Skocz do zawartości
8o8

Pomocy - odpieniacz padł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, po ponad 3 latach padł mi odpieniacz. Powiedzcie mi czym go zastąpić, aby wszedł bez problemu do komory ;) i mam nadzieję, że taki dostane w uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki daja tam Tunze 9004

Jak dobrze pamiętam

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wchodzi też Hydor slim skim nano 135.35


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Hydor jest fajny. Wiem, bo mam w mojej Serze - miałam tam różne odpieńki, ale Hydor ma mistrza :) Chodzi cichutko, regulacja piany jest banalna (prostacka wręcz :) ). Ze spokojnym sercem polecam


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to będziesz musiał założyć pompę obiegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy wymianie na inny odpieniacz będzie trzeba założyć pompę obiegową

Witam

Jak w temacie, po ponad 3 latach padł mi odpieniacz. Powiedzcie mi czym go zastąpić, aby wszedł bez problemu do komory ;) i mam nadzieję, że taki dostane w uk.

Jeśli tylko pompa od odpieniacza to zamiast oryginalne pasuje bez przeróbek pompa Newa Jet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w swoim miałem zewnętrzny Daltec MCE 600. Pobierał wodę z pierwszej i wlewał do 2giej komory. Dodatkowo pompka z oryginalnego odpieniacza przelewała z 2giej do 3ciej komory.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszedl bardzo fajny nowy model delteca mce 600 lub mce 400 tez fajny na extra pompie.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę Tunze 9002 sprawdzony odpieniacz wchodzi w drugą lub trzecia komorę (po lekkiej modyfikacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Turboflotora Blue 500

Nie decydowałem o tym bo z takim odpieńkiem kupiłem. Oczywiście mam standardowy ale nie zakładam. Nie twierdzę, że jest najlepszy ale na etapie dojrzewania pieni bardzo miło. Sama regulacja dość średnia. Najważniejsze to odpowiedni poziom wody. Jak będzie za wysoki to leci na mokro. Ale jak jest dobrze dopasowany leci fajna gęsta piana. Sam montaż banalny bez żądnych dodatkowych przeróbek. U mnie pompa ze standardu jest na dole 2 komory a na niej odpieniek i wszystko się mieści.

Więcej o modyfikacji znajdziesz w moim temacie.

O ile się nie mylę to będziesz musiał założyć pompę obiegową.

Ten odpieniacz co mam mona założyć na krawędź między 2 a 3 komorą ale czy bez obiegówki będzie samo pompowało to nie wiem - choć mogę sprawdzić jakby ktoś potrzebował.

Tak, przy wymianie na inny odpieniacz będzie trzeba założyć pompę obiegową

Jeśli tylko pompa od odpieniacza to zamiast oryginalne pasuje bez przeróbek pompa Newa Jet 1200

No właśnie - napisałeś, że odpieniacz padł ale co konkretnie? Bo jak pompa to tak jak kolega pisał wyżej.

Teraz wyszedl bardzo fajny nowy model delteca mce 600 lub mce 400 tez fajny na extra pompie.

Ale czy pasuje do Reksia?

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.