Skocz do zawartości
SanMiguel

Jak wyciszyć bestię?

Rekomendowane odpowiedzi

W myśl zasady "im dalej w las tym tym więcej drzew" pojawił się kolejny problem. Jak do tej pory akwarium bujało się wyłącznie na żywej skale bez odpieniacza. Skała z dojrzałego akwarium więc póki co potrzeby zakupu pienidła nie było. No ale stac w miejscu nie wolno a ryby by się przydały więc sprawiłem sobie beasta 400:) Wszystko pięknie działa tyle ze huczy niemiłosiernie. Pompa działa niemal bezgłośnie... gdy tylko odetnę dopływ powietrza:con Zgaduję, że nie jest to wada techniczna tylko kwestia regulacji. Poradźcie co mam zrobić z tym dziadostwem bo przecież w stoperach spac nie będę :wink


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk akwarystyczny - długość 10cm

strzykawka - sztuk jedna

wata

Do tłumika na końcu wlotu powietrza, a konkretnie do niezajętego otworka wtykamy wężyk, następnie wywalamy tłok ze strzykawki i wpychamy troszkę waty, tak przygotowany tłumik zatykamy na drugim końcu przedmiotowego wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koniec rurki daj.....kostkę lipową


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:)

Zakładanie czegokolwiek na wlot powietrza sprowadza sie do zmniejszenia ilości powietrza dostającego się do odpieniacza. No i faktycznie działa to ciszej jednak bestia produkuje mniej bąbli:/ Czy u Was jest tak samo?

Mam wrażenie, że pompa działa coraz ciszej im dłużej pracuje jednak jak dla mnie wciąż zbyt głośno (z tłumieniem wlotu powietrza i bez). W najbliższym czasie mam w planie wytłumić szafkę jednak może się okazać, ze będę musiał kupić inną pompę. Czy możecie polecić coś cichego i wydajnego?


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu szansę :( Daj mu jeszce tydzień :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak !!! niektóre odpieniacze powodują powstawanie piany u domowników .:(


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dlatego między innymi zmieniłem pompe w beast'ie 1200 z fabrycznej na OR3500 z igłą. Do piany mnie doprowadzał warkot tej małej pompki 2-3x większy od OR3500


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Miguel ale odrobina waty to IMHO powinna byc na wlocie powietrza w charakterze filtru. Sam wiesz ile powietrza wchodzi, po co dodaktowy kurz w akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie:)

Chyba martwiłem się na zapas bo odpieniacz sam z siebie przestał huczeć:( i dźwięki jakie wydaje są akceptowalne. Oczywiście wlot powietrza zabezpieczony jest patentem ze strzykawki. Teraz jedynym szumofonem pod akwarium jest pompa obiegowa ale to buczenie tez jest znośne. Ale szafkę i tak wytłumię:)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SanMiguel napisz mi czym bedziesz wygluszal szafke?styropian?wytloczki od jajek?gabka?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darken12 Najbardziej drżące elementy szafki czyli drzwiczki i tylną ścianę zrobioną z płyty pilśniowej obkleję matą bitumiczną (jedna albo dwie warstwy). Później całość wykleję styropianem 1cm i na to wykładzinę (to tak, żeby fale dźwiękowe nie miały się od czego odbijać. Wytłoczki od jajek pewnie byłyby ok ale zajmują sporo miejsca i nie wiem czy się nie będą babrać jak dostaną wilgoci. Do tego można by wypełnić czymś przestrzeń międzi szafką a ścianą.


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to bedzie prawie jak wojsku w pomieszczeniu radiotelegrafisty:-)))


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.