Skocz do zawartości
Areya

Źle wypoziomowanie akwarium czyli error nr 101

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zalewamy RSM250. Oczywiście sprawdzalam wypoziomowanie milion razy ale po zalaniu do połowy, 60% wychodzi mi 2mm różnicy prawa do lewej.

Oczywiście pod szkłem nie mam nic, bo to zabezpiecza sama konstrukcja rsm. Na podłodze kafle, poniżej wylewka dość równa (kafle chyba nieco mniej).

Martwić się czy nie panikować z powodu tych 2mm?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwić. Zdecydowanie. I Panikować.

Przez duże "P". Areya, lepiej mieć taki powód do paniki i zmartwienia niż inny, poważniejszy, ot choćby ostatnia butelka piwa w lodówce....

:)

Dla uspokojenia....

Lata temu miałem akwarium 100 l stojące na regale typu "Szał PRL" - regał był wygięty w łuk zaś akwarium stało...

Poprzednie - 250 l słodkiego było wybrzuszone na środku (mimo wzmocnień) o dobre 3 mm....

Następne, słodkie - 320 l, miało różnicę poziomów rzędu 5 mm... Jedyne na co musiałem uważać, to żeby za duzo wody nie wlać...

Dlatego wyluzuj... I Obyś tylko takie problemy miała.

Jeśli podłoże przylega na całej powierzchni zaś akwarium kleiła osoba znająca się na rzeczy, będzie OK.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i #dale wyczerpał juz odpowiedz, wiec temat można zamknąć :D

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej 2 mm nie ma sie co martwić :) sam mam teraz wiecej i mieszkam w wieżowcu i czasem u nas są tapnięcia . dodam ze 10 pietro . wcześniej miałem słodkie 270 i powyżej 1,5 cm różnicy i jakoś nie pekło ani nic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na miękka faja jestem ;) dzięki chłopaki!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Areya - zapraszam na śląsk... tu nie da się ot tak postawić akwarium aby stało prosto i nikt się tym nie martwi.... Ja mam w słodkim ponad 1,5 cm róźnicy :) w poziome wody (baniaku o dł 110cm)

Mając 2 mm bym się nawet nie zastanawiał tylko cieszył :)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoich 180cm mam 2 milimetry różnicy poziomów na stronę spadową wody.

Jak chcesz zniwelować różnicę, podłóż kawałek cieńkiej wykładziny i po sprawie.

U mnie by samo szkło podnieść trzeba 4 chłopa :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ustalone żem panikara :)

Pojawił mi się inny problem. Wąż, który idealnie pasuje do wyjścia pompy jest za luźny dla kolanka od jakby lockline który jest w zestawie.

I teraz mam pytanie - czy takie połączenie + kropelka w żelu ma prawo bytu czy stuknąć się w głowę i szukać innego rozwiązania? Węże wchodzą jeden w drugi ciasno ale jednak to nie jest jakieś mistrzowskie połączenie :)

b66802a2861d1726870be943e2a0b9c2.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"kropelka" ale ta do połączeń elastycznych i jeszcze zacisk kablowy (trytytki)

o ile pamiętam te zielone mają węższe ścianki

chyba lepiej kupić cały wąż - może np. silikon? (allegro dział "destylacja" czy jak to się tam zwie :) )

albo dobrać coś w "OBI" na dziale oczka wodne , czy akwarystycznym i naciągnąć na siłę (gorąca woda pomaga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę obadać co tu mam fajnego do klejenia w domu.. to i tak do wieczora czy jutra w najgorszym wypadku bo chciałabym znaleźć lepsze rozwiązanie.

Trytytki daję na wszystkie łączenia więc to bedzie.

Wąż przezroczysty kupiłam wczoraj...byłam w Casto i tylko ten wydawał się dobry, a jednak nie pasuje.. damn. Będę dalej szukać czegoś odpowiedniego..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kupując węża dobrze zabrać ze sobą pompę czy tego "locka" i przymierzyć

(nauczyłem się tego po 3-ciej wizycie w OBI :p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzać trochę ten wąż i wcisnąć głębiej. Jak wystygnie to węże się skleja od ciepła i powinno trzymać.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.