Skocz do zawartości
adrian2301

Cyjano mycosidol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastosowałem ww środek w poniedziałek, nie widać poprawy. Mogę zastosować kolejna dawkę bez podmiany?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz na 100% pewność co do diagnozy że to cyjano? Pytam, bo sam wyczyniałem cuda sądząc że mam okrzemki, a tu bum... dino... Dopiero jak oświetliłem mocnym halogenem pod kątem- zauważyłem mikrobąbelki jakby powietrza. Na dodatek strombusy wcinają mi to aż się im trąby trzęsą, więc dałbym się pokroić że to okrzemki. Niestety prawda okazała się inna. Dziś- pierwszy dzień walki.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mam tylko matrix w kaskadzie.

9afdb5fd1ee762710fd10aca6ffdc165.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja że źle wyznaczyłeś ilość netto wody i zapodałeś za słabą dawkę skoro nie widać żadnych efektów, u mnie był efekt już na drugi dzień, a na trzeci już nie było śladu,

w instrukcji jest napisane że nie należy podawać drugi raz bez większej podmianki

policz jeszcze raz ilość netto wody jaką masz w obiegu - nie w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem nawet z lekkim zapasem. Zbiornik 54l dałem 2 kapsułki. Jedna na 25l. Poczekam jeszcze ze dwa dni i co zrobić podmiane jakąś i jeszcze raz tą samą dawkę?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mycosidol zadziałał po trzech dniach ale za radą sprzedawcy wspomogłem środek odsysając przed rozpoczęciem kuracji cyjano.

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem nawet z lekkim zapasem. Zbiornik 54l dałem 2 kapsułki. Jedna na 25l. Poczekam jeszcze ze dwa dni i co zrobić podmiane jakąś i jeszcze raz tą samą dawkę?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

zgodnie z tym co zaleca producent - normalna podmiana i węgiel do obiegu i kolejna dawka za 2 tygodnie

U mnie mycosidol zadziałał po trzech dniach ale za radą sprzedawcy wspomogłem środek odsysając przed rozpoczęciem kuracji cyjano.

zawsze należy odessać to co się da przed podaniem chemii jak kolega tego nie zrobił to się nie ma co dziwić że mu nie zeszło


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zadziałał musiałem użyć chemiclinu. Skutek uboczny mycosidolu to jedno brązowe rico zrobiło się białe.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak się właśnie zastanawiam jaki był cel że tego nie kosił. Bo ani to ładne ani zgrabne heh rwać dziada.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z piachu zaczelo schodzic najpóźniej, po jakichś 5 dniach. Prawie dwa tygodnie trwało, nim cyjano pożegnałam do ostatniej kepki. Ale lepiej dłużej poczekac i zadziałac czyms łagodnym, niz miec efekt od reki mocniejszym i bardziej ryzykownym preparatem. Poczekaj cierpliwie i nie rób jeszcze podmiany. Odpieniacz włączony?

U mnie najpierw zeszlo z korali, potem ze skał. Widocznie w piachu ma najwiecej pozywki i preparat nie działa tak szybko. Najlepiej faktycznie odessać ile sie da i przegrzebywać piach, żeby preparat miał szansę zadziałac skuteczniej. Świec tez krócej, jesli to mozliwe, cyjano potrzebuje światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.