Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, quadri wszedł do muszli ślimaka islandzkiego i było mu tam bardzo dobrze .

Do pewnego czasu, od kilku dni, no tak od trzech w ogóle nie wychodzi z niej. Inne zwierzęt wrecz przeciwnie rosną itd . quadri wydaje sie być coraz mniejszy i coraz bardziej schowany w muszlę, teraz to już go prawie nie widzę tak się schował.

Może wiecie jakie mogą być tego przyczyny ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze do tej pory były takie sama albo gorsze myśle tu o parametrach wody.

Światła nie zmieniałem.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zielony 25cm jak wciągnie całą rybkę to przez 4 dni schowany i wygląda jakby miał zdychac przy wydalaniu resztek. Taki urok. Jakby mu źle było to by się przeniósł w inne miejsce.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zmienia skórę. Daj mu szansę i obserwuj. Ewentualnie wystaw muszle w większa cyrkulację wody.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To bardzo kapryśne zwierzaki. Może coś go poparzylo. Jakieś Lpsy w okolicy. Ja bym obserwował i dał mu czas

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu zmienia skórę. Daj mu szansę i obserwuj. Ewentualnie wystaw muszle w większa cyrkulację wody.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To bardzo kapryśne zwierzaki. Może coś go poparzylo. Jakieś Lpsy w okolicy. Ja bym obserwował i dał mu czas

Zmienia skórę? Lps-y poparzyly ukwial?

Jak umiera, to już żadnego miejsca nie będzie zmieniał. ..

Przestaw muszle do najmniejszej cyrkulacji i spróbuj przez parę dni podrzucić trochę papu, żeby zobaczyć czy wogole reaguje na cokolwiek

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz odpuscilem bo nic to nie wnosi.i nie będę odpowiadał. Chętnie za to obejrzę twoja dumę. Tyle w temacie i ani słowa więcej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

dzięki na prawdę obejdę się bez Ciebie i jeszcze raz z góry dzięki za nie wypowiadanie się w moich tematach czy postach .

No powiedz sam nie będziemy pili z tego samego kufla więc daruj .

Nie spadlo ci kh ?

Na razie nie sprawdzałem .

zajęty jestem odzyskiwaniem ciepła z lampy led aby zmniejszyć pobór prądu i zaoszczędzić na rachunkach w planach mam też zbudowanie panela fotowoltanicznego aby on za darmo produkował by mi prąd na potrzeby zbiornika.

Tak ale myślałem aby sprawdzić bo od kiedy jest wyrażny spadek po4 to wszystko zaczyna chyba bardziej się piąć do góry i na pewno twardość zaczyna spadać ale przy mej małej obsadzie to chyba powoli spada.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie już jakieś 5 miesięcy no może 7 . i nigdy się nie chował wręcz przeciwnie . jakiś czas wędrował ale odkąd znalazł sobie tą muszlę to się w niej normalnie chyba zabujał był przeszczęśliwy. Tkwi tam na dobre .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ukwiał chował się przed podziałem. Generalnie to trudno coś powiedzieć, nie masz pomiaru KH, piszesz że wszystko wygląda super, jednak to NO3 i PO4 nie wygląda za ciekawie. To może być przyczyną, sprawdzałeś czy nie masz wykrywalnych NO2 i NH4? Przy takim NO3 mogą się pojawić i te związki. To dziwne, że młody zbiornik ma takie parametry, zazwyczaj na początku są bliskie zera, oczywiście przy założeniu, że dojrzewanie się skończyło i że skała nie oddaje czegoś do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Przemek to dziwne ale w moim przypadku to raczej nie jest dziwne.

Na początku miałem po4 na poziomie 3 a ukwiał nic sobie z tego nie robił bo wielu mieś po 4 spadło mi do tak niskiej jak dla mnie wartości .

Więc teraz to on ma lajcik a tu masz babo placek porobiło się odwrotnie.

zobaczymy za waszymi poradami ustawiłem jego muszle w dość mocnym nurcie .

Napiszę jak coś sie zmieni ale to się stało jak dla mnie bez żadnego wyrażnego powodu.

A na dodatek przecież mam jeszcze ukwiał piaskowy i on ma się coraz lepiej nigdy sie nie przenosił i cały czas coraz bardziej się wybarwia na początku w ogóle mi się nie podobał zaś teraz jest w super kolorach .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wyglądał dobrze ale na pewno te parametry mają negatywny wpływ. Nic nie może dobrze się czuć z takim NO3 i PO4, no może ze 2, 3 gatunki korali miękkich. Musisz coś z tym zrobić, z tego co widzę temat z akwa założyłeś w styczniu i jeszcze masz takie parametry? Jaki masz odpieniacz, stosujesz absorbety PO4, używasz filtra RODI? Tych fosforanów bez absorbentu nie zbijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ja już walczę od dłuższego czasu z po 4 i dla mnie taki wynik to jak 0 więc dla mnie extra no i wszystko żyje nawet montipora zielona digitata .No i reszta.

Spokojnie za następne pół roku będzie 0,1.

tym się już nie przejmuję.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ja już walczę od dłuższego czasu z po 4 i dla mnie taki wynik to jak 0 więc dla mnie extra no i wszystko żyje nawet montipora zielona digitata .No i reszta.

Spokojnie za następne pół roku będzie 0,1.

tym się już nie przejmuję.

Nie wiem jak długo masz tą montipore ale z takim NO3 i PO4 to za 2 tygodnie będzie biała. Jeśli nie to albo źle robisz testy albo nie piszesz prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze piszę prawdę .

Testy raczej robię dobrze . Byłem u znajomego gdzie wykonał mi wszystkie testy w włącznie z radox i to co ja miałem to się potwierdziło.

Digitata ledwo mi przeżyła , było już tak że tak jak piszesz zrobiła się cała biała i wystawiała polipów teraz jednak zaczyna wypuszczać coraz więcej polipów nawet niektóre robią się już znowu zielone, bo teraz wszystkie są jeszcze blade ale SĄ to dla mnie sukces.

Masz racje ze te warunki są ciężkie ale bez przesady dobrze sobie w nich radzi cała reszta zwierząt.

Jedyne koral który mi padł to bardziej zawansowana akropora czy sacropora nie pamiętam nazwy .Wziąłem ją na testy kawałek tylko, i tak ta leży jakby martwa jak gruz koralowy. Chociaż nie tracę do końca nadziei bo tak samo leżała digitata a teraz odrasta .

A ukwiał od samegho początku czuł się dobrze i nic mu nigdy nie było nawet przy po 4 na poz 3

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w ogóle to tak

Ale widzisz mam problem z quadri i nie wiem co jest grane.

Dlatego pytam i szukam odpowiedzi .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro wszystko jest lux to quadri robi Cię w przysłowiowego "konia" ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy to kaprys, podział czy może śmierć.

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyciągałem dziś i nic nie śmierdział jeszcze bardziej się schował, a potem znów napompował do swojego minimum i tak sobie siedzi, no ale jak to nasz kolega z wielbłądem mi polecił wstawiłem go super nurt, zresztą nie tylko on taki miał pomysł poczytałem na forum o quadri i i co niektórzy też takie pomysł inni mieli .

Więc poczekam .

Przy okazji tego grzebania w baniaku zaszczepiłem sobie euphylię .

I znalazłem nowego mieszkańca mojego akwa w postaci młodego ślimaca Scutusa antipodusa .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.