Skocz do zawartości
Marqo

Calaustrea nie pompuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatnio zestaw korali: quadri, calaustrea, pseudogorgonia, euphylia, rhodactis. Wszystkie się ładnie pompuja poza calaustrea. Zmieniam położenie w akwa lecz nic to nie daje. Można powiedzieć że pomału marnieje. Co jej może być? Jak jej pomóc?

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna stac w slabym swietle i slabej cyrkulacji.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dokarmiaj ją mrożonką wieczorem po zgaśnięciu światła, wtedy pewnie puszcza tipy - macki :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dokarmiaj ją mrożonką wieczorem po zgaśnięciu światła, wtedy pewnie puszcza tipy - macki :)

Sęk w tym , że nie wypuszcza.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mocno na nią wieje LUB za mocno na nią świeci LUB za niskie KH LUB za wysokie no3/po4



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten sam problem . Z caluastreą jest w dość silnym prądzie i na szycie skały przyklejona czy to jedyny jej problem ?

Bo parametry wzorowe .

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20161111204014

ten ostatni to ro .

Edytowane przez Salti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2016 o 20:43, egon24 napisał:

Za wysokie No3 i Po4 powodują że nie wyciąga macek w nocy i wyglada jak sucha .

Ale przy za wysokim No3 i Po4 czy którymś z tych parametrów ?

I czy wygląda jak sucha w nocy czy cały czas ?

Pytam bo moja w dzień pompuje się całkiem dobrze bywają dni że nawet bardzo a w nocy wygląda właśnie na dość suchą i nigdy nie wypuszcza macek.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przy za wysokim No3 i Po4 czy którymś z tych parametrów ?
I czy wygląda jak sucha w nocy czy cały czas ?
Pytam bo moja w dzień pompuje się całkiem dobrze bywają dni że nawet bardzo a w nocy wygląda właśnie na dość suchą i nigdy nie wypuszcza macek.




Za wysokie No3 i Po4 powodują że nie wyciąga macek w nocy i wyglada jak sucha .


Tak wyglądają moje caulastree przy no3=50 po wlaniu pokarmu dla ryb:

9da51325c268dfd1ae3f39d4aac6bbd2.jpg

8e4d3c1ec37586024de668eafaeb0d8c.jpg

c517f23f8f559353faee3d680b0ee68e.jpg

Dwie mieszkają w półcieniu, jedna w pełnym słońcu, wszyskie mają slaby prąd wody. Kh staram sie trzymac 7-8. PO4 okolo 0.05-0,09, zalezy czym i kiedy bylo mierzone. Podaję kropelki i fito, ale nieregularnie i raz na kilka miesiecy dostaną cos do pyskow pipetą.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kropelki? No i lejesz to normalnie w toń nie dajesz im do mordki ?

Hmmm w takim razie co może być przyczyną tego, że u mnie nie wystawia macek ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Reefmaxie cały czas bardzo ładnie się dzieliła,a główki były napompowane do granic możliwości (NO3 było cały czas 2-3ppm,PO4 z początku mierzone w setkach,później 0,5ppm),w nocy zawsze była sucha,niczym sam szkielet i nigdy nie polipowała. W obecnym akwarium mam dużo więcej światła (NO3 - 0, PO4 0,02-0,03ppm) ładnie się dzieli, ale główki się prawie nie pompują,natomiast od kiedy lampa przygasa do samego rana polipuje jak wściekla.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelki to af build i af energy z aquaforest podawane w toń. Kiedys lalam tez z tej serii caly zestaw A, B, E, V ale A-aminokwasy mi sie skonczyly  i V- witaminy tezvkilja miesiecy temu  i dotąd nie kupilam :) 

Ze 2 razy w miesiacu wlewam tez ampulke reefbooster'a, ale w tym dniu nie leje innych. I czasem jodu kapne oraz zestaw stront+molibden, ale to tak co kilka dni po odrobince, albo kiedy widze, ze xenia slabiej pulsuje. Pilnuje w sumie tylko KH. Niedawno mi poszlo za wysoko, gdzieś do 8,6 i euphyllie mniej się pompowaly. Obnizylam powoli i teraz wszystko ładnie polipuje.

Przyznam, ze cokolwiek kropie to tak na czuja, obserwując zwierzęta i starając sie nie przesadzić. Nie mam harmonogramu kropienia. Moze juz troszkę wyczułam swój zbiornik? Każdy zbiornik jest inny, inaczej prowadzony i potrzebuje innej opieki. Jedno, co wydaje mi sie wspilnym mianownikiem u mnie i u innych, to kh. Nie moze byc za wysokie ani gwałtownie skakać. Za wysokie po4 lub jego gwaltowny wzrost i nagłe zmiany zasolenia tez szybko "wychodzą". 

 

Caulastrea z ostatniej fotki po zakupie tez dosc dlugo, ze 2 miesiące nie chciała pokazywac polipow. Przesadzilam ją w inne miejsce i się poprawiła bardzo.

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Jarek czyli co było przyczyną ? U  mnie w Reksiu jest dokładnie to samo. W dzień się pompuje i zaczyna się dzielić. Do tej pory 2 główki "prawie" się podzieliły ale przyczyną jest chyba zbyt niski poziom Mg który od jakiegoś miesiąca zaczyna podbijać. Natomiast w nocy tak jak u Ciebie sucha jak wiór. Przy ostatnicjh testach miałem podobnie ale przyznam, że dawno nie robiłem testów i muszę się za to porządnie wziąć.

Może Caulastrea zwyczajnie nie lubi ReefMaxa ?

Dominiko analizuję wszystkie te suplementy, które ludzie podają ale jak na razie to za dużo dla mnie stopniowo coś dodaję. Na początek myślę właśnie o AF Amino Mix a w przyszłym miesiącu witaminki. Tak jak pisałem wcześniej dawno nie sprawdzałem parametrów ale widzę że coś Euphyllia coś grymasi i muszę zacząć stale monitorować KH. Z tym że akurat w tym przypadku mam dwie Euphillie i na zmianę to jedna to druga nie che się pompować.

Wracając do tematu. Caulastrea od zakupu nigdy nie wypuściła macki. Według tego co pisał Jarek dochodzę do wniosku że może to wina oświetlenia? Co myślicie ? A może właśnie wina KH ?

 


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tenshuchiyu napisał:

No widzisz Jarek czyli co było przyczyną ? U  mnie w Reksiu jest dokładnie to samo. W dzień się pompuje i zaczyna się dzielić. Do tej pory 2 główki "prawie" się podzieliły ale przyczyną jest chyba zbyt niski poziom Mg który od jakiegoś miesiąca zaczyna podbijać. Natomiast w nocy tak jak u Ciebie sucha jak wiór. Przy ostatnicjh testach miałem podobnie ale przyznam, że dawno nie robiłem testów i muszę się za to porządnie wziąć.

Może Caulastrea zwyczajnie nie lubi ReefMaxa ?

Wracając do tematu. Caulastrea od zakupu nigdy nie wypuściła macki. Według tego co pisał Jarek dochodzę do wniosku że może to wina oświetlenia? Co myślicie ? A może właśnie wina KH ?

..

LPS-y generalnie dobrze mają w Reefmaxie ;). Ja u siebie podbijałem tylko KH, Mg i Ca miewałem za niskie,ale jechałem tylko na podmianach. Słyszłam teorię,że jak tak bardzo polipuje po ciemku,to głodna...I tu może by się zgadzało,choć inne LPS-y mają się dobrze,euphyllie przy przekładce z RM-a pociałem i zostawiłem sobie z obydwu może po 30% główek i już (od maja czy czerwca) nadrobiły to :). Dunka w Rm-ie przez 3 lata z 1 główki miała 6, po przekładce po kilku miesiącach jest chyba z 50, więc cholera wie,o co chodzi.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie LPS się nie dzielą obstawiam za niskie MG. W poniedziałek przed podmianką zrobię testy a następne dzień po podmiance.
Co do Caulastrei jeżeli polipuje w nocy bo jest głodna a u mnie nigdy nie polipowała to czym się tak najada?
Podaje codziennie jakieś pół kostki mrożonki dla ryb i krewety od czasu do czsu z połowa kostki zielonego albo czerwonego planktonu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na bank masz niskie Mg,Ca,Kh. Miałem ten sam objaw co Ty. Po podniesieniu pompuje się bardzo mocno i dzieli. To samo z discosomami jak były niskie parametry to stały a teraz pomnożyły swoją ilość, reszta korali też ruszyła z kopyta. Polecam raz w tygodniu jak już ogarniesz parametry dawać reef booster. Przy małych zbiornikach jak jest duża obsada to bez ballinga nie da rady, same podmiany nie wystarczą.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurku, z tym mocnym polipowaniem po ciemku, to sama nie potrafię dojść do ładu. Tubastrea na przykład im wiecej karmiona z pipety prosto w paszcze, tym wiecej i dluzej w ciągu dnia pokazuje polipy. Ale to niefoto, więc poza konkurencją. Ale z caulastreami u mnie podobnie. Jeśli częściej podaję pokarm (na przyklad w weekend dzielę jedzenie na 2-3 porcje, zamiast tak , jak w tygodniu 1 raz wieczorem po powrocie z pracy) to i one w weekend częściej wystawiają polipy. W nocy lebki zawsze wyglądają, jak wysuszone, ale polipy mają wystawione mocno i gesto. W dzień po podaniu pokarmu to i łebki są napompowane i polipy wysuwają się po kazdym podaniu pokarmu. Im czesciej wlewam pokarm, tym czesciej polipow widzę. Jedynie ta ostatnio kupiona dwukolorowa caulastrea echinulata ma "swoje" preferencje i polipy wystawia rzadziej, najdłuższe nad ranem, ale w dzien czasem tez. Moze dopiero zaczyna łapać roznice pomiedzy porami posilkow w oceanie a w akwarium? 

 

Jeszcze się pod tym dwoma rekami nie podpisze, ale tak z wstępnych obserwacji zaryzykuje twierdzenie, ze u caulastrei apetyt rosnie w miarę jedzenia i im czesciej go czują, tym czesciej wystawiają polipy i lepiej rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja moich nie karmię jakoś szczególnie i tylko w nocy wywalają polipy tak jak acany.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moich tez nie karmie specjalnie. Prosto w mordki z pipety dostają raz na kilka miesiecy. Ale reagują, kiedy karmie ryby. Chyba po prostu lubią, gdy w toni pływa cokolwiek: pokarm czy detrytus, kiedy babka zrobi zadyme lub ja pogrzebie w piachu. Żaden z moich lps nie trawi mocnego prądu wody. Światło tolerują i słabsze i mocniejsze, choć u mnie "mocniejsze" to u innych (posiadajacych sps) byloby słabe. Mam tylko ledy. Po wzroscie kh do 8.6 tylko euphullie zastrajkowaly i dunca jakby była mniej szczęśliwa, caulastree noe okazsly wiekszego niezadowolenia, ale ogolnie wydaje mi się, że moje lps wolą przedzial pomiedzy 7 a 8. W takich wartościach wydają sie najbardziej zadowolone. I lubią wszystko, co plywa w toni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem na szybko testy zaraz po karmieniu :

No3 - 30

Po4 -0,1

Kh - 8

No3 i Po4 wysokie ale tak jak mówiłem chwile wcześniej karmiłem ryby więc to też trochę podbiło. Niemniej jednak muszę to sprawdzić i coś zadziałać. Natomiast Kh jak widzę cały czas jest na odpowiednim poziomie. Zamówiłem wczoraj test na No3 i Kh z Saliferta, bo jak do tej pory używałem JBL i są już trochę stare. Jak okaże się, że są różnice w wynikach to pozostałe też wymienię. Na chwilę obecną zrobię jeszcze raz wszystkie testy w tym Mg i Ca jutro przed podmianką i pojutrze czyli po podmiance. Dopiero wtedy okaże się czy rzeczywiście jest problem z parametrami. Bo jak na razie mimo karmienia - a dmuchnąłem Caulastrei nawet w mordki - to nic nie reaguje.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie swojego czasu było no3 jakie 25 a PO4 0.26 i caulastela w dzien się pompowala ładnie, a po zgaszeniu wiatla polipowala. Na dzielenie glowek tez nie narzekam.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.