Skocz do zawartości
Marqo

Samochód rodzinny

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina się powiększa, małe dzieci , wózki trzeba gdzieś spakować . Obecne autko jest za małe. Możecie polecić coś z własnego doświadczenia ? Duży bagażnik to podstawa. Myślałem nad VV Touran...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam passata combi żona 2 dzieci i pies który zawsze z nami podróżuje i mieścimy się wygodnie. Tyle że wózków nie wożę bo dzieci na tyle duże ;)

Touran super autko, ale jeżeli chcesz mieć na prawdę dużo miejsca i wygodę to patrzyłbym na vw transporter, jeszcze jakoś fajnie doposażony w tv itp bajery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam popatrzeć na jakieś kombi typu skoda superb lub Passat. Touran wbrew pozorom jest mało pojemny. Ja mialem mazda 6 w kombi i pakowalem do niej dwoje małych dzieci, wózek, dwie walizki i jeszcze pełno gratów. Teraz mam Hondę hrv (wielkościowo min mniejszy od touran'a) i miałbym problem spakować jedno dziecko.

Dobra będzie też mazda 5, która jest 7 osobowa;)

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tourana bardzo fajne autko, wygodne (wsiadanie) i pojemne a przy tym oszczędne zwłaszcza silnik 2.0 Diesel. Miałem kombiaki VW, Peugeot, ale Touran jest super.

Mazdę omijaj z daleka, blacharka to tragedia.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z kolei.kia Sorento II spory bagażnik SUV 4x4 dynamiczny zwinny barszo wygodny. Przez 5 lat włożyłem w niego mniej niż wkłada się w mercedes bo mniej pali

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie posmigam czasem różnymi testowymi autkami(sąsiad). Autka od klasy dolnej do bmw ,lexusów, porsche itd.

Na chwile obecną jednak polecam japońskie auta toyota , mazda i honda słabe blachy. Mimo że byłem kiedyś zwolennikiem Niemieckich aut.

Jeśli ktoś pomija Japońskie auta to duży błąd, ale rozumiem że w Polsce wciąż żyje stereotypowe myślenie że Niemiec to Niemiec.Te czasy się skończyły.

Jeśli chodzi o tourany dostępne w Polsce to 99,5% roczniki do 2007 to już złomy z przebiegami 500tys u nas stoją po 18-25tys u sąsiadów po 30+.Znacznie łatwiej będzie kupić zadbanego Japońca.Jakiś czas temu sam przeglądałem tourany w necie zasadzie nie ma szans.Trzeba jechać do Niemiec. Jeśli chodzi o nowego tourana to w cenie 80tys+ można pokręcić się przy hrv/crv jestem bardziej niż pewny że w prowadzeniu będzie dużo fajniejszy. Japońce są też pomysłowe więc funkcjonalnie a awaryjnosc obecnie wypada lepiej niż w grupie vw.

Wózki z gondolą to chwila, później spacerówka 2 lata a te skłąda się ze średnimi+ kółkami prawie na płasko przykład to cybex. Do civica wejdą 2 i spokojnie 2 torby wypadowe,accord czy avensis jeszcze lepiej ale w te bym celował raczej przy trójce, touran też ok ale samo prowadzenie nie daje jakiejś radości i fotele srednio wygodne no ale każdy inaczej to odczuwa.Nie łudź się że rodzynki czekają w niskich pieniążkach.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mondeo jeżeli nie zależy Ci na niewiadomo czym. W kascie po 2008 masz naprawde dużo miejsca w środku i bagażnik w sedanie zmieści wózki, walizki etc

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w lutym Starego mietka ml500 2002 po lifcie. Zalozona dobra instalacja gazowa w miescie 22 gazu co przy dzisiejszych cenach jest spoko. Prawie 300hp pozwala na bezpieczna dynamiczna jazde staly naped na 4 kola. Wyposazenie super dobre audio.Bagaznik mega mam dla corki klasyczny wozek z gondola na kolach 14 cali i moge jeszcze sporo zakupow zmiescic.Wedkuje wiec czesto jezdze w terenie co nie jest dla niego problemem.Czasem choluje przyczepe z motorowka 1,5 tony i nie jest to dla niego problem nawet z wodowaniem, nie wlaczam reduktora. A co najlepsze przy tak duzych profilach opony nie martwie sie o felgi gdy moja jedzie sama na zakupy :-D jednym slowem polecam duzy,wygodny,bezpieczny i uzytkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Fordzie Cmax?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie odstrasza Cie marka,albo nie musisz szapanowac przed znajomymi/sasiadami to polecam Dacie Lodgy. Cena nie wygorowana. 5 lat gwarancji i mozna wynegocjowac 3 lata serwisu gratis. Znajomi maja i sobie chwala jako rodzinne (duuuzy bagaznik a w razie czego 7 miejsc). Ja mam Dustera i po poczatkowym kreceniu nosem dalszej rodziny, teraz co chwile pytaja kiedy bede sprzedawal, bo chca prawa pierwokupu ;)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hyundaia Santa Fe, dają 5 lat gwarancji, jeżdżę już od dwóch lat bez najmniejszej, odpukać, usterki. Generalnie poziom praktycznie aut tzw. premium, może nieco gorsze materiały w środku, ale już np. hamulce lepsze od BMW X5, miejsca więcej niż w BMW X5, ciszej niż w BMW X5, komfort lepszy niż w X5... Zastanawiałem się właśnie nad X5 albo Tuaregiem, żonie się spodobał Santa-Fe, więc poszliśmy razem z dziećmi do salonu. Tam zaproponowali od razu jazdę próbną i wychodząc z salonu byłem praktycznie już pewnien, że go kupię. BMW liczyło sobie za identyczne wyposażenie dwukrotną cenę, po krótkim namyśle wybrałem Santa Fe i ani chwili nie żałuję :) Jeżdzi się wspaniale, cicho i komfortwo, 200KM nie rozpieszcza, ale da się w miarę dynamicznie jechać, pali toto 7,5 w cyklu mieszanym, normalnie żyć nie umierać :) Auto wygląda też niczego sobie, proporcje są genialne.

Za 2 tyg. odbieram Tuscona dla żony więc mogę też zdać małą relację, ale ogólnie w porównaniu do np. Tiguana bije go pod każdym względem, a wygląda jak milion dolarów.

I nie, nie mam nic wspólnego z firmą Hyundai, nie sprzedaję ich i nie biorę piniędzy za reklamę ich aut :)

IMG 5943

MG 2662

MG 2661

MG 0211


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam te citroen berlingo lub peugeot partner Miałem peugeota teraz mam citroena. Jeśli potrzebujesz auto dla rodziny a nie na wyścigi to są zarąbiste. Ja moim 150 bez problemu na trasie lecę choć tak ok 110-120 jest dla niego najlepszą prędkością silnik 2.0 hdi spalanie ok 5.5 6.5 L O.N. cykl mieszany Wygoda dużo miejsca z przodu jak i z tyłu. Dużo schowków 2 w podłodze 1 nad przednią szybą 2 nad tylnymi drzwiami no i mega bagażnik. Jak raz wejdziesz do auta tego typu i polecisz trasę to już nigdy się nie przesiądziesz do niskiego.

Dzieci w oparciach przednich siedzeń mają półki na kubki i inne rzeczy. Polecam


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że każde byle sprawne autko dobrze przemyślane może spełniać tą funkcję.

Dziś odpowiednie autko z segmentu B pozwala spokojnie zapakować się pod namiot z 4 osobową rodziną pod warunkiem nie zabierania wszystkich śmieci. Najgorzej jest niestety przy wózku dziecka ale ten czas też mija szybko z gondolą a odpowiednie spacerówki składają się na płask.

Z automatu to nie ma co polecać bóg wie jak wielkich aut bo dojdzie się do multivana najlepszego rodzinnego auta w którym można jeszcze spać. Jeśli ktoś jest nastawiony na komfort i luxus to oczywiście brać X5,Q7,A8 czy powyższego VW multivana. Podstawowe pytanie to jak często planuje się wypad z rodzinką i w jakich warunkach pytanie czy będziemy w Europie gdzie sklepy są praktycznie wszędzie czy gdzieś w Arizonie, czy interesuje namiot średni czy kobyła a może pensjonat.

Zupełnie z przypadku użytkuje autko segmentu b(poprzednio c) pojemność bagażnika ponad 330l i rzadko kiedy jest w pełni załadowany samochód, kiedy już zdarzy się kilka razy do roku wyjechać to podchodzę do tego dosyć minimalistycznie ale bez przesady.

Oczywiście auto z segmentów wyżej będzie wygodniejsze ale nie uważam aby coś pokroju X5 nadawało się wyłącznie na auto rodzinne, to samo superb czy passat. Dosyć sporo jeżdżę głównie w trasy i nie narzekam 2+2 ale nie twierdzę że nigdy nie kupię segmentu C i wyższego z racji większego bezpieczeństwa, nie chodzi o strefę zgniotu która już w segmencie b potrafi już być lepsza jak w c tylko przeciążeń na kręgosłup które to zazwyczaj są mniejsze w większych autach.

Wybór auta to jest kwestia wyłącznie indywidualna,często snobizm jest doradcą a auta i tak zazwyczaj jeżdżą puste i trudniej znaleźć miejsce do zaparkowania zwłaszcza w dużych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.