Skocz do zawartości
bohen

Przyklejanie szczepek do skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem ciekaw jakie macie patenty aby dokleic mala skalke z juz podrosnieta szczepka do skaly glownej. Nie ukrywam ze wole jak sa korale przyklejone do skaly bo zawsze podczas sprzatania jakiegos trace i spada. A nie ukrywam ze wyciaganie calej skaly z akwarium jest nie lada klopotliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba patentu, dajesz małą kuleczkę z kleju dwuskładnikowego pod podstawkę i dociskasz do skały i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej, tylko trzeba 1 patentu - jak to trzymać póki nie zaschnie. Preis zasycha błyskawicznie, dla mnie zbyt szybko i trzyma jakoś tak niepewnie - nigdy nic nie odpadło ale mnie on zawsze niepokoi :) Wszystkie innego to kwadrans do kilku godzin.

I ja osobiście raczej podstawki wtedy odrywam, chyba, że miękki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent jest jeden(sprawdzony) wył.cyrkulacje w akwa nawet na 30 minut spokojnie

Niech pracuje tylko obieg i mozesz smiało klejić

Czy to dwuskładnikowy,żel czy jakiś polimer

Acha te 30 minut to już licze jak sobie poprzyklejam to co chce do skały

Tak że więc akwa na obiegu i godzine śmiga


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem z dwuskladnikowym aquaforestu oraz aquamedica i jakos mokrej skaly nie bardzo chca sie trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milliput dwuskladnikowy ja kleje bez wylaczania obiegu i trzyma pieknie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam albo miliputa, albo kropelki/pattexa/tesa w żelu, zależnie od tego, co do czego chcę przykleić. Jeśli korala do podstawki lub kawałka skały, to robię to "na powietrzu" którymś z wymienionych cyjanoakrylem w żelu. Wyciskam troszkę na osuszona w tym miejscu skałę/podstawkę i delikatnie kladę korala. Czekam minutkę i chlup do wody. Staram sie ten koral z podstawką dać w miejsce, gdzie nie wieje, żeby nie odpadł nim klej zastygnie, lub najpierw do pojemnika z wodą na chwilę. Nigdy nie robię tak, że wyciskam klej pod wodą na skałę, a potem kładę korala na to. Jeśli już muszę przykleić koral do skały bez podstawki, to na powietrzu kropelka na osuszony w klejonym miejscu koral, a potem szybko celuję w miejsce, gdzie ma zostać przyklejony i trzymam bez ruchu z pół minuty. Niestety kropelka w żelu czy inny cyjanoakryl w kontakcie z wodą natychmiast zastyga na powierzchni, robi sie na nim taki kożuch, więc chcąc tak przykleić korala trzeba go nieco "wkręcic", aby przerwać zastygniętą powłokę i umożliwić kontakt płynnego kleju ze skałą.

Jeśli kleję podstawkę/skałkę z koralem do skały, to robię kulkę miliputa i po 15 minutach przyklejam ją do podstawki, potem wkładam do akwa, dociskam do skały i zostawiam. Czasem zdarza się, że odpadnie, jeśli próbuję przykleić pod kątem jakąś podstawkę, wtedy staram się inaczej - małą kulkę miliputa wciskam w skałę, drugą kulkę na podstawkę i po 10 minutach przyklejam jedno do drugiego.

Największy problem mam z grzybkami. Ani igła, ani klej nie działa. Igłę z "nawleczonym" grzybkiem czasem trudno wbić, jeśli skała jest twarda. A nawet, kiedy eis to uda, to grzybek w miejscu przebicia często suwa się po igle do góry tracąc kontakt ze skałą. Na klej nie ma szans. Próbowałam, ale grzybek wydziela tyle śluzu, że klej się go "nie ima". Wtedy trzeba grzybek dać do jakiegoś kubeczka czy małego słoiczka razem z małym kawałkiem skały, włozyc z tym słoiczkiem do akwa w miejsce, gdzie nie wieje i poczekac, az sam sie przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ napisała fajną i sprawdzoną instrukcję jak kleić korale :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na grzybki podsunał mi Zielony Mintaj, sprawdziło się :) Grzybek siedzi w akwarium w miejscu, gdzie nie ma tornada, w szklaneczce po nutelli, położony na kawałek skałki. Za tydzień pewnie będzie już przyssany na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.