Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Berghia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Tak wyglądają małe berghie.

13248544_577376912445095_4480645803056400761_o.jpg

13323167_577376872445099_7364018712516412675_o.jpg

Duży ślimak - mamusio tatuś z jajami:

13123182_567983866717733_3186430694128551257_o.jpg

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo nanokaczor! I brawo mamusio tatus! :clap::thumbsup: Teraz pozostaje tylko je odchowac! :smiling: (i pokarm zapewnic- a dla takiej gromadki to bedzie nielada wyczyn...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co one jedzą po wykluciu ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z tego co czytałem wynika, że jedzą tylko to co zawsze - aiptasie...

Stare szczepkarium i reefmaxa przerobiłem na hodowlę aiptasi. Powinno mi to wystarczyć.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm to ciekawe..

Do rozmnożenia wystarczy jeden osobnik ?

Powodzenia w hodowli :)

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! U Ciebie to i byk się ocieli :)

A co do mamusiotatusia, to wydaje mi się, że pewnie potrzebne są dwa osobniki, przynajmniej u mnie inne slimory w pojedynkę sie nie reprodukowały.

Konrad, a mam jeszcze pytanie. Ile aiptasii na dzień/tydzień/miesiąc potrzebuje dorosła berghia, aby przeżyc?

Ja kupiłam jedną pewnie ponad miesiąc temu, był las aiptasii. Berghia zagineła, aiptasia ani jedna nie zniknęła. Myslę, że juz jej więcej nie zobaczę :( Chyba, że gdzieś śpi i wystarcza jej jedna różyczka na tydzień.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli mają sie mnożyć to muszą być 2 ślimaki.

Trudno określić ile aiptasi dziennie potrzebuje dorosła berghia bo aiptasie mają rozną wielkość. Z drugiej strony nie licze ile aiptasi zjadają. Co kilka dni wrzucam tyle ukwiałów ile uda mi się upolować i jakoś sobie radzą. Ale berghie to nie "predatory" i nie likwidują aiptasi dla sportu.

Myslę że nie policzylaś wszystkich aiptasi [łącznie z takimi które mają 1 - 2 mm] w zbiorniku przed i tydzień po wpuszczeniu berghi. Nie możesz więc stwierdzić że ani jedna aiptasia nie zniknęła... Możesz jedynie powiedzieć ze jedna berghia nie poradzila sobie z plagą.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ja olewam te aiptasie, ubolewam nad berghią :( Nie wiem, gdzie się podziała i dlaczego od wpuszczenia nie widziałam jej ani razu, ale ciagle mam nadzieję, że może jeszcze gdzieś sobie zyje schowana i tak jak mówisz, wsysa sobie jakąś maleńką różyczke, której nie zauwazyłam co jakiś czas. Bardzo bym chciała, żeby żyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa ślimaki to mnożą się jak przysłowiowe króliki,na początku niby nic,jakaś tam ikra ale to tylko cisza przed burzą,potem następuje bum,lęgną się małe berghie które bardzo szybko mają nowe małe berghie i tak do potęgi,to niesamowite jak te małe ślimaczki ekspresowo wcinają aiptasię,skałka po skałce,hodowla aiptasi choć ogromna baaaardzo szybko okazała się być zaledwie kropelką w morzu potrzeb dla łakomczuchów które nadal mnożą się do potęgi,potem następuje deficyt papu,berghie padają jak muchy,dwa dni i już w sumie jest po zawodach,na trzeci dzień nawet jeśli dostaną aiptasię to już są tak słabe że nie potrafią przedsięwziąć inwazji na aiptasię którą dostarczyliśmy lecz za późno o całe dwa dni.... Na pewno spróbuję jeszcze raz jedno jest tylko pewne dużo aiptasi to nadal za mało żeby wykarmić te zwinne zapylające po skale głodomory :) I jeszcze jedno,byłbym zapomniał.... W wodzie której padły znaczna ilość berghi padają od razu inne stworki,np inne ślimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli miałeś dużo berghi i w dodatku miałeś ogromną hodowle aiptasi to czemu nie sprzedawałeś tych ślimaków?

Ja narazie nie zauważyłem żeby mnożyły się jak króliki. Owszem składają duzo jajek i nawet jeśli coś się z nich wylega [jak na zdjęciu] to w ogólnym zbiorniku to coś jest zjadane... Może ja jestem ułomny albo mam pecha ale u mnie wcale się szybko nie mnożą. Nie zauważyłem też zeby jakoś ekspresowo zjadały aiptasie.

Konrad, ja olewam te aiptasie, ubolewam nad berghią :( Nie wiem, gdzie się podziała i dlaczego od wpuszczenia nie widziałam jej ani razu, ale ciagle mam nadzieję, że może jeszcze gdzieś sobie zyje schowana i tak jak mówisz, wsysa sobie jakąś maleńką różyczke, której nie zauwazyłam co jakiś czas. Bardzo bym chciała, żeby żyła.

Berghia może siedzieć gdzieś w skale albo w rurach. Mi jedna wlazła w rurę i potem znalazłem ją w innym zbiorniku i to jeszcze za pompą. Żeby tam się dostać musiała przejść przez pompę obiegową i nie mam zielonego pojęcia jak to zrobiła że to przetrwała. No ale w sumie małe krewetki też potrafią przejść przez pompę obiegową...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego nie wszystko robi się dla tych tyśi.... Jest jeszcze satysfakcja a żeby zabrać się poważnie za hodowle na sprzedaż to trzeba mieć jakieś doświadczenie w hodowli i jej ciągłości.... Na początku też myślałem że ikra jedna,druga... I co z tego.... Ale jak te maluszki których na początku nie spostrzegałem zaczeły dorastać.... O jest!!! 10! O!! 20!! Nie.... Tu jest tego pełno.... Ponad setka leciutko!!! Trzeba było część tego sprzedać żeby nie padły z głodu,no cóż nauka nie poszła w las,nie sprzedałem żadnego bo padły z głodu.

I nie piszę tu tego żeby z komu kolwiek coś zarzucać/udowadniać no bo po co? Ułomność jakaś nie wchodzi tu w grę,jestem tylko skromnym żuczkiem który chce się podzielić swoimi doświadczeniami a jeśli z ikry która mi pozostała nic się nie wykluje to będziesz pewnie pierwszą osobą do której się zgłoszę po ślimole na start.

Pozdrawiam.

PS.Widłonogi mi padły coś spi.... Poszło nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania ze mną za się jak króliki ,z 3 szt miałem ok 50 w kilka miesięcy,i wykarmienie takiej ilości wymaga wielkich ilości aiptasi.

Swoje szt znajdywalem nawet w korpusie wewnątrz odpieniacza ,część na pewno mieli pompa obiegowki ,cyrkulacyjna czy odpieniacz ale części udaje się tego uniknąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hodowla morskich zwierzaków wcale nie jest prosta. Czasem idzie łatwo i przez to może wydawać nam się to proste ale potem zderzamy się ze ścianą. Jak już przebijemy się przez tą ścianę i znowu zacznie iść to pojawia się kolejny mur i tak w kółko. Czasem udaje się wyhodować trochę zwierzaków i to daje nam ogromną satysfakcję i siłę do dalszej walki - udoskonalania samego siebie i hodowli ale często nic z tego nie wychodzi. Czasem z jakiegoś powodu zwierzaki się nie mnożą i już... Ja tak mam z różnymi gatunkami. Czasem mam pełno larw ale czasem nie mam ich wcale albo nic z tych larw nie udaje się odchować.

U mnie jak do tej pory berghie słabo się mnożą dlatego narazie mam tylko kilka sztuk.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad możesz potwierdzić ze krewetki jedzą Barghie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie karmiłem nimi krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzymałeś kiedyś je z pepershrimp w jednym zbiorniku miałem 3 berghie i tyle je widziałem, jeden angol powiedział mi ze jak mam krewetki to barghi już dawno nie ma i szukam jakiegoś potwierdzenia ze to naturalni predatorzy tych stworków


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie trzymałem ich razem bo szkoda mi berghi. Nie trzeba sprawdzać czegoś co zastało już wielokrotnie zbadane i opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krewetki i ryby nie jedza przypadkiem berghi?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Są ryby które je jedzą i są też takie które ich nie jedzą. Są krewetki które je jedzą i są takie krewetki które ich nie jedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miewają ślimaki?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechały do mnie 3 zdrowiutkie sztuki, rozpoczynam drugie podejście do hodowli - choćby dla własnej satysfakcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie Konrad jak rosną ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak hodowla ślimaków w waszych zbiornikach?. Kupiłem właśnie wczoraj 3 sztuki, a dziś rano mam już poskręcaną ikrę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W pewnym momencie miałem 16 dużych berghi i tak ze 100 pakietów jajek. Niewiele z tego udawało mi się odchować bo wszystko zżerały kiełże. Narazie odpuściłem bo z berghiami sa ciągłe problemy a krewetki są bezproblemowe. Być może kiedys jeszcze się pobawię. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.