Skocz do zawartości
lapsiak84

Naturalni wrogowie Slimaka Berghia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć jacy w akwarium występują naturalni wrogowie ślimaka Berghia.

Noszę się z zamiarem zakupu kilku sztuk, jednak chciałbym zweryfikować czy najpierw ślimaki zjedzą aiptasię czy jednak najpierw same zostaną zjedzone?

Czego się obawiać?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... troche tego jest. Np Hexa...lub brzydal, Chelmon, Pseudochromis, Loretka, Mithrax, Stenorhynchus, Lysmata wurdemanni a nawet Lybia tesselata. Czytalem o tym troche kiedys, bo tez chcialem sobie takie slimaczki sprawic. U mnie jednak za duzo jej wrogow bylo juz w akwa :ninja: ... wiec odpuscilem i kase wydalem na lysmata kuekenthali, ktora zreszta pozbyla sie w tydzien wszystkich "rozyczek" :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie , dołożyłem czyszczącą i 2x Wurdemanni zniknęły w 2 tygodnie....:/ Przypadek ? hmm ;)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odgrzać trochę swego kotleta. I dopytać czy ktoś wie czy chelihoeres chloropterus wszama berghie czy raczej się nimi nie zainteresuje.

I drugie pytanie czy Berghia np w ilości 4 sztuk wytnie całą aiptasie? Itę wielką i tę małą? Czy wielkie jak wszystko inne będzie miałą w d...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety halichoeres zje berghię. 4 stuki powinny dać sobie rady z najwiekszą aiptasią, ale pewnie zaczną od najmniejszych więc to moze trochę potrwać.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :( ehh cholercia...to nie ma co berghi kupować w takim razie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony to wykosi bergie w sekunde plus wyryje dno w poszukiwaniu wieloszczetow itp :D genialna ryba, nic przy nim nie przezywalo ze slimakow, wieloszczetow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera. To skimaki tez zezre?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo akurat o wieloszczety to sie nie nartwie bo tego mam zatrzęsienie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Lysmata seticaudata zajmie się bargia? Mam 2 szt w akwa ale aiptazja się nie interesują.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera. To skimaki tez zezre?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo akurat o wieloszczety to sie nie nartwie bo tego mam zatrzęsienie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zielony już nie należy do rodzaju Halichoeres, przeniesiono go do Hemicorisów i... obecnie jest to Hemicoris chloropterus. Ma więcej wspólnego z Corisami, niż z delikatnymi wargaczami. Łupie wszystko, praktycznie jak Coris. Ryje nieźle dno w poszukiwaniu robaków, ślimaków, wieloszczetów. Za czasów chloropterusa w moim akwarium, żaden ślimak, żadna krewetka, żaden wieloszczet nie miał prawa wstępu. Ale to już był wyrosnięty osobnik, miał jakieś 12cm jak go wyłowiłem na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego i obcnie można go tam podziwiać :) Nie pozbyłem się go z powodu ślimaków, ale nie dogadywał się z ... hepatusem, to była zażarta walka aż piasek fruwał, zielony niezłe uzębienie prezentował jak otwierał pysk :) Ale nie tylko on może stanowić zagrożenie dla ślimaków, dużo później trafił do mnie Halichoeres melanurus, na moich oczach wybił 5 turbo i 2 krewetki czyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, moje dwa chelmony nie tykają aiptazji, a mam tego dość sporo, bo przytargałem przypadkiem ze szczepką korala.

I myślałem by kupić właśnie berghie :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.