Skocz do zawartości
smk

Nowe świetlówki AM REEF 15000K

Rekomendowane odpowiedzi

Testował już ktoś AM REEF WHITE 15000K ?

Widze że mają nie tylko nową barwę 15000K, ale cała nową linie REEF WHITE 10000K, REEF BLUE. Jest jakaś poprawa barwy w 10000K (dotychczasowe Ocean White 10000K były jak dla mnie za żółte). Cena ciekawa a może coś poprawili i nie bede musiał wywalać na ATI :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem dwie 10000K i blue, 15000 nie mieli, nie wiem czemu. Powiem tylko tyle że są tak jasne jak jbl, które kosztują ponad 100 i uwazałem za najlepsze jakie widziałem. Barwa 10000 jest prawie identyczna z nimi, jbla minimalnie "bielsza". Niebieskie są trochę za błekitne jak dla mnie, ale mogą być, są dość jasne. Blue jbla jest bardziej wybarwiająca i fioletowa, ale jednocześnie ciemniejsza. Do hqi bardziej pasują niż te AM, takie moje zdanie.

Te nowe swietlówki porównuję tylko do jbla, bo inne jak sylwania, narwa czy stare AM nie nadaja sie nawet do porównywania z jbl. Mam w nowej lampie niebieskie ATI, ale nad akwa jej jeszcze nie testowałem więc nic powiedzieć nie moge o nich.

Remik kupuj je spokojnie. Może będa mieli 15000, sam jestem ciekaw co to jest. Myślę ze barwą przypominają Power Glo Hagena, ale nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen tez wypuscil swietlowki T5 w rozsadnej cenie,ale co one warte to niewiem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wygląda na to że sie skusze, ale bez aktyniki. Aktynike wezme ATI.

Zarzuce najprawdopodobniej w tej kolejnosci:

AM reef 10K - ATi aktyniczne (blue+?) - AM reef 15K - AM reef 10K - AM reef 15K - ATI aktyniczna - AM reef 10K

Ale nauczony ostatnim doświadczeniem z szokiem korali po wydłużeniu czasu świecenia, bede zmieniał w przeciągu 2 miesięcy np. po 1-2 świetłowki.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk napisz porownanie jak zamontujesz ale jak patrze na wykresy to w aktynice wyeliminowali barwe zolta Moze bedzie lepiej swiecic.W aqva-ight maja wszystkie modele


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! to prawda ze te nowe T5 AM startują wyłącznie z układami zapłonowymi elektronicznymi?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a świetlówki T5 działają na innych niż na elektronicznych statecznikach?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... dlatego pytam :D gdzies znalazlem o tym wzmianke, bo nie na wszystkich stronach gdzie sprzedaja te NOWE AM pisza o tym.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik jak szukasz czegos w rodzaju ATI to kup swietlowki AquaScience, to jest dokladnie to samo co ATI, produkowane w tej samej fabryce ale troche od ATI tansze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqua - no jasne w stutgarcie to moze są na każdym rogu :D , ale u nas nie uświadczysz takiego wynalazku

@michu - no więc nie chodzą :D wszystkie T5 tylko na elektronicznych


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D nigdzie nie moge dostac powercompactow... takich jakie chce wiec czeka mnie chyba przerobka belki Atman na T5, stad pytanie.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszalem: AquaScience to jest to samo co stare ATI czyli po prostu Narva, "nowe" ATI to jest Sylvania :D

Ale swieca praktycznie tak samo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje przetestowac w ostatnich dniach swietlówki Giesemanna Pure Actinic T5 80W i musze przyznac , że jest to ta sama świetlówka co ATI actinic blue ,tyle ,że ATI nie produkuje wiekszej niz 54W , a to jest 80 W , które szukałem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac jest to Phillips 05. Ja uzywam Giesemanna AquaBlue+ i to jest to samo co "stare" ATI czyli to samo co AquaSciene czyli po prostu Narva :D I tak sie zastanawiam czy te swietlowki o ktorych pisze Remik to tez nie jest czasem to samo bo AquaMedic nie zleca juz produkcji switlowek w Chinach tylko sa one robione w Niemczech, calkiem mozliwe ze u Narvy :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrinew - no wlasnie nigdzie nie moge znalezc ATI actynic 80W, czyli nie produkuja? A skad giesemanna 80W aktynike dorwałeś?

aqua - wyglada na to ze to superaktyniczna 03

http://www.reefgeek.com/products/categories/lighting/104041.html


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to 03, pomerdalo mi sie :D

A 80W sa od jakiegos czasu w katalogu Giesemanna:

http://giesemann.de/79,2,,.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A t5 normalnie sie odpalaja i chodza juz od 2 miesiecy na statecznikach T8 elektroniczny .Na oko nie widze roznicy by swiecily gorzej lub lepiej niz na elektronice do T5.Przydalby sie jakis przyrzad.Ale jak moje oko nie widzi roznicy to nie przeplacam 25zl-2X54W do 80zl T5


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać zadziała raczej jak dobra świetlówka i dobry statecznik, w końcu ściemniane świetlówki też działają na zasadzie podawania mniejszej ilości W do świetlówki.

No ale na pewno daje to mniej swiatła - w końcu 4W na świetlówce masz mniej mocy, a moc świecenia w świetlówce nie zawsze idzie liniowo, może iść logarytmicznie.

I jeszcze jedna rzecz - przy statecznikach ściemnianych musisz wypalać świetlówki na pełnej mocy przez min. 100h, jeśli tego nie zrobisz to nie bedą osiągały pełnej mocy. Więc teraz jak już jedziesz na statecznikach T8 54W i bedziesz chciał podpiąć T5 58W to od razu możesz zmieniać świetlówki bo najprawdopodobniej więcej z nich nie wyciśniesz niż na statecznikach T8.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, Giesemanny przyjechały z Niemiec , bo u nas narazie nie ma. Tak jak Ty ciągle czekałem na ATI actinic blue 80W ,ale sie nie doczekałem i zastepczo stosowałem po 2x39W w szeregu i 4 takie belki . W sumie 8 swietlówek , 8 odbłysników i zrobienie belek to troche zabawy . teraz jak sie pojawiły 80W te Giesemanny to troche uprosciło mi zycie. No bo co zmienic 4 świetlówki co 6 miesiecy to nie 8 , a różnicy w cenie nie ma , niewazne 24W czy 80 kosztuje tyle samo 23 euro. podejżewam,że te swietlówki produkuje Narva . Jesli chodzi o Giesemanny actinic plus to jest to ta sama swietlówka , która daje AM w swoich lampach , bo jak porównałem do ATI i do AM , które mam w zapasie bo były z belkami T5 to barwa jest inna niz w przypadku ATI , sa ciemniejsze i i daja wrażenie ,że woda nie jest czysta. w porównaniu do AM okazało sie ,że jest to ta sama swietlówka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musiał się kopnąć tu zaraz za granice niemiecką i dowiedzieć czy w jakimś zoologicznym mogą je ściągnąć.

Co pół roku wymieniasz świetlówki? Nie za często?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI od srody beda mieli w bardzo dobrych cenach w aqualight porywnywalnych do AM.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati są robione przez Narvę, AM wpsółpracuje z sylvanią - żarniki aqualine też od wielu lat są robione według receptury gazu Pana Buschke właśnie przez Sylvanie. jestem cyba na 100% pewien że produkuje je sylvania.

Ale czy gaz użyty i luminofor są zawsze takie same - ciężko jest mi powiedzieć. Sylvania i narva to tylko producenci, którzy mogą zrobić każdy kolor według zaamówienia!


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o arkadiiiii???

Jak dla mnie niebieskie sa poprostu kosmicznie cudowne:)


Aiptasia killer:)bryopsis problem:( i xenia destroyer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.