Skocz do zawartości
Ibuk

Kostka 64 L .Pierwsze kroki - Opolskie (Brzeg)

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemek78 Witam i dzięki za informacje ,bo nie wiem który odpieniacz wybrać ,oba wydają się być na tym samym poziomie .Wybiore chyba tego mniejszego bo będzie w środku akwarium a zależy mi na miejscu .Co do życia to tak trafia tam ekipa czyszcząca najpierw ślimaki do piasku i glonów oraz krabik mitrax tu zastanawiam się czy jeden czy dwa.Następnie proste miękasy zoa,euphilia,no i właśnie zastanawiałem się nad tą rurówką bo bardzo ciekawy zwierzak z niej ,tylko mało wiem o niej dlatego pytam .Czy pokarm jej wystarcza to co z podmianek ?I jak zacznie wszystko śmigać zamierzam podawać fitoplankton,czy to wystarcza do dobrego rozwoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do autodolewki to nie mam pojęcia. Ale ostatnio zacząłem szukać i doszedłem do wniosku, że zrobię sam. I zamiast samej dolewki mam już calusi sterownik(sterowanie światłem, dolewka sterowanie temperaturą i w planach automatyczny karmnik). Jakbyś zdecydował się nad własnym projektem to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ostatnio myślę o automatycznym karmniku. Jak to rozwiązać, co potrzeba?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 dni na poligonie "solniczka" pod opieką kolegi i po powrocie taki o widok

CAM00332.jpg

Ekipa czyszcząca już zamówiona :

Mithraculus sculptus Mitrax

Tectus fenestratus

Trochus spp.

Astralium spp.

Nassarius vibex

Dodatkowo zamówione :

Tunze DOC Skimmer 9001

TMC V2 Auto Top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rwij glona dodatkowo ręcznie ;) ja cały czas się dziwię dlaczego mnie takie dojrzewanie ominęło heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, ładny holender :smiling:

Co do rurówki, są to filtratory czyli żywią się mikro organizmami wyłapywanymi z toni. Możesz kupić dla tego zwierzaka specjalny pokarm dla filtratorów (korale również się nie obrażą). A na razie kosiareczka i powodzenia


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwij glona dodatkowo ręcznie ;) ja cały czas się dziwię dlaczego mnie takie dojrzewanie ominęło heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

U mnie zapewne taki wysyp dlatego że nie kombinowałem z oświetleniem od razu 100% dziennego światła .Glony miały bardzo dobre warunki do rozwoju,

Zastanawiam się nad jeszcze jedną taką samą lampką wówczas miałbym możliwość manipulacji oświetleniem ,no i dodatkowa moc też się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio myślę o automatycznym karmniku. Jak to rozwiązać, co potrzeba? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Właśnie też będę go robił. Mam już pomysł. Potrzebował będę dwóch serw o kawałka rurki o niedużym fi. Widziałem też inny projekt i tam też również było użyte servo do arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany planami i tak się pozmieniało jedzie do mnie właśnie inna autodolewka

Tunze Osmolator Nano 3152.000

Ktoś może jej używa by mi powiedzieć coś więcej o niej ,czy przypadkiem bubla nie kupiłem ?

Dziś też trafiło pierwsze życie do akwarium pochwalę się nimi jak się zaaklimatyzują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam długo nie myśląc zakupiłem drugą listwę oświetleniową bo te 24 W jakoś mi było mało .Więc teraz będzie 2 x 24 W.

Blau Mini Lumina 40(diody :SMD 5630,moc:24 W)

W mojej głowie urodził się taki plan by jedna świeciła na maxa 100% białe i niebieskie a ta druga była jako startowa czyli 100% niebieskie podczas pobudki(około 2 h) i potem razem z pierwszą cały dzień i na koniec dnia też 2 h 100% niebieskie. Podyktowane to jest tym że ta lampka nie ma regulacji noc ,dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykonałem kolejne testy oto wyniki :

Zasolenie 1,023

Temperatura 26

NO2 0.1

NH4 <0.25

Mg 1470

PO4 0

NO3 0-2

PH 8.0

Ca 500

KH 7.0

Ca jest wyższe niż powinno bo ponad 500 ,czy to ma jakiś większy wpływ na życie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dotarła ekipa do porządków :

CAM00342.jpg

CAM00343.jpg

I jeszcze takie pytanie zielonego czy te ślimaki się mnożą w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawiłem sobie mały prezent , a mianowicie aparat by lepiej oddawać piękno tego co żyje w moim akwarium .Póki co są to zdjęcia bardzooo amatorskie , ale z czasem myślę że się poprawie .

Kolega od porządków :

DSC00095.JPG

Pierwsze miękkie koralowce :

Zoanthus (aktualnie mam 4 odmiany barwne zapewne to nie koniec są śliczne )

DSC00051.JPG

i LPSy :

Caulastrea stalowa :

DSC00053.JPG

I moja ślicznotka Euphyllia :

DSC00094.JPG

A tak poza tym to ciągle GLONY GLONY i jeszcze raz GLONY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że tematów o tym jest mnóstwo ,ale bardzo jest to dla mnie ważne czym najlepiej karmić koralowce miękkie i czy w ogóle karmić ?(chodzi mi o konkretne produkty które sami stosujecie i dają efekt , pokarmy ,witaminy itp.).Pytam bo w najbliższym czasie dotrą do mnie zamówione rarytasy a w nich przede wszystkim Zoa i Ricordea yuma .

Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powoli wychodzi na prostą (po małych przygodach) i moich błędach.

Mam pytanie ile w 54 litrach może być ślimaków do czyszczenia ?

Mam aktualnie :

Astralium spp x 1

Nassarius vibex x 5-6

Tectus fenestratus x 1

Trochus spp. x 3

Turbo małe x 7-8

i krab Mitrax

Czy aby nie za wiele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale zaraz może się okazać że zaczną zdychać z głodu. Polecam artykuł na temat ekipy czyszczącej... Znajdziesz w google :)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wygląda akwarium na dzień dzisiejszy nowych nabytków nie ma ,na jesień zakupie 2 Błazenki i ukwiał dla nich .

5974736_IMG_20160828_203354.jpg

5974738_IMG_20160828_203711.jpg

5974737_IMG_20160828_203518.jpg

5974735_IMG_20160828_203531.jpg

5974733_IMG_20160828_203544.jpg

5974684_IMG_20160828_203319.jpg

PS.Czym mogę dokarmiać Kraba ?Bo glonów teraz jak na lekarstwo ,co mnie cieszy jego już mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się czyta i śledzi rozwój Twojego akwarium :) szczególnie, że sam myślę o założeniu bardzo podobnego akwarium 40x40x40cm.

Trzymam kciuki i czekam na dalszą relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czas na małe zmiany, a mianowicie nowe zwierzaki.Ostatnio doszła para Błazenków, no i teraz czas na ukwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja co u mnie słychać po powrocie z poligonu. Niestety krab nie przetrwał "rozłąki" , za to pozostali mieszkańcy mają się super. W najbliższym tygodniu dojdzie odrobinę życia : Ukwiał, Grzybki ...Póki co to ślimaki rządzą ...mnożą się jak króliki...Nassarius i Turbo.

f7376442512e2039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co może być powodem zanikania polipów zoa i to tych akurat bardziej ciekawych ?

Błazenki dostały małego kolegę, ukwiał Cribrinopsis crassa (na razie to taki maluszek). Doszły też grzybki Rhodactis i Discosome superman.

Tak to wygląda:

e27f89155ce26157.jpg

e5856b89bcb00e80.jpg

0e57dbdcaf05c794.jpg

ac1755cf7c0b990b.jpg

c37a3c808b06838e.jpg

cd0847304ecfc578.jpg

I na koniec zakochana para :smiling:

70f4ef4b1c51f478.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czas na aktualizację, kilka rzeczy doszło do akwarium, takich jak Ukwiał, inne się podzieliły Cribrinopsis crassa są teraz dwa maluchy.Jeden z Błazenków zadomowił się w Ukwiale, a drugiemu została Euphylli. Doszło kila grzybków, a na tylnej szybie zaczyna szaleć xenia. Jedyne co mnie martwi to że samiczka Błazenka upodobała sobie do niszczenia jednego z koralowców Clavularia viridis 'Papaya', co tylko jakiś polip zaczyna się wysuwać to ryba już się czai na niego, kilka główek już w ten sposób oderwała z niego.

eecf734088040160.jpg

1ae32bd5e412cf72.jpg

fccd213945cdd7db.jpg

d878b618b9c8b491.jpg

2065f86ef46b694b.jpg

0592a17b1032d432.jpg

11f38bf80df5cfbb.jpg

I całość

e80e6226638f4045.jpg

92d84abe33241091.jpg

ps. Mam pytanie czy jest jakiś sposób na pozbycie się ślimaków osiadłych? Zaklejanie czy mechaniczny sposób odpada zbyt wiele ich się narobiło, a powoli mnie drażnią patrząc na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizacje co w mojej kostce...Nic się nie zmieniło prócz tego że wszystko dobrze się ma i żyje a nawet zwiększa swoją liczebność, jak te małe ukwiały zielone Cribrinopsis crassa był jeden a są już 3. Co jakiś czas kostka potrafi zaskakiwać, ostatnio wypatrzyłem coś podobnego do małży otwiera się i szybko zamyka jak próbuję się przypatrzeć z bliska. Są też jakieś nowe małe ślimaki, jedne to na pewno małe turbo a co do drugich nie jestem jeszcze pewien czy to nie małe Tectusy, czas pokaże. A w piasku jest ze 100 jak nie więcej Nassarius vibex, najlepiej je widać jak wrzucam jedzenie.

e1052e3a1d8c7ce5gen.jpg
388efc43f89ebae2.jpg
f816cc008af4c1b6.jpg
e0e5c219ea898955.jpg
f8851d3090ecab2f.jpg
93806170498f677a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wszystko ładnie Ci rośnie. Ślimaki ze stożkową muszlą, to może diodory? Często pojawiają się w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.