Skocz do zawartości
Sebastiann2

Śnieg w akwarium / biały pył / Bardzo proszę Was o POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Powoli załamuję ręce....

Akwarium miałem 4 lata wszystko OK, dawałem rady. Tego roku robiłem przesiadkę przełom marca - kwietnia na większe 550l. Skała całkowicie nowa korale przełożone, ryby przełożone woda 50 % ze starego baniaka. Operacja zakończona zerowymi stratami wszystko żyje.

Od początku przesiadki mam biały śnieg w akwarium. Próbowałem dosłownie wszystkiego oprócz ozonu.

Na początku włożyłem węgiel aktywny z fauna marin w ilości ok. 1 litra w filtrze przepływowym.

Później obstawiałem siporax z poprzedniego baniaka ( siporax miałem z starego baniaka i dołożyłem nowy) ten ze starego usunołem ponieważ myślałem że na nim się coś rozkłada.

Podmiany wody 3 konkretne po 150 l wody

Od miesiąca lampa UV 36W

Balling wyłączony od 1 tyg. myślałem że to jego wina

Teraz ryby mi się wysypały na biało wczoraj zwiększyłem temp. do 28 by dziś wlać lekarstwo i aktualnie jak patrzę na wodę to wrażenie że jeszcze gorzej po podniesieniu temp.

Dwa dni temu przerysowałem sobie jeszcze szybę i powoli mam myśli o likwidacji zbiornika.

Ostanie pomiary :

19.06

KH - 7.0 spadek po wyłączeniu ballinga

Ca - 390

Mg - 1320

No3 - 10 wzrosło po usunięciu części siporaxu

Pomiar PO4 z 27.05 - 0

Oczywiście dwa te duże opakowania waty już zużyłem i aktualnie stosuję Coral Snow

http://erybka.pl/product-pol-94-Korallen-Zucht-Coral-Snow-250-ml.html

Wszystkie tematy przetrzepałem na forum i dlatego proszę Was o pomoc.

Jeszcze jeden film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego podłoża użyłeś?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ten

Red Sea Live Reef Base Ocean White

ale był za drobny. Nawet błazenek jak przepłynął przy dnie to unosił się w toni. Myślałem również czy to on tak nie pyli więc odessałem i sprzedałem.

Potem było 1 tydzień bez piachu ale syf w wodzie dalej i kupiłem potem taki:

Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White

i mam do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A waty próbowałeś ?? i co znaczy, ze się ryby wysypały na biało ospa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak waty używałem oczywiście. Dwa opakowania już zużyłem. Aktualnie nie mam bo już sam nie wiem co tak pyli...

Wytrącany baling ? Tak zrobiłem błąd bo prawdopodobnie leciały jednocześnie KH i CA ale w różnych miejscach. Ale z drugiej strony właśnie wyłączyłem całkowicie dozowanie ballingu by wykluczyć go. Po wyłączonym ballingu od tyg. musiałaby przecież być poprawa.

Co do ryb to ospa to nie jest. Nie wiem jak się choróbsko nazywa są tak jakbyś wziął igłe i ją podziurawił to ma pełno takich delikatnych kropek białych. Ale z całą pewnością nie ospa. Tak jakby białe ziarenka piasku na skórze. Dziś zaaplikowałem:

http://erybka.pl/product-pol-12914-Polyp-Lab-Medic-33-g.html

A może pierwotniaki w wodzie ale z drugiej strony jest UV ? Chyba że nie daje rady... sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pw


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim filmiku

Narzuca się pytanie

kto ci tak doradził powrót wody do akwa ?

Do tego dałeś zboku cyrkulacje

Co spływa oprocz wody do sumpa

Albo tak to wyglada tylko na filmie

Jak nic innego nie może - zblokowane

Cały spływ zastawiłeś

Spróbuj testa zrobić

Zapodaj papu,suche platki do wody i zobacz czy nurt pociagnie do komina


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulikę sam kleiłem nikt nie doradzał....

A filmik już wstawiam z karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AnT ma rację - te dysze od powrotu blokują grzebień

i "śmieci" zamiast trafić do sumpa są "bezustannie kotłowane" w baniaku

ustaw te dysze w bok na szybę zgodnie z kierunkiem cyrkulatora (pralka)

a na cyrkulator watę - do skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z watą próbowałem na cyrkulatorze. Ale to co fruwa to nie jest miękkie że się przylepi na watę i później można wyciągnąć. Jak dam watę to się zgadza po paru dniach jest tego o wiele mniej ale jak chcę potem wyciągnąć tę zużytą watę to 50 % syfu po poruszaniu jej się odrywa z powrotem do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co piszecie wyżej nie pomaga, mam ten sam problem od roku, Sebastian użyłeś suchej skały ? Jak ja przygotowales?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na skarpecie nie zostaje?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z watą próbowałem na cyrkulatorze. Ale to co fruwa to nie jest miękkie że się przylepi na watę i później można wyciągnąć. Jak dam watę to się zgadza po paru dniach jest tego o wiele mniej ale jak chcę potem wyciągnąć tę zużytą watę to 50 % syfu po poruszaniu jej się odrywa z powrotem do wody.

wata ma tylko przyspieszyć proces "odłowienia" tego "śniegu"

priorytet to dobrze ustawić cyrkulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata nie pomoże , wymieniam wate co drugi dzień, ten śnieg to bakterie wypłukane ze skały jeśli użył suchej i nie wypłukal jej wcześniej dobrze to teraz sobie poczeka aż się sama wyplucze.

Zmniejsz trochę białe światło to wizualnie będzie mniej :).

Rano zapewne nie ma śladu po śniegu , a wieczorem prawdziwa zamieć :)?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz odpisuję. A więc tak jak pisałem wcześniej na watę coś się łapię ale nie klei, czyli jak tylko dotknę delikatnie watę to od razu wszystko się z niej uwalnia. Czyli jak chcę usunąć watę np. po dwóch trzech dniach to widać poprawę ale jak tylko ją dotknę by ją wyciągnąć oczywiście jeszcze w wodzie wkładam ją od razu do kubka by jak najwięcej tego pyłu wyciągnąć to i tak jest w baniaku dosłownie biało. Mam wrażenie że to co wata zatrzymała to wszystko naraz się z powrotem uwolniło. To nie jest organika jak detrystus i syf bo to się przyklei do waty i nawet widać że wata jest brązowa a te kruszynki które latają nie kleją się do waty i później nie można tego usunąć.

Co do skały to mam żywą z AQUARIO. Jestem zadowolony z parametrów bo szybko miałem zerowe NO3 i PO4.

Co do cyrkulacji to jak ją ustawić chodzi o powrót wody. Skierować tak jak dmucha GYRE bo zrobić kierunek jak w pralce ? Zostawić ją pionowo ? Z drugiej strony zawsze coś wpadnie do komina. Nawet gdyby była źle ustawiona to OK będzie zostawać syf w głównym ale obiegową mam 6000 tys. więc siłą rzeczy musi ten syf trafić do sumpa ale w dłuższym czasie. A baniak już odpalony 3 miesiące a wygląda tak jak bym dwa dni temu wsypał piach.

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast waty, użyj gąbki o grubszych oczkach :) wata potrafi sama z siebie pylić. Nie każda kosmetyczna się nadaje.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem waty akwarystycznej

http://erybka.pl/product-pol-1768-JBL-Symec-wata-filtracyjna-1000-g.html

nawet próbowałem w filtrze przepływowym mocno poupychałem watę na górę jeszcze właśnie gąbkę. Rezultat widoczny na filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Startowałem 4.06 na suchej skale i Red Sea Live Reef Base Ocean White. Miałem ten sam problem. Woda aż robiła wrażenie mlecznej. Zauważyłem że to piach się podnosi. Zmniejszyłem cylkulacje (rw-15) do połowy zakresu mocy, zwiększyłem pracę odpieniacza na full i podniosłem moc pompy obiegowej na 3/4 mocy. Po 3 dniach woda kryształ. Może zbieg okoliczności ale pomogło.

Teraz wygląda już ok.

2bb70956943b1ad3gen.jpg

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.