Skocz do zawartości
jackami

16 dni na suchym

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wakacje. Pierwszy raz zostawie akwa bez opieki. czy da rade na samych suchym pokarmie przez 15-16 dni?


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze , jaki dozownik, co ile musisz podmienić wodę , czy ryby wszystko zjadają, czy wszystkie ryby jedzą suche i czy jeszcze jesteś pewien , że dolewka starczy na więcej niż 2 tygodnie . Jeśli wszystko masz dobrze przemyślane to da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 3 tygodniach urlopu i wszystko żyje bez strat. Karmione co 3 dni. Rozrzedziłem wodę w akwarium samą RO aby zwiększyć zasięg dolewki i zalałem dolewkę po brzegi. Spokojnie wystarczyło na 3 tyg. akwa około 300 l w obiegu. Wyparowuje 13litrów tyg dolewka 30 litrów. Przygotowałem jeszcze 8 litrów czystej RO to brat po 2 tyg. podjechał i dolał do dolewki.

jak podajnik nawali to wysadzi Ci zbiornik

Nie ma opcji aby chociaż raz w tyg ktoś nakarmił?

To wystarczy aby ryby nie padły. Lepiej żeby były niedojedzone niż mają Ci polecieć parametry.

Ja wiem, że ludzie niektórzy to jadą cały czas tylko na suchym

u mnie 90% to suche i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka zabezpieczona. co dziennie bedzie ktos zagladal dla sprawdzenia czy wszystko dziala. jest to starsza osoba dlatego nie che go obarczac co i jak. wejdzie sprawdzi czy wszystko chodzi. w sumpie pozaznaczone jaki powinien byc poziom wody. w razie cos nie tak podjedzie znajomy morszczak. najbardziej balem sie o zywienie tylko suchym


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np od roku w ogóle nie daję mrożonek. Cały czas suchy. Także z tym nie będzie żadnego problemu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje tylko suchy. Mam wrażenie że ryby tylko na tym skorzystały. Są większe i grubsze i lepiej wybarwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje tylko suchy. Mam wrażenie że ryby tylko na tym skorzystały. Są większe i grubsze i lepiej wybarwione.

a jakie pokarmy uzywasz?


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że rybki są bardziej zadowolone. Przynajmniej inni mieszkańcy (np. krewetki) jedzą to do czego je kupiłem a nie mrożonki. Ostatnio nawet zauważyłem że kilka razy mandaryn (pewnie omyłkowo :) ) zakąsił suchego.

Rybki nawet jak granulki spadną na dno to pikują pionowo :)

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię mieszanką różnych pelletek. Większość to Ocean Nutrion Formula One i Omega One. Do tego dosypuje co mi się akurat przez przypadek trafi. Zaczynałem od Ocean Nutrion bo dostałem próbkę i z ciekawości wsypałem. Pierwsze zaczęły jeść chromisy. Teraz wszystkie ryby chcą się zabić na dźwięk silnika w karmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.