Skocz do zawartości
Dawid Gromek

Mespilia globulus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ? W ilu litrach można trzymać ten jeżowiec rozmiar S/M

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reeflex podaja, ze od 50L. Ja bym jednak nie odwazyl sie w tak malym akwa, chyba, ze naprawde jakiegos malego. Ten jezowiec lubi przestawiac wszystko na swojej drodze. A jesli do tego planujesz zoa, to uwazaj na niego- u mnie zjadl kilka kolonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie wyobrażasz jeżowca 10cm w takim akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie 30L to za malo dla niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab, choc na dluzsza mete tez bywa klopotliwy (wiekszy zabiera sie za slimaki a i czasem spiace ryby). Proponuje Turbo- te slimaki naprawde dobrze robia swoja robote. A do piasku (jesli takowy masz) to Nassarius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax nie bedzie rozrabial.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Mitrax to tez krab, i choc lubuje sie w glonach to nie pogardzi tez mieskiem. Wiem cos o tym- moj znalazl nowy dom, gdy zjadl mi jednego Turbo...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax nie morduje ślimaków, bo to nie pustelnik. Ma swoją własna skorupę i nie potrzebuje muszli ślimaka. Jest całkowicie nieszkodliwy dla korali, ryb, czy innych mieszkańców. Mam mitraxa i jest grzeczny :) Żywi się glonami.

Na pewno to ten krabik zabił Ci slimaka dla muszli?

http://erybka.pl/product-pol-1481-Mithraculus-sculptus-Mitrax-crab-M.html

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej nassariusy fajnie piach przekopują


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisze, ze zabil slimaka dla muszli?! Napisalem, ze znalazl nowy dom- bo go oddalem znajomemu. A czy zabil- tak, zabil na pewno, widzialem to na wlasne oczy. Kupilem Mitraxa z nadzieja, ze wyje mi glony- glonow ledwo co poskubal, a ze byl duzy, to glod mial spory, wiec go mieso zainteresowalo. Tez bylem w szoku. Po fakcie sobie wiecej o krabach poczytalem. Otoz zdazaja sie przypadki, ze Mitrax skubnie miesa...

Edit: Oto link jeden z wielu gdzie wspominaja o tym, ze Mitraxy choc sa specjalistami od glonow, to sa rowniez wszystkozerne (jak wiekszosc krabow zreszta) i wieksze moga byc niebezpieczne dla bezkregowcow jak i dla mniejszych ryb. ( http://www.advanceda...verts#section-0 ).

Tak naprawde jedynymi bezpiecznymi krabami dla akwa (ktore na pewno nie zrobia krzywdy nikomu), a o ktorych mi wiadomo, to kraby porcelanowe oraz symbiotyczne (Tetralia, Trapezia) oraz Lybia Tesselata. Tylko, ze akurat zaden z tych krabow nie nadaje sie do ekipy czyszczacej.... co jedynie, to oko moze cieszyc.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze dolabella na glony.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze dolabella na glony.

Dolabella do 30 litrów? Zdecydowanie nie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nassarius mam i jeszcze go nigdy nie widziałem na piasku tylko na skałach a i tak nic na nich nie je tylko pokarm dla kraba pustelnika który i tak nic nie czyści

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nassarius mam i jeszcze go nigdy nie widziałem na piasku tylko na skałach a i tak nic na nich nie je tylko pokarm dla kraba pustelnika który i tak nic nie czyści

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Jesteś pewny ze to nassarius? U mnie były cały czas zakopane, tylko jak żarcie dawałem to wychodziły. Teraz są u kolegi w akwa i niemoze ich złapać bo ciągle zakopane są.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nassariusy nie jedzą glonów :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol, zdanie "Wiem cos o tym- moj znalazl nowy dom, gdy zjadl mi jednego Turbo..." zrozumiałam, że ten nowy dom to muszla po ślimaku.

Zwracam honor, źle zrozumiałam i nie chowaj urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ zadnej urazy nie chowam. Moze tez za bardzo skrotowo napisalem. Tak czy owak miej oko na swojego Mitraxa :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.