Skocz do zawartości
majestic

Co z tą euphylia??

Rekomendowane odpowiedzi

Wstrzymaj się i obserwuj. Koral jesli będzie chciał wyłapie sobie z wody gdy karmisz ryby.

Powodzenia Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic raczej nie było... Aczkolwiek mogły być jakieś mikro robale których nie zauwazylem...zobaczymy

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś ten Mg i Ca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już nie miałem kiedy- mój mały synek wzywał do boju') dziś postaram się znaleźć chwilę i zobaczymy czy jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik po 3 dniach od podmiany 10℅ przy okazji plukania korala w dip rx-sie- Mg 1290

Ca 420. Podnioslem rowniez lekko zasolenie- teraz jest 1.024 .Nie wiem co tak pozytywnie wpłynęło na euphyli ale od dwóch dni pompuje się coraz lepiej. Nie chowa się do szkieletu wieczorem i cała noc jest lekko napompowane a w dzień wygląda już prawie prawie normalnie')

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu pojawił sie problem z euphilią . Stało sie to zaraz po podmianie. Zrobiłem testy przed i po.

Podmiana robiona na soli IO i AF reef salt 50/50. Podmieniłem 10 % jakieś 50 l.

Testy rano

No2 0

No3 0

Po4 0

Zas 1,025

Mg 1320

Kh 8,3

Ca 470

Po podmianie

Mg 1320

Kh7,3

Ca500

Wlałem teraz 50 ml fitoplanktonu i sie pompuje

Dodam jeszcze że obok stoi Euphyllia paraancora i jej nic nie ma.

post-24338-0-86603400-1463225013_thumb.jpg

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmisz systematycznie korale przy tak niskich azotanach i fosforanach?

Powinieneś je dokarmiać kilka razy w tygodniu ... inaczej zaczną marnieć.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię. Tylko fitoplanktonem. Czym można jeszcze dokarmiać? Ryby dostają po kostce mrożonki rano i wieczorem.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... pokarmami dla lpsow , grubsze mrozonki , aminokwasy i witaminy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczlik i wrotka lub/i pokarm od ML dla LPS na zmianę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie karmię. Mrożonki podawać tak jak karmię ukwiała pipetą?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz karmić bezpośrednio - puść w toń - wyłapią


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mają wyłapać. Ryby wszystko zjadają ledwo resztki dostają sie krewetką. Mówię o mrożonkach.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi euphyllia kaprysiła jak z kh 7,7 spadło w ciągu 2 dni na około 6.2-6.0. Może ciągły skok parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uważasz - nigdy lps i miękkich nie karmiłem "do buzi" a rosną u mnie ja głupie - wrotki ryby nie wyłapią - więcej już zniknie w wacie lub gąbce niż ryby to zjedzą a tak jeśli masz dobrą cyrkulację korale sobie poradzą


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest po podmianie spadło z 8.3 na 7.3. Jeszcze do tego rurówka sie schowała w tym samym czasie i jeszcze nie wyszła


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23962-0-41370400-1463251973_thumb.jpg

Robione przed chwilą. Nigdy nie dokarmiałem. Jak z rana się wyciągną to dopiero po zgaszeniu światła się chowają.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś im kupię do jedzenia żeby nie były takie marne


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje coś ją podgryza. Odkryty szkielet może być też efektem obumierania. U mnie podobnie wyglądała gdy od spodu drażniły ją zoanthusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokson - wszystko się zgadza tylko nie wziąłeś jednego pod uwagę że w przeciwieństwie do twoich parametrów ( PO4 0,03 , NO3 5) karol89 ma je zerowe a to zupełnie zmienia stan rzeczy.

Co do walki zoa z Euphyliami - tu też mam inne zdanie - u mnie szkielet E.paraancory jest totalnie zarośnięty zoasami i żyją w pełnej harmonii.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie euphilie rosną osobno. Teraz przy świetle są ładnie napompowane. Rano dostały pipetą mrożonki. Rzeczywiście no2 ,no3 i po4 mam 0. Nawet jak więcej dam jedzenie to nic sie nie podniesie. Po niedzieli kupię coś do karmienia lpsów to myślę ze sie polepszy.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odpieniacz na sucho ustawić? Wtedy no3 i po4 powinno podskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomoże. Nie miałem odpieniacza tydzień bo padła pompa. I dalej było 0. Nawet wziąłem wodę do sklepu bo myślałem że złe testy. I nic żadnego koloru w fiolkach nawet pod kątem


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm więcej to musi poskutkować. Ja swoje korale karmie 3-4 razy w tygodniu. Każdego z osobna prosto, przy wyłączonej cyrkulacji i obiegu. Rozmrażam lasonogi i mrożonkę przepłukuję wodą z akwarium jakieś 40ml. Lasonogami karmię rybki a do wody z płukania wlewam 15 kropelek phyto mix i 1 czubatą łyżeczkę power food, czasami wrzucam jeszcze kostkę zielonego planktonu. Korale uwielbiają taki mix ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.