Skocz do zawartości
Perla1313

Przyrost acropor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie .

mam akw z akroporami okolo 65 korali 40 to jeszcze szczepki a reszta to juz wieksze korale .

Jestem na baillingu FM ale chce przyspieszyc rozrost korali .

Jakies pomysly .

Pzdr.Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie swiatlo?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wyjedź i wróć za pół roku - baniaka nie poznasz...

Tak na serio, jednym rosną wolno, innym szybciej. To zależy od bardzo wielu czynników. U mnie acry miały przyrosty ok 1 cm miesięcznie ale niektóre rosły 1,5 inne 0,5. Jak pisałem, woda, światło, czas świecenia i rodzaj, micro i macro, coś innego dozujemy....wiele wiele czynników wpływa na wzrost


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo

Ati 8x54

tak, wyjedź i wróć za pół roku - baniaka nie poznasz...

Tak na serio, jednym rosną wolno, innym szybciej. To zależy od bardzo wielu czynników. U mnie acry miały przyrosty ok 1 cm miesięcznie ale niektóre rosły 1,5 inne 0,5. Jak pisałem, woda, światło, czas świecenia i rodzaj, micro i macro, coś innego dozujemy....wiele wiele czynników wpływa na wzrost

Wlasnie niektore risna ok jak piszesz 1cm a drugie wogole tak mi sie bynajmnie wydaje

mysle nad zastosowaniem acropower acid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak chcesz ale mi takie środki nie pomogły, szkoda kasy. Światełko t5 uważam za najlepsze, choć podobno pod HQI rosną najszybciej. Teraz mam HQI (wcześniej t5) ale dopiero co baniak odpalony więc nic na temat przyrostów pod tym światłem nie napiszę.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic, nie ma złotego środka


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acropory tenuis humilis millepora spathulata formosa blue tip itp.

Tylkocjedno zdj jak narazie moge jutro wiecej wrzucic

post-25998-0-02407900-1461872856_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie....

jeżeli jakaś acra w naturze rośnie dajmy na to 1 cm miesięcznie to nie oczekujmy, że u nas urośnie 1,5 czy 2 cm.

Nie znam na tym forum człowieka, który miałby aż taką wiedzę nt. każdej acry żeby ją opisać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna biała, mam przy 6 rurach podobny układ. Wybawienie ładne ale wzrost w poprzednim akwa miałem lepszy właśnie przy wiekszej ilości światła białego. Może to jest sposób? Ktoś ma więcej wiedzy w tym temacie?? :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, masz racje. Najszybciej roslyby pod 6500 K, no ale to byloby zolte.

Jesli korale rosna, to chyba szkoda ten wzrost przyspieszac, bo za chwile okaze sie, ze zbiornik jest za maly... Warto sie cieszyc tym, co sie ma. Poza tym, wieksze korale rosna szybciej. Szczepki potrzebuja troche wiecej czasu.

Masz fajne akwarium i dobrego systemu lepiej zbytnio nie zmieniac. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, masz racje. Najszybciej roslyby pod 6500 K, no ale to byloby zolte.

Jesli korale rosna, to chyba szkoda ten wzrost przyspieszac, bo za chwile okaze sie, ze zbiornik jest za maly... Warto sie cieszyc tym, co sie ma. Poza tym, wieksze korale rosna szybciej. Szczepki potrzebuja troche wiecej czasu.

Masz fajne akwarium i dobrego systemu lepiej zbytnio nie zmieniac. :thumbup:

Tak probowalem juz z takimi swietlowkami i bylo za zolto.

Rosna tak byc moze jest tak jak piszesz ale jak jest dobrze chce sie lepiej .

Dzieki za podpowiedz .

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie staraj sie "gonic" korali. Daj im stabilnie rosnac ze stałym swoim wzrostem. Inaczej skonczy sie to rozchwianiem baniaka i klopotami.

Rowny balling, karmienie mixami i dobre parametry wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak dopytam: balling fm z mikro czy tylko prochy FM?, lejesz coś poza tym? czym karmisz korale?

p.s.

myślisz że jak zaczniesz podawać "magiczne" aminokwasy - bo "zwykłe" chyba podajesz - to nagle zacznie rozsnąć 1cm na tydzień?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling z mikro, ale nie rozrabiany wg nowego przepisu tylko wg oryginalnej proporcji Ballinga.

Mikroelementy w ilosci 70% zalecanych, JF, BrSr, Metale ciezkie.

Karmienie zmiksowanmi mrozonkami + reefboster i swierze mieso ostryg.

Karmienie 2 x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojście i kase to zawsze możesz z hormonem wzrostu się pobawić.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty z tym hormonem to serioooo....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam z Internetów :)

Naturalny hormon wzrostu, który jest pozyskiwany z mózgów osób zmarłych (głównie niemowląt), kosztuje od 1200 do 1600 zł za ilość wystarczającą na jednomiesięczną kurację. Najczęściej jest on sprowadzany z Chin oraz Rosji


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukac ale już była na NR o tym dyskusja, kolega Witek "Kidult" coś tam chyba nawet próbował z końskim hormonem wzrostu. Kiedyś gdzieś były pokazane akwaria Włochów prowadzone z tym hormonem i jak pamiętam to kolory acropor nie były za ładne ale przyrosty były kosmiczne.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojście i kase to zawsze możesz z hormonem wzrostu się pobawić.

No niezła zabawa :D

Siema Robert

Ty z tym hormonem to serioooo....

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.