Skocz do zawartości
marinefreak

Słone obok słodkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, muszę Was zapytać o ewentualną korozję materiału sąsiadującego akwarium słodkowodnego 1000L. Otóż do dzisiaj planując miejsce na swoje pierwsze słone akwa, nie zdawałem sobie sprawy z decyzji o lokalizacji zbiornika. Z racji braku już miejsca na kolejne akwarium w mieszkaniu :), postanowiłem postawić zbiornik 220L pomiędzy Malawi 1000L a kanapą :). Dzisiaj ustawiłem wstępnie świeżo przywieziony zbiornik morski na podłodze w miejscu docelowym i padł na mnie blady strach, że przecież ewentualne parowanie z sumpa może "zeżreć" stelaż metalowy pod Malawi. Może moje obawy są przesadne ale do tego potrzebuję waszej opinii. Zerknijcie na fotki i sami oceńcie prawdopodobieństwo ewentualnej szkody albo doradźcie proszę co mogę dodatkowo zrobić aby zabezpieczyć bliskie otoczenie metalowego stelaża pod 1000L zbiornikiem Malawi.

Dodam tylko, że nie mam jeszcze stelaża z kwasówki pod morskie i nie do końca mam plan na obudowanie tego stelaża. Więc może i w tym temacie podzielicie się swoim doświadczeniem co do wentylacji w Waszych szafkach i materiału jakiego użyliście do obudowania stelaży.

post-24411-0-76677700-1462033978_thumb.jpg

post-24411-0-78734600-1462033979_thumb.jpg

post-24411-0-70432400-1462033980_thumb.jpg

post-24411-0-07454300-1462033982_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij tą szafkę i nic mu nie będzie. Przecież to nie są toksyczne chemikalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To parowanie i "zżeranie" potrwa pewnie dłużej niż żywot tego baniaka, czyli kilkadziesiąt lat.

Nie panikuj, obuduj normalną płytą meblową ten stelaż i gotowe. Nie dawaj nic z tyłu (nie potrzebujesz wzmacniać stalowego stelaża), będziesz miał cyrkulację powietrza. Nie znam się na wystroju wnętrz, ale stelaż pod morski obudował bym najlepiej tak samo jak to malawi, żeby nie było dwóch szafek "od sasa, do lasa". Ale to już twoja decyzja.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To parowanie i "zżeranie" potrwa pewnie dłużej niż żywot tego baniaka, czyli kilkadziesiąt lat.

Nie panikuj, obuduj normalną płytą meblową ten stelaż i gotowe. Nie dawaj nic z tyłu (nie potrzebujesz wzmacniać stalowego stelaża), będziesz miał cyrkulację powietrza. Nie znam się na wystroju wnętrz, ale stelaż pod morski obudował bym najlepiej tak samo jak to malawi, żeby nie było dwóch szafek "od sasa, do lasa". Ale to już twoja decyzja.

Dzięki za odpowiedzi. Swoją drogą ukłony za iście zacny zbiornik 900l. Miałem przez pewien czas fazę na przekształcenie mojego malawi ale jest zbyt wąski i pod stelażem ma za mało miejsca na sump. Stoją same kubły.

Ironista, powiedz gdzie tak ładnie robią akrylowe sumpy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.