Skocz do zawartości
smk

Boski Canon Powershot G7

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilką dotarł do mnie mój nowy aparacik. Canon Powershot G7.

Po 20min zabawy mogę wam powiedzieć tylko jedno: dla głąba w sprawach fotografii jak np. ja JEST BOSKI !!!

Optyczna stabilizacja obrazu i tryb fotografowania do 3200 ISO (tak do max trybu 1600 ISO, jest jakiś wzmacniany tryb 3200 ISO).

Fotki robione z ręki z odległości 4m BEZ flasha (a łapy mi się trzęsą jak po ostrej imprezie :) )

818-img_0007.jpg

a tu makro tez bez flesha bez statywu i z trzesącej się ręki

818-img_0021.jpg

Nie patrzcie na kolory itp bo nie bawiłem się balansem bieli i waliłem na szybko na full auto.

Jest też specjalny tryb "akwarium" :D co wy na to? Czy przydatny to nie wiem bo nie sprawdzałem jeszcze ale jest.

Ogólnie jestem niesamowicie zadowolony z tego aparatu. Teraz czekam na obudowę podwodną i okazję do sprawdzenia co potrafi pod wodą. Chyba najlepsza obecnie zaawansowana głupawka na rynku.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam canona coolpix 2200 ktory robi dobre fotki ale to

to jest cos :szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna robic fotki wewnatrz akwarium?

chyba ze zle zrozumialem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - nie do tego jest tryb podwodny i wymaga obudowy.

tryb "akwarium" jest do robienia zdjęć w akwarium na max ISO przy zachowaniu naturalnych kolorów (teoretycznie przynajmniej bo biorąc pod uwagę różne temperatury barwowe świetlówek i tak trzeba ustawić white balance)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiele jak dla mnie

ja tam poprostu robie pstryk i zdjecie gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) za tydzień przychodzi do mnie Canon 400D

Pochwalę się :D

REMIK ładnie jak na początek :D

Ale 1 fotka i tak nieostra :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No werszcie mario obrales jedyna i wlasciwa droge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieostra ale jak na robioną z ręki z odległości 4 metrów bez flasha z aparatu kompaktowego to przyznasz ze niezle sobie aparat radzi.

Naprawdę flash wydaje się teraz zbędny nawet do fotek nocnych (ISO 3200)

Ide się nim pobawić, zobacze co można z niego wycisnąć.

Lustrzanka to nie jest ale jak dla takiego lajika fotograficznego jak ja super sprawa.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK zaktualizuj strone bo 24 lata to miales 4 lata temu :)

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic człowiekowi nie dacie się odmłodzić :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, wazne ze duchem mlody :)))

Fajny ten aparacik, ja wlasnie sie przymierzam do jakiegos porzadniejszego aparatu bo moj to porazka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki - teraz wam pokaze fotke jaką zrobiłem przed chwilką, mało akwariowa ale tak się ciesze że w końcu mogę robić w słabych warunkach nierozmazane fotki bez statywu że aż musiałem się podzielić :D

Robione z ręki, bez statywu, bez flasha, idąc (żeby było trudniej :) ) w ISO 3200 (ziarno jak na takie duże wartości ISO i aparat jakby nie patrzeć to mimo wszystko kompaktowy, naprawdę przyzwoite)

Zmniejszylem fotke zeby nie rozjezdzać tematu ale mozecie wierzyc ze tablice rejestracyjne aut sa w pelni ostre i doskonale widczne.

818-g7_nocne.jpg

Jak ktoś jest niezbyt biegły w fotografii i ma na zbyciu na aparat ok 1700zł to polecam. Nie ma chyba w chwili obecnej w kategorii zaawansowanych kompaktów czegoś lepszego.

aha tu jeszcze fajna funkcja jaką dziś odkryłem. Fotografowanie z widocznym tylko jednym wybranym kolorem :D Można też wybrać jaki kolor na jaki ma być zamieniony i można zrobić fotkę zmieniając sobie kolor ściany w chacie :D Bardzo pocieszne funkcje.

818-g7_1kolor.jpg

Wszystko prosto i łatwo dostępne, bez żadnych utrudnień i dziwnych pochowanych rzeczy. Naprawdę niezle pomyślane. W odróżnieniu od poprzedniej wersji Powershotów G3/5/6 wyglądają jak zabaweczki i są o ponad 1/3 mniejsze. Jedyny minus daje za brak zapisu w formacie RAW (przydaje sie do nurkowania), ale wynika to z marketingu Canona który chce położyć nacisk na kupno tanich lustrzanek.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK

Widziałem jak zalicytowałeś ten aparat na allegro :(

Miałem sie podpytać jak sie spisuje ale już napisałeś.

To że nie ma RAW to fakt że mały minus i tak jak piszesz jak by Canon dodał RAW oraz jeszcze kilka dupereli (obrotowy ekranik i jeszcze kilka dodatków

Aparat by był niezą konkuręcją dla cyfrowych lustrzanek.

Będziesz dokupował lampę ??

Ja też sie do niego przymierzałem poczekam ze 2-3 miesiące i ceny spadną tak jak kupowałem sowjego Canona A70 :(

Porób nowe fotki akwarium i zamieść na stronie


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja "rybcia" zabrała go na teneryfe (i juz zdazyla porysowac ekran - dac cos babie, za co my je tak kochamy?), ale jak wroci to popykam foty akwa.

Zewnetrznej lampy nie dokupuje. Nastepny zakup to obudowa podwodna.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon nie jest zly , ja mam trochce inny model ale fotki robi rownie bystre jak ten Twoj :)

Z tym ze jak padnie to juz Canona wiecej nie kupie , rozejrze sie za jakims Nikon`em .

tuba1.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.