Skocz do zawartości
Norbix

Zakwit czy dojrzewanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,10 dni temu zalałem swój 1szy poważny zbiorniczek,jest to 500l red sea max,wode,piach przeniosłem z refmaxa 105l,dodając solanki od znajomego z podmianki,wszystkiego było około 200-250l,reszta woda z osmozy zasolona solą Preis,takowej używałem wczesniej w refmaxie,dokupiłem deko piachu,deeko suchej skały 15kg i żywej 30kg ze zbiornika na chodzie(ktoś zamykał solniczkę),7 dni nic się nie działo,na początek dodałem bakterii AF,5 kropli na 500l,tak jak pisało 1k na 100l,niestety z refmaxa miałem deko życia ale sprzedałem go i życie przeniosłem do miski zgdzie zamontowałem cyrkulator i jakoś tam sobie to żyło:) nie miałem gdzie tego przechować,wsumie nie było tego dużo ale zawsze,2 kraby,babka kopiaca,jakiś glonożerca nie pamietam nazwy no i korale,kilka sztuk ,po tygodniu musiałem jednak iść na żywioł i przenieśc całe toważystwo do nowego baniaka,(bardzo nie poprawny ruch,ale lepsze to niż kanał) no i po paru dniach zaczeło się ,nie wiem czy to zaczyna się dojrzewanie czy zakwity jak u kolegów niżej,jest okrzem na suchej skale widoczny,jest i zieleń na piasku,jak wyczyszcze szybe sypie się zielony kurz,ale po jakimś czasie jak by osiadał z powrotem na szybie,woda lekko mętna ale nie zielona ,deko mnie martwi temperatura około 27-8 stopni,teraz podłączyłem wiatraki myślę że coś spadnie,ale pytanie brzmi czy wszystko przebiega normalnie?co jaki czas lać bakterie ?raz na tydzień?częściej? jak z podmianą wody?większe czy mniejsze?raz na tydzień czy na 2tygodnie? to mój pierwszy normalny baniaczek,nie piszę że reefmax nie jets zły,ale jak mam sump to jakoś tak powazniej wygląda i można patrzeć w przyszłość tzn,jakiś reaktor,filtr przepływowy czy co tam:D parametry podam jutro,dziś tylko foty,jestem skonany po robocie.

post-23344-0-46802500-1465936875_thumb.jpg

post-23344-0-59384000-1465936893_thumb.jpg

post-23344-0-72028700-1465936913_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogranicz świecenie a szyby czyść wieczorem po zgaszeniu światła, to co na piasku odsysaj, nie podmieniaj wody z miesiąc - dwa

no i przydały by się jakieś testy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy dzis,odsysac,razem z piaskiem?bo ten nalot to nie jest jaks wata tylko na ziarenkach piachu?z piachem to odsysać?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy dzis,odsysac,razem z piaskiem?bo ten nalot to nie jest jaks wata tylko na ziarenkach piachu?z piachem to odsysać?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Mniej świecić. Lać. Bakterie. Czekać. Babka kopiąca tego miejsca nie przesypuje? Dwa tygodnie to nic - wiesz czas zwalnia podczas dojrzewania. Cierpliwości.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos tam przesypuje:)ale jest sama a tu pare hektarów,no właśnie ile świecić,teraz na maxa palę od 10.00 do 22.00, połowe tego?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos tam przesypuje:)ale jest sama a tu pare hektarów,no właśnie ile świecić,teraz na maxa palę od 10.00 do 22.00, połowe tego?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Skróciłabym świecenie tymczasowo o jakieś 2-3 godziny. Glony rosną bo mają co konsumować. Ograniczyć podaż nutrientów to przejdą. I czekać....


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Żadnych uv nie podłanczać?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś testy,ku mojemu zdziwieniu chyba całkiem niezłe?

no3-lekki róż ale ani 0 ani 2 daje 1:D

no2-0

po4-0

ph-około 8

testy salifert

1024-refractometr

zmniejszyłem świecenie do 7h na dobe,prosił bym o dalsze wskazówki:D czas i wytrwałość..co ile te bakterie lać?

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

świeć niebieskim do 8 h a białym 6 - bakterie w/g instrukcji z pudełka bo różne się różnie podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde,dostałem Af pro bio S i niestety nie mam opisu,gosc mi mówił że 1kropla na 100l,no nic leje 5kropli co tydzień.uuuu poczytałem i znalazłem opis:D 1kropla na 100l ale pisze Ze dziennie? to ile dni mam to lać?

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"zbiorniczek,jest to 500l" czyli pro bio S - 5 kropel dziennie

proponuję dołączyć jeszcze np. Microbe Lift Special Blend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie wierzą że masz PO4 zero przy takich zielonych łachach.

Skała wygląda fatalnie - to jest jakiś kamień filipiński ... na tym daleko nie zajedziesz.

p.s

Ten akerman to siedzi w środku akwarium czy to jest jakieś odbicie z pokoju?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"zbiorniczek,jest to 500l" czyli pro bio S - 5 kropel dziennie

proponuję dołączyć jeszcze np. Microbe Lift Special Blend

Proponuje lać podwójna porcję jedna rano a druga wieczorem. Jakoś te bakterie kiepsko działają (przynajmniej u mnie - leje razem z polimerami a NO3 i tak dość wysokie)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie wierzą że masz PO4 zero przy takich zielonych łachach.

Skała wygląda fatalnie - to jest jakiś kamień filipiński ... na tym daleko nie zajedziesz.

PO4 jest właśnie zero dlatego, że zielone łachy je wyżerają i dzięki temu bujnie sobie rosną. Jak nie będą miały co jeść to zejdą.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skala nie nsjlepsza,ale na czyms musialem odpalic,jedy plus to to ze wziołem ją ze zbiornika który ma ponad 3 lata,poki co musi zostac jakis czas,po4 jeszcze raz zrobie,testy wazne do 2017 wiec raczej dobre..

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania ma rację. Glony zuzywają nutrienty z kolumny wody.

Sugeruje regularne szczotkowanie skały.

Rzuć też okiem na to:

http://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydujcie sie o jakim parametrze piszecie.

Dlatego właśnie te gloniska rosną bo po4 nie jest zerowe a testy mowią 0! O to mi chodziło a nie o pobieranie po4 przez glony ... bo to jest oczywiste.

W przeciwienstwie do azotanow gdzie test Saliferta jest wiarygodny i nim mozemy sie w tym momencie sugerowac.

Mysle ze teraz zostalem poprawnie zrozumiany.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skala nie nsjlepsza,ale na czyms musialem odpalic,jedy plus to to ze wziołem ją ze zbiornika który ma ponad 3 lata,poki co musi zostac jakis czas,po4 jeszcze raz zrobie,testy wazne do 2017 wiec raczej dobre..

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli potem chcesz skałe zmienić, to czeka Cie nowe dojrzewanie...

To że skała ze zbiornika, który ma ponad 3 lata to akurat minus:) Jak wyglądał ten zbiornik, jak był prowadzony - teraz może oddawać cały syf i nie wyjdziesz z glonów.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baniaczek bardzo ładny,ktos sprzedawal z powodu wyprowadzki,czysty raczej,korale piękne,,hhmmm kurde zawsze coś pod górke:( a taki piękny miał być początek

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś widać już poprawę,zielone ustępuje:)

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.