadto w cały zbiorniku pojawił się zielony osad na skale, piasku i koralach, i paskudztwo szybko się rozwija, przy dobrych parametrach wody. Co powoduje że nie wiem co jest tego przyczyną.

zVGN4Ya.jpg

TJJtA3Y.jpg

u1EUgAn.jpg

YjgzRTx.jpg

Wydaje mi się że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zrestartować zbiornik i zacząć od nowa tym razem z większą wiedzą co mogę w tak małym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie restartować a odessać brudy i przeszkolić domowników który karmią podczas Twej nieobecności - by mniej karmili

jak zbadasz wodę to założę się że NO3 znacznie wzrosło

ja bym zaciemnił zbiornik na 3 dni i ustawił odpieniacz (nie wiem czy masz) na mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy to tylko jeden z problemów ... najbardziej wkurzony jestem na tego malucha ukwiał crassa ładny maluch ale teraz jak chwast u mnie zasiedlił całą skałę i wypiera wszystkie inne korale tak że za kilke miesięcy w zbiorniku pozostaną tylko one i błazenki. Dlatego raczej wystawię to na sprzedaż może ktoś zechce się pobawić wyciąganiem ich ze skały. A nowy zbiornik tylko miękkie korale i na pewno bez xeni bo ta też już wszędzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.