Skocz do zawartości
michał

wurdemanni z Reefshopu

Rekomendowane odpowiedzi

pytam bo zamawialem ostatnio te krewety http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=LYSXGWEL38

lecz dostalem 456-img_1669.jpg

Poczatkowo roznice w ubarwiniu tlumaczylem sobie nastepstwami zwiazanymi z transportem, wiec postanowilem czekac az sie wybarwia lecz teraz jestem pewien, ze to nie sa wurdemanni, wydaje mi sie ze sprzedawca musial sie pomylic przy pakowaniu. Prosilem wczesniej o foty bo moze ktos mial podobny przypadek? napisze do sklepu moze powiedza mi cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to masz racje, one nie wyglądają jak "standardowe " krewetki wurdemanni


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie znaja smaku tego specjalu, bo aiptasie jak byly tak sa - nie tkniete. Kupilem je 20 pazdziernika wiec mysle ze zdazyly sie juz przyzwyczaic do nowych warunkow - nowy klimat im odpowiada bo dwie z nich nosza juz larwy (na zdjeciu to zielone) wiec czuja sie dobrze i powinny podjadac aiptasie. Dodam jeszcze, ze rybom daje mniej zarcia by krewety sie do niego nie przyzwyczaily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec Michał ja też mam te dziwne krewetki

tylko że ja je kupiłem za 75 zł od sztuki (nie wiem za ile Ty kupiłeś)

Mam je już ponad miesiąc i na poczatku też tak myślałem

są strachliwe i nie wychodzą za dnia.

aiptasie jak były tak są (choć znikła jedna najwieksza)

nie miałem tego dziadostwa dużo (około 10-12 ukwiałów)

i dalej mam tyle samo a nawet ostatnio znowu sie pojawiły w innym miejscu.

Nie karmiłem ich niczym jak dawałem jedzenie to moje lysmaty oddganiały je i to bardzo skutecznie przez jakiś czas.

Potem ja sam odganiałem od pokarmu.

Teraz już nie ma szans na odganianie są tak agresywne że szkoda pisać !!

Normalnie rzucają sie na jedzenie oraz na mniejsze rybki (np. na babki) i wyrywają jedzenie z "gęby"

widać że są bardzo przegłodzone (ja je odganiam też od jedzenia patyczkiem )

Cały czas mam nadzieje że będą głodne i zjedzą mi te aiptasie.

Czekam na opinie ludzi którzy też kupili te krewetki.

Jak sie okaże że to jakaś badziew to chyba trzeba bedzie reklamować.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tynio

nie wiem na ile ta stronka jest wiarygodna w opisy lecz znalazlem cos takiego http://www.meerwasser-lexikon.de/de/55/859/Lysmata/galapagensis.htm

Lysmata galapagensis - oto imie tej pani. nic, pozostaje sie pocieszyc, ze rownie dobrze moglem dostac zolwia z galapagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex

To jestem zajebicie szczęliwy.

Mogę sprzedać je teraz za jakie 80 zł od sztuki :(

to pokryje moje nerwy i czas oczekiwania na znikanie tego bardziewia aiptasie.

Chyba sie zdenerwowalem troszke.

@Michal tak tej stronie mozna wierzyc ja tem czesto czytalem i sie wiekoszsc sprawdzalo.

Ty masz fajnie to masz spore akwarium i kiedys sie moze dasz sobie krewetki wurdemanni a ja przy 144l moge tylko pomazyc nad dolozeniem nastpenych bo bede mial zupke krewetkowa.

Teraz juz wiem czemu jest promocja w reefshopie na te krewetki.

Chyba sobie zadzwonie do Przemka i podziekuje za zarloki platkow i mrozonek

"latin name: Lysmata galapagensis

common speech name: Galapagensis Shrimp

appearance: Ost Pazifik,

size: 1.18 " - 1.18 " (3cm - 3,5cm)

temperature: 75.2 °F - 80.6 °F (24°C - 27°C)

food: Brine Schrimps, Mysis, Flakes, Frozen Food (large sort),

diffeculty: 2 - normal "


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dostawie wysłałem zapytanie do dostawcy na temat tych krewetk - oto odpowiedź którą dostałem:

Dear Przemysław

According to our manager the shrimp is indeed Lysmata wurdemani

(peppermint shrimp) it's from Indonesia the only difference maybe on the

color brightness compare to from the Caribbean Sea.

I also attached picture of other shimps Rynchocinetes sp.(hingeback

shrimp)

Regards

Shirly

Żeby było zabawnie - krewetki w zbiorniku w którym były WYJADŁY wszystkie aiptasie - jeśli ktoś pamięta zbiorniki po prawej na dole - tam było z kilkadziesiąt "krzaczków" aiptasi - nie został ani jeden.

Krewetki są w zbiorniku same- nie karmiliśmy ich w ogóle.

Pozdrawiam

Przemek

PS. Oczywiście, jeśli ktoś będzie nie zadowolony i chce zwrócić krewetki - proszę o kontakt. Jestem przekonany ze sprawa zostanie załatwiona w sposób zadowalający dla obu stron.

PS2. Promocja była dlatego, że kupiliśmy ich 150 sztuk - i nie dlatego że był problem żeby je sprzedać, a jedynie dlatego, że kupiliśmy je trochę drożej niż inne - dla mnie niewytłumaczlna jest cena 120 czy więcej zł za krewetkę.

Dlatego też czyszczące będą od następnego tygodnia po 35zł.(bo jest ich 300?)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe ze sa to inne Lysmaty, gatunkow jest co najmniej kilkanascie. Wedle atlasu Baenscha i Debelisa to chyba rzeczywiscie sa L. Galapagensis.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh brawo chlopaki ... ja szukam hepatusa .. ciekawe co musze zamówic by go dostac :( a tak powaznie to Przemek napewno nie robi tego specjalnie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - u Przemka jadły, a u was nie chcą? Dziwne :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

ksztaltem, budowa bardzo przypomina wundermani.

ta krewetka na zdjeciu chyba jajeczka nosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku - mam taką cichą i prywatną prośbę do Ciebie - proszę daruj sobie jakiekolwiek docinki pood moim adresem bo jestem już tym nieco znudzony - bawiło mnie to na początku. Ja wiem co przyjąłeś sobie za punkt honoru - ale ja zazwyczaj nie biore udziału w dyskusjach które mnie nie dotyczą - Tobie proponuję to samo, tym bardziej że nie wnosza one nic do tematu.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Przemek

PS> Żeby wyjaśnić - to takie moje prywatne animozje.

PS2. Niestety do niedzieli mnie nie będzie - w razie potrzbey kontaktu prosze o maile na supply@reefshop.pl


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, nie napisałem swojego posta aby Ciebie rozbawiać. Nie wiem co wiesz o moich punktach hunoru - być może to, że więcej nic u Ciebie nie kupię ale to już sobię wyjaśniliśmy.

Temat tego wątku nie jest mi obcy bo ja kiedyś zamiast wundermani dostałem z reefshopu Rhynchocinetes spp. i najlepiej potem powiedzieć to proszę zwrócić krewetki - tylko przy dużych zbiornikach nasuwa się pytanie jak je złapać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ przemek

mysle ze nie byloby calego zamiezania gdybys wstawil faktycznie fote krewetki, ktora miales aktualnie w ofercie a nie pierwsza lepsza z netu. Wiem ze na takie zeczy czesto brakuje czasu w koncu krewetka to krewetka lecz jak slusznie zauwazyl AquaManiac gatunkow jest co najmniej kilkanascie. Wiec gdy zamawialem http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=LYSXGWEL38 to faktycznie chcialem dostac wurdemanni a nie http://www.meerwasser-lexikon.de/de/55/859/Lysmata/galapagensis.htm

bo w dalszym ciagu zostalem z problemem aiptasi.

kasa poszla a aiptasie sa nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt chciałem zwrócić (i dalej myśle o tym)

Tylko kto mi to draństwo złapie ja łapałem jedną Tanczacą chyba z 1h i nie obylo sie bez wyciadniecia skaly oraz od nowa ukłądać korale.

Potem jechać na dworzec pociąg o 6:40 do roboty mam na 7:00 i do przejechania całe miasto.

Spoko przemyśle to lub jest jeszcze jedno wyjście bardzo drogie - dam je mojej modliszce bedzie mieć zabawe :D

Co do promocji to wiem czytałem że za 3 sztuki cena 150 zł ja dałem za 2 szt. 140 zł pewnie jak by było od poczatku że za 3sztuki 150 zł to bym kupił 3 i możliwe że nic by to nie zmieniło.

Tak jak u Michala aiptasie dalej by byly.

Naprawde mam male akwarium krewetki tylko wiedze jak karmie rybki i to przez ulamek sek. jak wyrywaja jedzenie ryba.

One sa tak przeglodzone ze juz nawet szklo powinne jeść a tam gdzie mieszkaja siedza obie pod jedna skalka.

na tej skale jest okolo 3 piekne male szkliste (maja jakies 1-2 cm )

Nawet sie nimi nie interesuja.

@Przemku to że ktoś tak napisał może nie być 100% prawdą (o tego dostawce chodzi)

Ta krewetka nie jest nawet podobna do peppermint shrimp

staczy poszukać fotek w internecie.

Nie sa mi potrzebne jakieś teraz dowody.

Czekam tylko na opinie ludzi którzy mają podobne jak ja i Michał czy jedzą czy olewają.

Kupowałem u Ciebie kilka zwierzaków i zawsze było OK ale ona od poczatku była całkiem inna niż na tej fotce i nawet nic nie pytałem bo nie jestem jakimś tam znawcą ja nawet Ci Perculi od Ocealarisa nie rozpoznam :D

OK - lece dalej szukać jakiś fotek i opisów.

http://images.google.pl/images?q=peppermint+shrimp&ndsp=20&svnum=10&hl=pl&lr=lang_pl&start=0&sa=N - tu kilka fotek

Na koniec dodam że jest bardzo mało info. na temat tych - Lysmata galapagensis

Tak jak Alex pisał chyba jest mało spotykana lub fkatycznie jakaś odmiana wurd....


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam te krewetki, u mnie Aiptasie znikają


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak to czytam , to od razu przypominaja mi sie pierwsze zakupy u Przemka:), mial byc elegans a przyszedl jakis pikus zielony- pomyslalem ( a swierzy wtedy bylem), ze jakis mlody nie wybarwiony:)moze pozniej bedzie taki piekny niebieski:), zyje do dzisiaj , jest dalej zielony - o dziwo sklepow widzialem juz pare ale nigdzie takiego nie bylo :D. moze nie na temat ale juz daze do sedna sprawy sporo juz u przemka wziolem i na tyle zakupow srednia pomylek wypada na +:D, a zawyczja jak dla mnie te pomylki wlasnie na + wychodza.

Ps. na aiptasie nadal i wciaz polecam helmona rostratusa, tanszy jak manki a skutecznosc 100%


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie helmon nie rusza duzych aiptasi na aiptasie polecam ta rybe Parachaetodon ocellatus. Bardzo skuteczna duzo lepsza od helmona.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.