Skocz do zawartości
pecetowiec

Pierwsze akwarium morskie 35x35x35 (Update do 112l 80x35x40)

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz działa, więc wywala brudną zasoloną wodę. Ubywa wody wraz z solą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino nie dino ale tam gdzie zaczęło się odrywać co dwa dni "pomagałem".... odfiltrowane, odpienione.
Od wczoraj zauważyłem że miejscami bieleje, czyżby tak obumiera?
Postanowiłem zastosować VM i mam nadzieję że w połączeniu z probio s namnoży się tyle flory że no3 znowu zacznie spadać.
Molinezja wczoraj popłynęła po porcelanowej zjeżdżalni, wydęło brzuch i zaczęła pływać jak sparaliżowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na update :)

Po dino został tylko "brudny" piach, brudny bo to właściwie chyba nie dino co okrzemki, miejscami pojawia się zielony nalot a gdzieniegdzie rosną kępki zieleniny. Przypomina to mi mikroskopijnej wielkości i grubości mech jawajski. Martwić się tym?

Koralowce oddychają pełną piersią, zasolenie utrzymuje na poziomie 1.023 ukwiał wtedy pięknie się pompuje.

VM zaprzestałem dawać po 3 dniu ponieważ no3 spadło mi 10 krotnie- być może pro bio-s zaczęło działać z opóźnieniem :/

Parametry:

NH3/4-0

NO2- 0

PO4- poniżej 0.03 (colombo)

NO3- 1

KH- 7

PH- 8-8,5

Chciałbym już wpuszczać ryby ale szczególnie interesuje mnie czystość piasku. Piasku mam 1,5-2cm sexguttata sobie poradzi? Nie musi to być babka kopiącą ale takie ustrojstwo co jednak przekopie piach i będzie utrzymywać je w czystości bo obecnie to jeden ślimaczek i gang wieloszczetów żerują.

Może sanddolar?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek ma ponad 0,5 roku więc czas na update. 

Już jakiś czas temu wpuściłem pierwsze żyjątka, obecnie pływa kardynałek, para błazenków a tydzień temu wpuściłem pięknie ubarwioną molinezje żaglopłetwą- nie mogłem się oprzeć, zwłaszcza że tak jak w słodkim nie zawiodła mnie i pięknie oczyszcza mi reefpacka i plecy akwarium. Pełza sobie jeden leniwy nassarius, turbo i collumbella. W planach mam teraz amblygobius ranfordi lub innego kopacza i jak by życie na skale pozwoliło to mandaryn. Zapomniałem o krewetce czyszczącej :)

Te mikro dzikie szczepki powoli sie rozrastają, jest coraz więcej zoa, xeni. Mam dwa kolory discosomy, caulusrea fluo,quadriego, euphylie, pavone zieloną i ostro przystrzyżone przez wieloszczety briareum. Ulubiony koral żony dlatego walczę z pułapkami i szukam killera na dziadostwo. Możliwe że ranfordi podskubie mniejsze a na większe sam zapoluje.

po skończonym wiaderku sea salt od af przeszedłem na reefsalt, kontynuuję dozowanie probio s i w momencie skończenia buteleczki przerwa zaowocowała wysypem dino. Choć tak na prawdę przypisuję to trzem czynnikom gdyż w tym samym momencie brakło bakterii, zmieniłem sól i zacząłem podbijać 0 no3 nie płucząc mrożonek. Za dużo zmian na raz i mam za swoje... czekając za bakteriami wprowadziłem VM 0.1 ml dziennie a po trzech dniach 0.1ml dwa razy dziennie. Po tygodniu podawania VM i probio s i ponownym płukaniu mrożonek dino w ofercie, a glony bieleją- resztę podjada molinezja.

Karmie suchym pokarmem dla błazenków z dodatkiem czosnku, spiruliną raz dziennie i naprzemian artemią i lasonogami 1/3 kostki Ukwiał dostaje cm stynki co 4-5dni. Codziennie podaje 6 kropli pokarmu dla korali od JBL.

Lampa się wpisuje znakomicie, wymieniłem diody białe na barwe 10000-15000k i zacząłem wykorzystywać szersze spektrum światła niebieskiego. Nie pamiętam ile teraz mam W/l ale koralowce rano pięknie się pompują. Nie mam coś przyrostów jakoś bardzo widocznych, generalnie mizernie mi to rośnie, liczyłem że po zmianie soli to się bujnie ale może wspomniane dino mi psuje plany.

To chyba tyle :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotki to co?
:)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić ale uznałem że najpierw zrobię pucupucu :) i na czyściocha strzelę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/753sQpU78gTGoG2y1

W linku kilka fotek jakie udało mi się strzelić, jakością nie powalają więc wybaczcie.

Jak na razie wszystko rośnie, przejście na niebieską Red sea to był strzał w punkt natomiast podniesienie buforu KH do 7,5 spowodowało że lps-y bujneły się zaczynam widzieć przyrosty. Doszły dwie seriatopory- fluo znacznie lepiej polipuje. Seledynową oglądam dzień w dzień bo mam wrażenie jak by od dołu polipy się robią coraz mniejsze. Nie wiem czy ostatecznie nie będę musiał dla niej znaleźć szybko nowego domu choć liczę że wszystko jest z nią ok a tylko ja panikuję. Mg i Ca dalej nie badam choć problemy z seledynem chyba mnie do tego zmotywują.

Obecnie planuję wstawić sarco zielone i poszukuję glabrescenes i nie wiem czy ukwiał nie pójdzie na sprzedaż bo mojemu egzemplarzowi przybywa macek za to nie przybywa im objętości i długości czym mnie strasznie wkurza. Może jest tu jakiś ukwiałowy spec?

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.