Skocz do zawartości
ZenonPL

Pierwsza morska nano-rafka 30 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, coś mi google zaszwankował :(. Są -dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te dwie pompki z boków to powiedziałbym że akwa ma z ... tysiąc litrów a samej skały jest ze 300 :D

Takie niskie akwa ma swoje zalety, bo wszędzie można dotrzeć pensetką :D

Ogólnie fajny baniaczek

Jakbyś był w Lublinie to mam na zbyciu taką świetlówkę Oceanic blue Narvy. Jest aktyniczna i dostałbyś za free. Praktycznie nowa ale ma 36W i 120 cm. Wysyłał nie będę.

Albo Aquastar 39W T5 ona ma 85cm - sporo chodziła ale jeszcze świeci - też za free - odbiór jak wyżej. Ma 10000K.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Darek S - ja też pomyślałęm że jest wieksze :D

@ ZenonPL

Wiesz co patrze a tu taki post "Pierwsza morska nano-rafka 30.."

Patrze na fotkę

i se myśle no fajnie gość ma łądne 300l akwarium to se poczytam co tam ma a tu nagle kopara opada bo to 30l

Wiem ile jest tam wody bo jak ktoś napisał zaczybałem od 30l

Super akwarium.

Polecam tylko zmienić na inne oświetlenie

Wiec zaczynam od początku.

Masz teraz 865 30w tak jak pisał AquaManiac to tylko Ra 80 - przy morskim bedzie przekłamywać troszke kolorki.

Zmiana na coś około 10000k powinna polepszyć wizualnie

są jakieś nowe AM

Wiec moja propozycja to

39W T5 - długość 85 cm

-Reef White 10K 39W - 46,99 zł to nowość jest napisane że jest bardziej niebieska niż ta poniżej

-OCEAN White 39W - 38,30 zł jest 10000k jest mniej zółta niż 6500k ale nie jest jakas bardzo niebieska

-Reef White 15K 39W - 53,99 zł ta już ma 15000k i może być już fajnie niebieska - jest to też nowość trzeba poczekać na opinie

Są też inne firmy np.

Sylvania

- Świetlówka T5 39W Aquastar 10000k - 39,99 zł

śwetlówki najlepiej zobaczy tu

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=3b4f436826ac&UID=1013d78c25b4

Można też zabaczyć inne świetlówki

Zobacz poczytaj warto zainwestować w dobre oświetlenie

na boki lub na środku można dać jakąś aktynikę nie musi byc mocna 15W czy T5 24W

Będe z ciekawością czytać o Twoim akwarium

-


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wielkie dzięki za tak szczegółowy opis :D. Właściwie po przemyśleniu wszystkiego wyszło mi że chyba najlepiej będzie jednak po prostu zostawic te 30W i dobrac tylko fajną świetlówkę, nawet kosztem większej kasy na nią wydanej. Znalazłem takie coś na T8: Arcadia Marine White i Hagen Power Glo, z opisu ten drugi wygląda smacznie, 15 000K i bladoniebieska barwa, czyli to co chciałbym najbardziej, tylko nie wiem czy on czasem tak naprawde w różowy nie wpada...czy ktoś może ja ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się zapętliłem :D. Ten PowerGlo do kitu, co mi z tych 15 czy 18 tysięcy K jeśli świeci dziad na różowo jak jakieś philips aquarelle. Na szczęscie nie kupiłem tylko potestowałem w sklepie-porazka :D.

Czyzby jednak T5? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Power Glo w słodkim kilka lat i dałem do morskiego. Nie powiedziałbym że sa do kitu i że dają "różowe" swiatło :D POZDRAWIAM


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dasz jakas biala "rure" ok.10 000K i dolozysz mala, slynna T8 Osram kolor "67"?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np Sylwania Aquastar 10000K 39W T5 tez nie jest czysto biała tylko zalatuje na różowo/kremowo

Zeby było białe potrzeba raczej ok 6500 K

Ten POwerGlo faktycznie jest różowy z domieszką niebieskiego. Mam tą rurę i nie używam, bo po wlączeniu przestała mi się podobać. Wisi bezuzytecznie


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobię kombinację 30W + 18W na T8. Z tym że czy to będzie 30W TLD 865 + 18W aktyniki czy odwrotnie to się zobaczy jak mi które spasuje wizualnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-dobry, AquaManiac :(. Przepraszam, przegapiłem gdzies Wasze posty. Syrenka - wal śmiało, cos wymotamy :(.

Co do oświetlenia to tymczasowo wsadziłem Osram Lumilux SkyWhite 8000K, nie mam na razie kiedy kombinować z oświetleniem. Światło jest bardzo fajne, takie biało-niebieskie i jestem z niego zadowolony.

Wczoraj miałem wieczór walki z aiptasiami, gdyby wszystko mi tak rosło jak te ścierwa to miałbym już kilogramy koralowców w akwa :D. Dwa najwieksze usunąłem mechanicznie, tzn. wyciągnąłem skałkę z wody i wyrwałem draństwo, potem jeszcze wyszorowałem okolice zaczepów. Trzeci dostał wrzątku w kopus strzykawką z igłą i zwiał do dziury. Zostało jeszcze 228 małych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak do końca to nie wiem...drogie są dość, a czy na pewno żeżrą aiptasie to nie wiadomo. W sklepie a akwa wystawowym widuję wypasioną wundermani i równie wypasione aiptasie. Ze słów sprzedawcy wynika że wundermani najchętniej atakuje znanego i niebezpiecznego szkodnika morskiego- artemię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenonPL jak tam dalej z twoim nietypowym akwarium ?

Jest już jakaś obsada ? A może zapodasz fotki


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niewiele zmian. Doszła xenia i parę rzybków na skałce + turboślimak. Akwarium prosperuje sobie całkiem nieźle. Zaraz dostanę opieprz - ale mam nemo. Jakieś 1.5 miesiac temu byłem w sklepie z córką, zobaczyła ...no i co tu bedę ściemniał, nie stawiałem oporu :] i kupiłem. Ma się bardzo dobrze, trochę mi na początku jakoś sciemniał, ale teraz jest OK. Zresztą juz za długo w tym akwa nie pobędzie, zapadła decyzja o przeznaczeniu mojej 144-litrowej malawki na morskie :Sad. Wtedy dokupię mu kumpla.

Na fotce wygląda jakby woda była mętna, ale jest kryształ, tyle że mam film na powierzchni.

Po czterech miesiącach moge powiedzieć że na razie nie było tak źle jak się obawiałem, trochę aiptasii, trochę glonów zielonych, ale to chyba standard :D.

4d1ae6e3d5439275.jpg

2c3348ee9cca7137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to przez błazna się nie odzywałeś bo bałeś sie że cię zlinczują :Sad

moje ruszy po nowym roku

pozdrawiam

Darek


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.