Skocz do zawartości
MarcinD

Biały Ukwiał Crispa nie pompuje sie.

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn pompuje sie ale tylko troche.

Na poczatku po wpuszczeniu do akwarium ladnie sie pompowal ale zaczął wedrowac i pompa go troche wciagnela. W koncu znalazl sobie miejsce ale od 2 miesiecy w nocy tak sie kurczy ze prawie blazenki nie maja miejsca. W dzien jest troche lepiej ale w sumie jest o polowe mniejszy niz go kupilem. Dokarmiam go artemia raz w tygodniu ale nie widze roznicy.

Tzn pompuje sie ale tylko troche.

Na poczatku po wpuszczeniu do akwarium ladnie sie pompowal ale zaczął wedrowac i pompa go troche wciagnela. W koncu znalazl sobie miejsce ale od 2 miesiecy w nocy tak sie kurczy ze prawie blazenki nie maja miejsca. W dzien jest troche lepiej ale w sumie jest o polowe mniejszy niz go kupilem. Dokarmiam go artemia raz w tygodniu ale nie widze roznicy.

Moze zmienic mu na krewetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie quadri mial tak przed podzialem. Poczekaj


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91a6a5708b483a39ca9d5dafe9b6a79e.jpg

8b1f984e0902bed3c679ea2444c9e203.jpg

fd97f608e8f5910e084ee8cba1f2c5c4.jpg

Tak teraz wyglada. Jest o polowe mniejszy niz w dniu zakupu a w nocy jest jeszcze mniejszy. Zrobie fotki jak sie pomniejszy

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo w nim blazny siedza?

Noze go mecza a moze po prostu to przejsciowe jak dla mnie crispa wyglada ok


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dlugo w nim blazny siedza?

Noze go mecza a moze po prostu to przejsciowe jak dla mnie crispa wyglada ok

Od zakupu do zainteresowania ukwialem przez blazny zajelo to miesiac. Teraz juz z 2 miesiace siedza w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Miałem podobną sytuację i wyglądało tak jakby go błazny zajechały i też się przestał pompować. Aż w końcu się rozpuścił i siatką go wyławiałem. Na szczęście nic nie potruł/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę Cię zmartwić. Miałem podobną sytuację i wyglądało tak jakby go błazny zajechały i też się przestał pompować. Aż w końcu się rozpuścił i siatką go wyławiałem. Na szczęście nic nie potruł/

To co powinienem go jakos odgrodzic od blaznow na jakis czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił ale czy to na 100% pomoże. Nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są takie łatwe ukwiały jak E.quadricolor więc musisz czekać na rozwój sytuacji.

Jedno co masz robić to go nie stresować i nie dokarmiać. Jest wiele przyczyn takiego zachowania a najczęstszą jest stres , uszkodzenie mechaniczne , szukanie lepszego miejsca zakotwiczenia.

Moim zdaniem te ukwiały lubią piasek/żwir - nie skałki ... więc może lepiej przestaw go na dno.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie są takie łatwe ukwiały jak E.quadricolor więc musisz czekać na rozwój sytuacji.

Jedno co masz robić to go nie stresować i nie dokarmiać. Jest wiele przyczyn takiego zachowania a najczęstszą jest stres , uszkodzenie mechaniczne , szukanie lepszego miejsca zakotwiczenia.

Moim zdaniem te ukwiały lubią piasek/żwir - nie skałki ... więc może lepiej przestaw go na dno.

PK

A moze obsypie go zwirkiem do okola bo jest na polce skalnej

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zauwazylem ze blazny siedza w nim przez caly czas jak zgasnie swiatlo a w dzien daja mu spokoj tylko od czasu do czasu do niego wplywaja. To moze wydluzyc czas swiecenia?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Teraz sciece 10.5godziny

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mialo byc swiece przez 10.5godz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz zachowuje sie od miesiaca

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ale spoko nie dotykam go. Narazie z 3 dni temu zeiekszylem mu troche oswietlenie i wyglada troche lepiej. Dzisiaj zmniejszylem cyrkulacje bo i tak wydawala mi sie za mocna. Zobacze jutro jak nie bedzie w gorszym stanie to cyrkulacje zostawie zmniejszona.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ae5cf1861c817137cba2d9dc082e3033.jpg

Tak wyglada rano.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E. Quadri też tak wygląda od miesiąca. Podejrzewam że miała na niego taki wpływ woda utleniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal bez zmian

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

97a5b1269eed3798df7796e804cd5dca.jpg

A jak karmicie crispe? Krewetki z marketu z sokiem z czosnku? Czy mrozonki. Ja mu dawalem artemie. Ale narazie robie mu miesiac diety.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76c04d4e1b76d2191aa445bb021e5212.jpg

Wygkada coraz gorzej. Jakies sugestie?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez od niedawna mam crispe. Podobnie jak u Ciebie...nie wiem co o nim myśleć. .żyje. .ale jest na piasku wywala się stopa do góry ale się pompuje. ..na razie obserwuje.czas pokaże co dalej.nie ruszam go wcale.tylko raz w tygodniu karmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez od niedawna mam crispe. Podobnie jak u Ciebie...nie wiem co o nim myśleć. .żyje. .ale jest na piasku wywala się stopa do góry ale się pompuje. ..na razie obserwuje.czas pokaże co dalej.nie ruszam go wcale.tylko raz w tygodniu karmie.

Moj wcisnol sie do wnetrza skaly i teraz wogole go nie widac. Nie mogl pasc bo woda nadal bardzo czysta i nie smierdzi. No a skaly nie bede rozlupywal zeby go wyciagnac. Moze w koncu sam wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, ja własnie mojego doglądam...ryby dostały jeść i widze że chociaż leży niemal do góry kołami to porusza się i pompuje więc będę czekac dalej...mam inne ukwiały i radzą sobie świetnie.podejrzewam że to stres..sa podobno wrazliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby, ja własnie mojego doglądam...ryby dostały jeść i widze że chociaż leży niemal do góry kołami to porusza się i pompuje więc będę czekac dalej...mam inne ukwiały i radzą sobie świetnie.podejrzewam że to stres..sa podobno wrazliwe

Podobno niektorzy uwazaja ze trzeba je trzymac na piasku. Z tego co czytalem to crispa jest bardzo trudnym ukwialem. Ale lepiej go noe ruszac zeby go nie stresowac.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odlowilem ukwiala do osobnego zbiornika i chyba dobrze zrobiłem. Leżał w akwarium cały czas do góry stopa.odszedl na wielką rafe. .w porę zareagował em ...biedak...taki piękny. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na tym forum podobne tematy o crispach i skończyło się tak samo. Przewracał się na "twarz", leżał do góry nogą kilka dni i umierał :( Fakt, przepiękny jest, ale tez bardzo delikatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałam na tym forum podobne tematy o crispach i skończyło się tak samo. Przewracał się na "twarz", leżał do góry nogą kilka dni i umierał :( Fakt, przepiękny jest, ale tez bardzo delikatny.

Jak sie wywraca do gory nogami to trzeba go odwrocic i najlepiej wcisnac go w jakies zaglebienie i jeszcze przycisnac skalka. Tak slyszalem ze niektorzy robia. Ja nie wzielem pod uwage tego ze mam skaly pukani ( z zaje.. ista iloscia otworow) w ktora sie wcisnal to jest jego druga skala do ktorej wszedl. W puerwszej siedzial tydzien. Teraz siedzi juz z 3.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.