Skocz do zawartości
Michal 300

Bardzo wysokie po4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo wysokie po4 (2,50 hanna), chcę zastosować biopellets. Tylko nie wiem które wybrać, tropic marin np bacto pellets, all in one czy h2ocean nutrifix , możecie doradzić?


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalbys jakis purigen jeszcze. A no3 jakie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

OAL Nitra-Guard Bio-Cubes są moim zdaniem najlepsze. Trudno je zdobyć ale żaden podobny produkt, który miałem nie dorasta im do pięt...

Wystarczy wsadzić je do jakiegokolwiek przepływowego filtra i poczekać. Woda nie musi nimi ruszać. Nie zalepiają się. Są bardzo wydajne. U mnie na całą moją hodowlę, biorąc pod uwagę to że ja bardzo mocno karmię swoje krewetki i że mam calkiem spory litraż wystarczają 3 litry tego materiału.

Są mało popularne więc niedlugo mogą zniknać z polskiego rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalbys jakis purigen jeszcze. A no3 jakie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

NO3-25ppm

OAL Nitra-Guard Bio-Cubes są moim zdaniem najlepsze. Trudno je zdobyć ale żaden podobny produkt, który miałem nie dorasta im do pięt...

Wystarczy wsadzić je do jakiegokolwiek przepływowego filtra i poczekać. Woda nie musi nimi ruszać. Nie zalepiają się. Są bardzo wydajne. U mnie na całą moją hodowlę, biorąc pod uwagę to że ja bardzo mocno karmię swoje krewetki i że mam calkiem spory litraż wystarczają 3 litry tego materiału.

Są mało popularne więc niedlugo mogą zniknać z polskiego rynku...

Po opisie wydaje się bardzo ciekawą alternatywą dla pellet, możesz napisać gdzie można go kupić?


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na amazonie .. 43 funciaki za litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodka tansza :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Można kupić w Polsce.

Tyle że wódką nie zbijesz azotanów = 50, 100 mg/l. Przy tak dużym stężeniu najpierw trzeba zbić azotany na przykład za pomocą podmian. Przy silnym karmieniu zbiornika i dużej przemianie materii wóda może powodować przyduchę i powstanie różnych dziwnych plag... Z drugiej strony jeśli stosujesz wódę to musisz też mocno pienić wodę a jak mocno ją "odpieniasz" to musisz dozować duzo mikroelementów mieć mocno przewymiarowany odpieniacz i szybki przepływ wody przez odpieniacz. Wchodzisz więc w dodatkowe koszty i to spore... Wóda to sposób na doskonały zarobek dla firm i dlatego ta metoda jest na silę promowana - choć jest bardzo słaba. Moim zdaniem wóda to zło. Być może się sprawdza w wyjałowionych sps-owych baniakach ale na moje potrzeby się kompletnie nie nadaje...

Wódka wcale nie wychodzi tanio. Te polimery OAL są znacznie tańsze od wódki... Oszczędność na wódce jest pozorna.

U mnie odpieniacz na 1000 litrow starcza i 2 litry polimerów OAL wystarczają mi na utrzymanie niskiego NO3 i PO4 w obiegu który ma ok 3000 litrów... W mocno karmionym obiegu i to nie jakimiś tam mrożoneczkami ale mielonym miechem... W dodatku filtracja jest kompletnie bezobsługowa. Trzeba tylko co kilka dni wymyć kubek, wymienić watę filtracyjną i co jakieś 3 miesiące oczyścić filtry przepływowe z polimerami biodegradowalnymi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim poziomie najlepiej zbić fosforany płynnym polimerem (Microbe-Lift Phosphate Remover) a dopiero później zastosować jakieś inne rozwiązania w stylu wódka lub peletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z PO4 zaczęły się w ubiegłym roku latem od momentu kiedy podskoczyła temperatura w akwa i padły mi wszystkie lps i sps. Teraz po 5 tygodniach stosowania pellet i lania wódki spadło tylko NO3 (0), PO4 (2,50) nawet nie drgnęło. Zastanawiam się czy taki poziom da się zbić czy lepiej wymienić skałę.Nie chciałbym stracić kolejnego życia, ryb i krewetek, bo miękkim nic nie będzie (tak myślę). Zastanawiam się też na jaką skałę ewentualnie wymienić, żywą czy żywa + sucha i czy będzie potrzebna wymiana piasku. Chciałem dodać, że na podstawie zwykłych testów (salifetr) wychodził mi wynik 1, dopiero po zastosowaniu Millwakue dowiedziałem się, że mam dużo większy problem, test pokazuje do dzisiaj 2,50. Wcześniej miałem fajne ustabilizowane akwarium a teraz nie wiem jak mam sobie poradzić.


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloz adsorbent fosforanow rowa lub phosphate minus i spadna, podmieniaj je regularnie pozniej.

Tu masz wyniki testow adsorberow w tabeli wybierz sobie najlepszy:

http://nano-reef.pl/topic/54771-adsorbery-fosforanow-wyniki-testu/page__hl__rowa


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu PO4 zaczęło spadać po 48 godzinach z 2.50 na 2.00. Wsypałem 400g rowa phos do dwóch woreczków i włożyłem do sumpa w największy przepływ.


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nic tylko sie zastanowic, dlaczego PO4 tak rosnie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma racje - w takich sytuacjach duza ilosc phosguardu lub rowy szybko zbija PO4 do przyzwoitych poziomow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 rosło bo przegrzałem akwa i padło dużo korali, przy porządkach zmniejszyłem ilość skały. Jestem pewny , że to jest główny powód wysokiego PO4.Teraz zastanawia mnie czy rowa phos wymieniać regularnie czy kierować się testem, czyli jak przestaje schodzić to wymiana. Mam nadzieję, że wszystko się ustabilizuje.


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał mieć takie problemy:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę zużyte 1000ml rowa phos i 1000ml microbe lift, po4 maksymalne spadło do 0,55 a po 10/12 dniach podnosi sie do poziomu 0,85. Zastanawiam się czy wymienic skałę? czy stosowac dalej adsorbent?. Przez długi czas w akwarium mialem po4 na poziomie 2,50.

Nie wiem czy węgiel wyciagnie to co pochłonęła skala, czy ewentualna wymiana skaly zakonczy moje problemy?

Nie wiem czy węgiel wyciagnie to co pochłonęła skala, czy ewentualna wymiana skaly zakonczy moje problemy?


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymiana skaly to dojrzewanie od nowa. Moze nie tak gwałtowne ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sorki za odkopanie starego tematu ale może w ten sposób treści będą w jednym miejscu. 

Najprawdopodobniej przez:

1. brak odpowiedniej filtracji mechanicznej, 

2. brak regularnych podmian wody,

3. ruszenie mnóstwa osadów w sumpie (robienie porządków metodą "na raz"),

4. ogólne zaniedbanie akwarium i inne błędy;

poziom PO4 wyskoczył do kosmicznych wartości. ICP wykazało fosforany rzędu 1,8 ppm, potem skoczyły dodatkowo do 2,01 ppm... 

Zastosowałem preparat Microbe lift phos out 4, który zbił natychmiast poziom PO4 do 1,77 ppm. Zamierzam dzisiaj wymienić ok 100 litrów wody (w sumie w obiegu mam ok 350 litrów.). I ponowić dawkowanie preparatu. 

Pytanie 1: Czy wg. Was mogę zastosować dodatkowo Seachem Phosguard w granulkach? Czy będzie to już przasada? 

Pytanie 2: Czy przy takich wartościach te fosforany mogły na tyle wejść w skałę (skała Aqua forest, ta różowa), że będzie ona je uwalniać już do końca świata? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.