Skocz do zawartości
pawel_jaw

Co tam Panie w polityce?

Rekomendowane odpowiedzi

Remik to samo jest w bylej DDR, absolutnie dokladnie to samo, Niemcy mysleli ze sie zrobi stolice zjednoczonego panstwa w Berlinie a reszta sie sama ulozy. Otoz sie nie ulozyla, dokladnie tak jak u nas jest spory procent ludzi ktorzy nie wiedza co maja robic kiedy zabraklo reki Panstwa ktore dawalo i mowilo co trzeba robic. Kiedy trzeba bylo zaczac troche myslec samodzielnie to...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reż żałuję że UPR ma tak nikłe poparcie, ale po części to nie ich wina. Media albo milczą (ciekawe ilu warszawiaków wie że Korwin - Mikke startuje na prezydenta Wawy) albo robią z ich liderów idiotów (owszem Korwin ma w wielu przypadkach bardzo skrajne i kontrowersyjne poglądy, ale generalnie jest to inteligentny i mądry facet, który w sprawach gospodarczych ma absolutną rację).

Mam nadzieje że społeczeństwo kiedyś da im szanse i ludzie będą mogli decydować o swoich ciężko zarobionych pieniądzach. Głosowanie PO, PiS, SLD, SO, LPR, SdPL, demokartów.pl (to są dopiero karierowicze) doprowadzą do przeniesienia tego idiotyzmu z Wiejskiej do sejmików i rad miejskich.

Ja w każdym razie wrócę w niedzielę z wyborów z poczuciem dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, przytlaczajaca wiekszosc slyszac nazwisko Mikke mysli "a, to ten wariat, ale nieszkodliwy..." natomiast jak sie wczytać w ich program to jest on rzeczywiscie spojny i logiczny, praktycznie bez slabych punktow. Z tym ze jak na razie to jest tylko teoria, nie wiadomo jak by sie to do konca w praktyce sprawdzilo bo chyba w zadnym kraju nigdy podobny eksperyment nie byl robiony.

Marketing lezy całkowicie w UPR, takie buraki z SamoBrony popatrz jak sie wypromowaly...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teq,

program UPR jest nie realny, ani w tym ani w zadnym innym kraju.

To program dla ludzi ambitnych, ktorzy wiedza czego chca i wiedza co robic ze swoim zyciem.

A zdecydowanej wiekszosci trzeba mowic co maja robic. Trzeba zmuszac i przymuszac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr

No bez jaj, socjalizm i państwo opiekuńcze to wymysł XIX wieku, wcześniej nie było taki rzeczy jak zasiłki, emerytury itp i ludzie żyli.

Mam propozycje, niech tym ludziom co ich trzeba "zmuszać i przymuszać i nie są samodzielni" będzie można wypłacać przez pół roku pensje brutto i jednocześnie dać im przelewy do zrealizowania: na "darmową" szkołe, na "darmową" służbę zdorwia, na VAT, na akcyze itd. to ja Ci gwarantuje rewolucje.

Ja mam nadzieje, że dojdzie do tego że będę sam wybierał na którą szkołę dla dziecka mam płacić (będzie to tańsze niż obecna szkoła bo nie będę musiał opłacić biurokratów z ministerstwa), sam zapłacę lekarzowi (pomijając ministra zdrowia i jego przydupasów) itd.

Gwarantuje Ci ludzie mają instynkt samozachowawczy i gdy będzie trzeba to się rusza do roboty, a teraz po co? skoro nie muszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

Mam propozycje ... będzie można wypłacać przez pół roku pensje brutto i jednocześnie dać im przelewy do zrealizowania: na "darmową" szkołe, na "darmową" służbę zdorwia, na VAT, na akcyze itd. to ja Ci gwarantuje rewolucje.

Przejedza, przepija, kupia meble do domu i lepszy samochod.

I tyle bedzie z rewolucji wsrod biednych i glupich (tj. wiekszosci w tym kraju) - bo o takich mowie.

A ze panstwo opiekuncze to wspolczesny wynalazek?

Owszem, jeszcze przed II wojna swiatowa nikt sie nie przejmowal, gdy w zime biedota zdychala z glodu - ale za to szybko sie namnazali.

Teraz sie podnosi wielki krzyk gdy jest glodne dziecko alkoholika.

100 lat temu cala rodzina by umarla z glodu i na wiosne byloby o jedna wolna chalupe wiecej.

Pokaz mi kraj w Europie lub Ameryce Polnocnej w ktorym leniwi nie dostaja kasy od Panstwa. Nawet w USA dostaja tyle, zeby im starczylo na podstawowe potrzeby i zeby nie bylo zamieszek na ulicach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak państwo opiekuńcze to nowoczesny wynalazek? Przeciez już w starożytnym Rzymie obywatele republiki (plebejusze) nie musieli nic robić i żeby się nie pultali to dostawali tego czego chcieli za darmo "chleba i igrzysk", no i oczywiście podział łupów na ulicy jak wracały wojska z bogactwami (ppodział powiedzmy, rzucili im parę monet złotych jak przejezdzali z defiladą).

Oczywiście to jest wymóg w demokracji - w końcu to też wyborcy, bez tego były by zamieszki.

No bez przesady, w dzisiejszych czasach gdzie życie ludzkie liczy się ponad wszystko nie ma możliwości zostawienia kogoś samemu sobie, jednak powinno się zachęcać do działania a nie rozleniwiać dając.

W myśl przysłowia "Jeśli dasz głodnemu rybę, ten zje ją i znów będzie głodny. Daj mu wędkę i naucz go łowić, a już nigdy nie zazna głodu"

Piotr ma rację że ile by nie dostali to rozwalą - wystarczy sobie przypomnieć jak było z odprawami górniczymi po likwidacji kopalń. Wszyscy nowe fury pokupowali, remont chaty i zęby w glebe za kilka miesięcy. Był kiedyś o tym w TV taki reality show.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie ( i Panie :D ) wybory - u mnie glos na Korwina i z ciezkim sercem na pozostalych ( procz rady dzielnicy ) poziomach na UPR ( chociaz w Warszawie zblokowali sie z Samoobrona idioci :D_o ). Szkoda ze zapewne nie przebija progu wyborczego. I znowu bedzie podle starego hasla - z wyborow prezydenckich - "Czy to Donald, czy to Kaczka, w Polsce wciaz ta sama sraczka". Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.