Skocz do zawartości
Radek-sl

Okrzemki czy Dino ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamień sondy miejscami i zobacz czy pokazują tak samo..


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszcie proszę czy Strombus wcina dino/cyjano. Bo to, że okrzemki to wiem. Jak pisałem- ułatwi mi to znacznie diagnozę i ukoi nerwy ;)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau w poprzednim poście właśnie tak napisałem ze zmieniałem sondy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej przekonany że u mnie to okrzemki czy okrzemki całkowicie zanikają na noc ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy okrzemki mogą też mieć bable?

Pozdrawiam

4334705041f22a50b9325dbf6854510b.jpg5e23fa7e358460fe927c756c708a16f5.jpg4c823a65e462a2a133a87562355055ca.jpgdodam tylko że występuje to również w strefach zacienionych a niby dino w cieniu się nie rozwija jak czytałem na reefcentral. Zastanawiam się bo muszę się przyznać że zaniedbalem trochę ekipę czyszcząca i zamówiłem na piątek 40 ślimaków różnego rodzaju. Jeśli to dino nie chciałbym ich pozatruwac. Czytałem że niby okrzemki też mogą mieć bable ale wolałbym to potwierdzić od kogoś kto się lepiej orientuje.

Pozdrawiam

Jestem coraz bardziej przekonany że u mnie to okrzemki czy okrzemki całkowicie zanikają na noc ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Z tego co czytałem to właśnie nie. Ale głowy se nie dam uciąć.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem coraz bardziej przekonany że u mnie to okrzemki czy okrzemki całkowicie zanikają na noc ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ja też byłem na 200% przekonany że mam okrzemki. Ztuningowałem RO+DI, dokładając dodatkowy 1mikron plus dodatkową puszkę MB20 tak na wszelki wypadek. Węgiel, prefiltry i żywica oczywiście nowe etc. Sera Silicate Clear był od miesiąca i .... doooopa. Nic mniej. W sumie to powinno mi dać do myślenia, ale się łudziłem że może trochę czasu zanim zadziała trzeba mu dać. Na dodatek moje strombusy to żarły więc nawet do głowy mi nie przychodziło żadne dino. Do momentu........ kiedy słoneczko zaświeciło mi pod kątem i zobaczyłem malutkie bąbelki na piasku. Właśnie na tym brązowym nalocie. Naprawdę widoczne tylko pod kątem. Na dodatek mikroskopijne. Zmieniłem taktykę- 3 dzień walki i widzę powalającą poprawę. 80% już nie mam.

P.S. Przyglądałem się temu mojemu nalotowi niejednokrotnie i dokładnie i NIE WIDZIAŁEM żadnych pęcherzyków. Dopiero przez przypadek, gdy słoneczne światło padło z boku na zbiornik - zobaczyłem ten "dywanik" mikropęcherzyków nad nalotem. Wcześniej -dałbym się pokroić że to okrzemki.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr a czym walczysz ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dinoxal. Przewaliłem tony postów na obcojęzycznych forach i odpowiedź była jednoznaczna- bezwzględnie najlepszy na rynku środek na te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bezpieczeństwo obsady ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piszą że bezpieczny w 100%. Trzeba sobie tylko jak najdokładniej wyliczyć litraż netto, co by nie przesadzić z dawką. U mnie- żadnych oznak póki co nie ma. Wszystko żyje. Może jedynie Xenia puslująca się trochę skurczyła. No, ale ona często mi strzela focha jak jej coś nie pasuje. W sumie to po niej poznaję że trzeba zmierzyć parametry/coś tam skorygować etc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pomogła woda utleniona .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem też na forum amerykańskim wypowiedź jakiegoś biologa morskiego że woda utleniona nie wysterylizuje (jak się powszechnie uważa) zbiornika. Jak znajdę (choć z tego co pamiętam było tego z 70 stron), to podrzucę linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę robiłem większą niż zwykle podmiane, zawsze robie 10% teraz machnalem 20 bo kolega odpalal baniak i potrzebował wody. Zaraz poszukam tego środka i spróbuje narazie rano piasek bialutki brązowieje z upływem czasu wieczorem dywan jest praktycznie w całym baniaku alemtyljo na piasku

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

No to poleci po kieszeni :) butelka 250ml na 5 dni

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałeś "słynnej" wody utlenionej? U mnie po 3 dniach nie było żadnej poprawy, więc dlatego skusiłem się na DinoXal (może za szybko?, kto wie...) . Dajesz 5ml na 100l wody netto. Podmiany nie są wskazane. Po całkowitym zniknięciu dino podajesz jeszcze 3 dni, potem węgiel i za 3-4 dni można już coś tam trochę podmienić. U mnie ze względu na kurację nie podmieniam wody 3 tydzień. Dozowanie czegokolwiek też nie jest wskazane. Karmię też oszczędnie i tylko mrożonką płukaną 4 razy. Niebieskim świecę pełny cykl. Białe skróciłem o połowę. Nocne też mam włączone. Moja "kuracja" pewnie potrwa trochę dłużej, bo nie bawię się w jakieś drastycznie ograniczenia oświetlenia, a to ponoć mocno przyspiesza walkę. Oczywiście z filtra wszystko wywalone. Został tylko Siporax. Wczoraj dopakowałem (bo akurat mam w domu- specjalnie bym nie kupował) Silicate Clear. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc w batalii może. Odpieniacz chodzi na maxa.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody nie próbowałem mogę spróbować, może u mnie zadziała jak u niektórych , jeśli nie wtedy dinoxal

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze to sporo taniej. Flachę kupisz za 1.30PLN ;)

Od tego bym zaczął, ale może lej z 5-6 dni zanim kupisz DinoXal. Ja po 3 dniach nie zauważyłem różnicy, więc będąc w gorącej wodzie kąpanym i mając już dość tego brązowego g.. na piasku rzuciłem się na chemię w najczystszej postaci. Póki co- jestem zadowolony. Daj znać jak idzie walka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś "słynnej" wody utlenionej? U mnie po 3 dniach nie było żadnej poprawy, więc dlatego skusiłem się na DinoXal (może za szybko?, kto wie...) . Dajesz 5ml na 100l wody netto. Podmiany nie są wskazane. Po całkowitym zniknięciu dino podajesz jeszcze 3 dni, potem węgiel i za 3-4 dni można już coś tam trochę podmienić. U mnie ze względu na kurację nie podmieniam wody 3 tydzień. Dozowanie czegokolwiek też nie jest wskazane. Karmię też oszczędnie i tylko mrożonką płukaną 4 razy. Niebieskim świecę pełny cykl. Białe skróciłem o połowę. Nocne też mam włączone. Moja "kuracja" pewnie potrwa trochę dłużej, bo nie bawię się w jakieś drastycznie ograniczenia oświetlenia, a to ponoć mocno przyspiesza walkę. Oczywiście z filtra wszystko wywalone. Został tylko Siporax. Wczoraj dopakowałem (bo akurat mam w domu- specjalnie bym nie kupował) Silicate Clear. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc w batalii może. Odpieniacz chodzi na maxa.

Witam

Trzy dni to za mało , ja stosowałem bodajże 8 dni . Dino znikło piasek i skały zrobiły się białe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Trzy dni to za mało , ja stosowałem bodajże 8 dni . Dino znikło piasek i skały zrobiły się białe.

Pozdrawiam

No też tak teraz podejrzewam, ale nie zauważyłem nawet najmniejszych oznak poprawy. W przypadku 1 dawki Dinoxalu - róznica była natychmiastowa, więc wiesz... od razu człowiek sobie jakoś roztłumaczył to może i bezsensownie (?) wydanie 109 złotych za flaszkę 250ml :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak teraz podejrzewam, ale nie zauważyłem nawet najmniejszych oznak poprawy. W przypadku 1 dawki Dinoxalu - róznica była natychmiastowa, więc wiesz... od razu człowiek sobie jakoś roztłumaczył to może i bezsensownie (?) wydanie 109 złotych za flaszkę 250ml :)

Ja zauważyłem że działa ,po pięciu dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jął dawkowac H2O2 ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dinoxal :) tez po zgaszeniu światła ? Prosto w sumpa?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dinoxal :) tez po zgaszeniu światła ? Prosto w sumpa?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ja lałem prosto do akwarium rano i wieczorem, Świeciłem tylko na niebiesko.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja lałem prosto do akwarium rano i wieczorem, Świeciłem tylko na niebiesko.

Z ciekawości zapytam... Jak dawkowałeś? 5ml na 100 litrów dzielone na 2 porcje na rano i wieczór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam... Jak dawkowałeś? 5ml na 100 litrów dzielone na 2 porcje na rano i wieczór?

Nie dzieliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.