Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Dobór Błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem Dział Ryb aż do 2014 i nie znalazłem podobnego tematu a w innych o Błazenkach nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy kupując błazenki można dobrać innymi kolorami?

żonie podoba się

Amphiprion-ocellaris-Black-Darwin.jpg

a mi

Amphiprion-ocellaris-Snowflake-Falscher-Clownfisch.jpg

Jeśli jest to możliwe to proszę o wypowiedzi akwarystów którzy mają takie mieszane pary.

Pozdrawiam

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomarańczową samiczkę i czarnego samca. Kupione osobno i w różnym czasie. Od kilku miesięcy parka regularnie składa ikrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, u mnie pływały mieszane. Znaczy się były 3 amphipriony ocealarisy i jeden czarny....I nic się nie działo.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno mozna wazne zeby byly 2 a nie 3 lub 4 bo sie wytlula

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie wytluka jak maly zbiornik. Mialem 10 szt. Teraz zostalo 5 , trzy plywaja na jednym koncu dwu metrowego aqwa a 2szt na drugim.

jak bedzie tylko parka to nie bedzie problemu. Wbrew pozorom bardzo agresywne sa dla swojego gatunku:) wiec albo duzo aby agresja sie rozlozyla albo parka. Takie moje skromne zdanie z obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy jak czarny błazenek (około 4cm) ma pomarańczowy ryjek to już mu taki zostanie ???

Czy jest szansa że mu się wybarwi na czarno ?


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego czarnego błazenka ocelaris na mordce prześwituje od samego początku pomarańczowy kolor.

Za to na pozostałej części ciała wraz ze wzrostem robił się coraz bardziej czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile kosztuje ten drugi blazenek snowflake?;) ja mam clarkii i occelarisa ten pierwszy dwa razy większy Ale się dogaduja


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno kup dzikie z odlowu bo te hodowlane dziwnie sie zachowuja np plywaja caly czas przy powierzchni wody, nie wchodza do ukwiala, nie skladaja ikry itp.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie był jeszcze dodatkowo jeden clarka, to musiałam go w końcu oddać.

Rządził się w całym akwarium. Nieustannie wtrącał się do mojej parki. Gdzie one tam on.

Ciagle walczyły żeby nie wchodził do ich euphyli. Teraz siedzą w obydwu ukwiałach.

Od momentu gdy nie ma już clarka, składają ikrę.

Aha, i są z hodowli. Wszystkie wcześniejsze błazenki "dzikie" nie przeżywały zbyt długo.

W oczach chudły i umierały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa czarne , trzy ocelarisy i jednego Clarki , nikt się nie leje

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sześciu błaznach nie było żadnego problemu .Podstawa to odpowiednia ilość ukwiałów ,obsadą było dziesięć quadri i błazny żyły w zgodzie.Obecnie przy dwóch ukwiałach musiałem zostawić tylko jedną parę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie para nemo ma do dyspozycji dwa ukwialy, euphylie i dwie dunki i wykorzystuja to wszystko co chwilę skaczac z jednego na drugie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie ukwiał jest 2 miesiące. Moje- mają go w głębokim poważaniu. Wolą fugę, czyścik czy schowek pod kaskadą/za cyrkulatorem etc. W sumie to tylko z powodu błazenków wziąłem tego quadri. Był mały, karmiłem go intensywnie i w 2 miesiące zrobiło się z niego (albo mu warunki popasowały i się wreszcie rozłożył na 100%) wielkie "bydle"- jest jak póltorej dłoni męskiej. Już go nie dokarmiam. W 64l to za duży gagatek. Mam nadzieję że się podzieli i oddam komuś, zostawiając sobie jakąś małą sztukę. Już chciałem je na siłę przyzwyczaić do niego- dać do kotnika, wyłapać błazenki i też tam wrzucić, ale za cholerę nie da się do ukwiała podejść. Tak jest przymocowany że nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.