Skocz do zawartości
Engell1

Pokrywa Zoolight nie zakryje poziomu wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem właśnie akwarium 150x60x55 cm ale pokrywę chcę zamówić u innego dostawcy a mianowicie Zoolight.

Problem, który się pojawił to fakt, że pokrywa zakrywa tylko 3 cm od górnej krawędzi akwarium więc boję się, że nie zakryje poziomu wody, który będzie ustalony do przeplywu do komina . . .

Myślę, że przepływ ( grzebień) na wysykości 2-2,5cm od krawędzi akwarium to za wysoko ???

Jak sądzicie? na jakiej wysokości powinien być przepływ od górnej krawędzi ?

z góry dzięki


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak dokladnie taka . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale pokrywa w przypadku akwarium morskiego to chybiony pomysł.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa ma rację,będzie kisło wszystko.

P.S.

Zaraz się pewnie odezwie użytkownik reefmaxa i powie że tak ma i nic nie kiśnie ale nie daj się zwieść i wierz na słowo to sie nadaje do słodkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No przerabiałem już ten dylemat ale ja chce mieć pokrywę, przede wszystkim ze względu na hałas . . .

Żona by mnie z chałupy wyrzuciła jakbym nie miał pokrywy.

Ja też już miałem Red Sea Max z pokrywą i było git :smiling:

Zoolight zrobi mi w tej pokrywie dwa dodatkowe otwory w tyle w których będą zainstalowane wiatraki, które mam zamiar używać tylko latem . . .

Proszę o info na jakiej wysokości od krawędzi akwa macie poziom wody . . .

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna pokrywe i nie mam problemu z poziomem wody. Co do wentylacji, to musialem wyciac 2 otwory po bokach na 6 wentylatorow i jest git. Nic nie kisnie nic sie nie przegrzewa tylko ze zapomnij i wlaczaniu wentylatorow tylko w lecie :D Nie rozumiem tylko o jaki halas Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jaki hałas? Jak zapakujesz 300-500Watt światła pod tę pokrywę to się tam zrobi piekarnik chyba?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jaki hałas? Jak zapakujesz 300-500Watt światła pod tę pokrywę to się tam zrobi piekarnik chyba?

Ja mam T5 325W i 6 wentylatorow i w tamtym roku w lecie max 29°C mialem, tyle ze u mnie wentylatorki chodza 24/7. Nawet nie chce sobie wyobrazac co by sie stalo gdyby cala parujaca woda zaczela sie skraplac na obudowie. Jest jeszcze maly plus obudowy, w dzien grzalka sie nie zalacza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Zaraz się pewnie odezwie użytkownik reefmaxa i powie że tak ma i nic nie kiśnie ale nie daj się zwieść i wierz na słowo to sie nadaje do słodkiego

Mam reefmaxa i faktycznie powiem że nic się nie kisi, ale....

Lampy grzeją jak w piekarniku, ciężko to schłodzić, parująca woda osadza się na wszystkimi ciężko wymusić większy obieg powietrza w celu schłodzenia lampy i wody

Nawet w słodkim ciężko sobie poradzić z temperaturą (latem) jeśli jest pokrywa

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla reefmax'owców te miałem z tym przygodę ;] Kisić nie kisi to fakt za grubo poszedłem ;] Chodziło mi o to że ph przy obudowie zamkniętej dochodziło do max 7,92 a przy otwartej nawet 8,20 raz widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla reefmax'owców te miałem z tym przygodę ;] Kisić nie kisi to fakt za grubo poszedłem ;] Chodziło mi o to że ph przy obudowie zamkniętej dochodziło do max 7,92 a przy otwartej nawet 8,20 raz widziałem ;)

To właśnie też wiąże się z tym ruchem powietrza- niestety z każdą pokrywą są problemy - dlatego mój reefmax chodzi jak silnik odrzutowy żeby wdmuchać pod pokrywę jak najwięcej powietrza. :thumbup:

(w nocy słychac go 2 pokoje dalej)

Ale już pomijając kwestię reefmaxa, IMHO na baniak 150*60*55 potrzebna będzie taka ilość światła (obojętnie led czy t5) że zacznie Ci gotować wodę - a odchylanie pokrywy mija się z celem jej zakupu. Lepszym wyjściem będzie korona i podwieszana lampa

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałas, to moim zdaniem bardziej będzie hałasować pokrywa z baterią wentylatorów niż korona bez tej baterii :-P

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi ! Jestem załamany . . .miesiąc planowania i szukania po czym wczoraj zamówiłem sprzęt a tu nagle taki zonk.

Ja chcę mieć pod pokrywą LEDy : dwie belki 145 cm od Aquatlantis po ok 72 W + 82 W ( nie planuję mieć SPSów)

LEDy nie wytwarzaja chyba (?) tyle ciepła co T5 ?? Te Aquatlantis chłodzone są przez własną obudowę . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale led odprowadzają ciepło przez radiator, który w końcu też musi oddać je do otoczenia, więc zamknięcie go w pokrywie uniemożliwi ten proces. Z drugiej strony akwaria oświetlane LEDami wymagają grzałki, więc może to ciepło okaże się ostatecznie pożyteczne :). Z trzeciej strony temperatura 29°C w morskim to już jest bardzo dużo, choć może samym rybom i miękkim koralowcom nie zaszkodzi.

A z czwartej strony, trochę zaczepnie, zamawiasz a potem pytasz co kupić... WTF?

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ile taka pokrywa kosztuje z ciekawosci pytam :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego, dopiero teraz spojrzałem na zdjęcie. Zdejmiesz górną płytę i będzie bardzo ładna korona :-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pokrywa z wbudowanymi wentylotorami to ok 1200-1300 PLN

Odnośnie grzałki to nie mam zamiaru takowej posiadać, zimą temp. wody nie spada u mnie poniżej 24 stopni a latem to wiadomo 24-30 st.

Muszę się jeszcze zastanowić

dzięki za komentarze

a te ok 160 W LED to wystarczy do miękasów i LPS ?

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.