Skocz do zawartości
karollo_c

ZOA, coś nie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem (chyba). Mianowicie, od jakiegoś czasu zauważyłem, że zoa jest jakieś dziwne. Pojawia się brązowy nalot w dolnej części, który stopniowo zmienia się w jakby pętlę i dusi polip. Ten następnie odpada. Zupełnie nie wiem co to może być. Czy ktoś wie o co kaman? post-23309-1461956623,63_thumb.jpg

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Zoa dusiciel" ??? :) Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No śmieszne to ale niestyty prawdziwe. Zwróć uwagę na 2 polip od lewej.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze żadnego zoa dusiciela, łebki wydaja się zupełnie normalne. Ta otoczka wygląda jak "zoastrada", dzieki której kolonia sie rozrasta i tworzy kolejne główki. Ale widzę wąs kreweci czyszczącej, która może odpowiadac za to, że główki sie chowają. Nie wiem tylko dlaczego odpadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może doprecyzuje. Ogólnie szczepka ma się dobrze, celowo podrażniłem polipy by odsłonić miejsce zaciskania. Straciłem już tak dwa polipy. Od 3 mies szczepka jest w w akwarium . Do tej poty zero problemów. Nawet przybyło polipow. Lecz jakies 2 tyg temu odpadł jeden polip jak by został odcięty żyłką ze 3 dni temu kolejny a teraz widze, że zaczyna sie na trzecim. Trochę mnie to zaniepokoiło.

W akwa sa jeszcze 4 rodzaje zoa. Nic sie z nimi nie dzieje. Rosną aż milo patrzeć.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Też kiedyś te zoasy nie chciały mi rosnąć a inne rosły jak szalone. Teraz te rosną jak szalone a inne nie chcą rosnąć...

Nie wiem o co chodzi ale jeśli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o mikroelementy...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Daję sbs i trochę mikro Kenta.

Trudno, poczekam i zobaczę jaki bedzie dalszy rozwój sytuacji. A mowi się, że zoa to taki prosty koral....

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowi się, że zoa to taki prosty koral....

Kto tak mówi? Pewnie Ci, co nie mieli high-endowych odmian.

A te plamki to nie zoa pox? Może one są chore?

U mnie największa strata to strata ponad 200 True Blue. Były piękne, ale nie znalazłem na nie sposobu, żeby je utrzymać. Miały też dziwną budowę. Coś jak GSP - jak jedna wspólna podstawa, z której wyrastają krótkie polipy. Nie dało się tego nawet fragować. Inaczej niż inne odmiany jakie znam.

xt0oShx8.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądzę, że problemem są boałe kropki. Pocztaj o zoapox. U mnie na kilku koloniach też je widzę choć polipy ładnie się otwierają.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakis borsuk wam podjadal zoa ?

Przylapalem jak ugryzl polip nie wiem czy przy okazji jedzenia glonu ale wyglada jakby celowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To serialu ciąg dalszy....

Owe kropki też mnie zaciekawiły, jednak były od poczatku czyli od kiedy je mam. Przypuszczalem, że ta odmiana po prostu ma takie kropki. Martwi mnie ta pętla, która coraz bardziej zaciska się na polipie u samej podstawy.

Może zastosowac jakąś kąpiel? Jak tak dalej pojdzie to za 2 dni będzie kolejny polip mniej.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek możesz poszukać terapii Furan 2. Nie wiem czym w Polsce leczy się zoapox, ale to jest szybkie, tanie i skuteczne. Ja bym od tego zaczął. Furan dobrze mieć w zapasie bo na rybie choroby też jest dobry.

http://www.americanaquariumproducts.com/images/graphics/furan2diagnosticchart.jpg


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz asterin? Nie kręcą się w pobliżu?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja musze zakladac nowy watek za kazdym razem gdy chce spytac o cos zwiazane z tematem np danym koralem ?

Przeciez to sie zrobi nieskonczona ilosc pseudo tematow jak o dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiu wyluzuj. Jak by wszyscy pisali w jednym wątku o każdej chorobie i dotyczacej różnych korali to nic byś z tego nie wyciągnął.

mobilnie

@piotr7

Mam asteriny i zauważylem, że zdrowych korali nie ruszają. Jedynie, gdy koral choruje to od razu widać asteriny w miejscu uszkoszonej tkanki. Populacja raczrj mała.

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.