Skocz do zawartości
Darekn12

blazenek a ukwial

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,i mam pytanie odnosnie ukwiala Entacmaea quadricolor a blazenkiem ocelarisem.mam ukwiala i nemo z 2 roznych zrodel.od Tomka i z AM.uwkail tez od Tomka.sa razem okolo miesiaca juz chyba.i rybki nie mysla nawet o ukwiale.malo tego nie siedza ani w xeni ani w sarco.poprostu caly czas plywaja w toni badz na wieczor plywaja w narozniku.ale ciagle w toni.czy jest szansa ze wejda w ukwiala?jesli nie to czy mozna im jakos pomoc?albo co zmienic zeby bylo dobrze?slyszalem z ewarto szukac blazenka z odlowu.

z gory dziekuje za odp

pozdr

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno zdjęcia pomagają.... z tego co pamiętam u smk zadziałało :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek w naturze Ocellarisy nigdy nie "uzywaja" Entacmea i pewnie dlatego tak marudza. Aczkolwiek mysle ze z czasem do niego w koncu wejdą :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam artykul http://www.carlosreef.com/AnemoneFAQ.pdf

tam jest dokladnie rozpisane jakie blazenki z jakimi ukwialami.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest to zdjecie zrobione w akwarium czy w naturze? :D

Darek jak znajdziesz jakies zdjecie Ocellarisa W NATURZE siedzacego w E. Quadricolor to stawiam dobrą butelke i jeszcze Ci ja osobisci przywiozę :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra nawet jesli jest zrobione w akwa to ile czekac ew.jak pomoc?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wieczorem postaram sie wstawic zdjecie moich wlasnie w quadricolorze :D

z malym "ale", u mie tak jak na zdjeciu z lexikonu do ukwiala wlazly percule, dopiero one nauczyly wlazic ocelarisy ktore wczesniej nie wykazywaly najmniejszego zainteresowania do wlazenia, do czegokolwiek, a teraz mam wojne, para perculi przeciwko parze ocelaisow :D, wojna oczywiscie toczy sie o ukwiala.

Ps. percule ktore zasiedlily ukwiala kupilem dzieki Hasemu , on je wypatrzyl w niemczech w ukwiale i kupil je dla mnie, i tak pierwszy raz od 2 lat moge cieszyc sie widokiem blaznow w ukwiale.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bede widzial w sobote u Ciebie tomik.

czyli wniosek taki zeby kupic percule ktore siedzialy w takim ukwiale...albo zobaczyc z innym ukwialem w ktorym przesiaduje w naturze np heteractis magnifica?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, moja parka ocellarisow tez wlazla do quadri, choc olewaly go kolektywnie przez prawie pol roku. za to jak juz wlazly to na dobre. jak pomoc? na szwabskim forum wyczytalem kiedys ze mozna jakims patykiem je troche pogonic po baniaku zeby ich instynkt jakos rozbudzic ale sam tego nie praktykowalem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos jakies doswiadczenia z parnemasem?? Moj tez za cholere nie chce wejsc do ukwiala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildtom ie chce gonic ich patykiem bo to troszke nieludzkie i dodatkowy stres dla rybci:D:D:Dale moze rekinka???:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa ukwialy jeden o rozpietosci okolo 25 cm nie widzialm jeszcze go na maxa otwartego wlasnie go wczoraj wlozylem do zbiornika tam gdzie moje perkule zawsze sobie w piasku robily dolki i w nich siadzialy a teraz maja ukwial i juz nie chca tam siedziec ani wejsc w ukwail.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przypadkowo znalazlem sposob jak blazenka zmusic do wejscia w ukwial.

Dzisiaj rano gdy karmilem rybki i czesc pokarmu poleciala miedzy skalki gdzie wlasnie przebywal ukwial blazenek przeplywajac i lapiac pokarm obtarl sie o ukwial i przeplynal jeszcze kilka razy lekko obcierajac sie a raczej dotykajac go.

Po minucie juz w nim siedzial.

Mam jeszcze dwa ale te narazie nieufnie podchodza moze i one z czasem zamieszkaja.

Mysle ze ten jeden maly ktory trzymal sie do tej pory z tym co siedzi w ukwiale wszedl by ale zainteresowal sie tym , ktory plywal sam i teraz wystapilo jakby zamiana pary.

post-14382-0-84097900-1339932366_thumb.jpg


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest godzina 20 wlasnie wszedl ten drugi maly blazenek.

Jestem bardzo zadowolony. Teraz musze popracowac zeby ten trzeci wszedl w drugi ukwial.

post-14382-0-69422600-1339963807_thumb.jpg


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przypadkowo znalazlem sposob jak blazenka zmusic do wejscia w ukwial.

Dzisiaj rano gdy karmilem rybki i czesc pokarmu poleciala miedzy skalki gdzie wlasnie przebywal ukwial blazenek przeplywajac i lapiac pokarm obtarl sie o ukwial i przeplynal jeszcze kilka razy lekko obcierajac sie a raczej dotykajac go.

Po minucie juz w nim siedzial.

Mam jeszcze dwa ale te narazie nieufnie podchodza moze i one z czasem zamieszkaja.

Mysle ze ten jeden maly ktory trzymal sie do tej pory z tym co siedzi w ukwiale wszedl by ale zainteresowal sie tym , ktory plywal sam i teraz wystapilo jakby zamiana pary.

jak widać każdy zbiornik rządzi się swoimi prawami, u mnie calkowity brak zainteresowania nawet jak bezpośrednio karmiłem quadri szczykawka... :(


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy błazen jest inny i chyba nie ma złotego środka. Dzisiaj do baniaczka trafiło 10 błazenków i po przepłynięciu baniaka wskoczyły do ukwiała choć to nie quadri. Cały proces trwał około 5-10 minut i już ukwiał jest tarmoszony. Błazenki są hodowlane. Sorki za jakość fotki, ale waliłem je z komórki.

grunwald_2012_06_17_ocelaris.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co ci 10 błazenków w jednym akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć ukwiałów = dziesięć błazenków. :harhar:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć ukwiałów = dziesięć błazenków. :harhar:

no u mnie sie to rownanie nie sprawdza :(

jeden blazenek siedzi w ukwiale i nie wpuszcza do niego innego przez co drugi musi siedziec w euphilii ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw byly dwa blazenki percula... Jeden podczas zaciemnienia zniknal... Po miesiacu zakupilem magnifica ale blazenek mimo iz plywal bardzo blisko to nie chcial w nim siedziec... Wczoraj zakupilem kolejnego blazenka percula troszke wiekszego od tego ktory byl juz w zbiorniku... W sklepie mowili ze jest z hodowli i ze moze troszke czasu upkynac zanim wejda w ukwial... Ku mojemu zdziwieniu ten nowy po 20 minutach od wpuszczenia juz siedzial w ukwiale i teraz przegania tego malego... :D


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też błazny wolą euphilie trochę ją molestują - mam pytanie: czy wasze błazny mieszkające w euphiliach często się okaleczają (odbarwienia, otarcia)??

W sierpniu kupiłem im Quadri. ale i tak mają go głęboko, ostatnio przestawiłem euphilie przy ukwiale po pełnym na pompowaniu prawie się stykają zobaczymy, co z tego będzie.

Dodam tylko, że mam 3 błazny mają jakieś 18 miesięcy wielkość samicy to 8cm, samca 6cm i maluszek około 4.5cm pochodzą z hodowli

post-11226-0-03412000-1355329496_thumb.jpg

post-11226-0-31908500-1355329774_thumb.jpg

Edytowane przez darod (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.