Skocz do zawartości
Gothmog

Blazenki się nie dogaduja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś tydzień temu kupiłem 2 Clarkii około 4cm wielkości. Po jednym dniu jeden zaczął gonić drugiego. Jeden cały czas siedzi w koncie akwarium przy lustrze wody a drugi pływa sobie między skałami w centrum akwa. Ten gonitwy wydaje się być trochę mniejszy, jest ewidentnie zestresowany bo jest blady i jak tylko drugi wypłynie to ten się prawie kładzie na powierzchni wody. Myślałem że może po kilku dniach się dogaduja ale jakoś nie wydaje mi się ze się dogadaja. Czy czekać jeszcze, czy sprzedać go i kupić mniejszego? Czy możliwe ze trafiły mi się dwie samice?

Akwarium 80x50x50.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, wrzuciłem agresora do panelu na tydzień. Po tygodniu przestał już gonić i tak minęło ponad 2 miesiące i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja nie mam gdzie go przenieść. W sumpie mam dsb i refugium wiec będzie mu za ciasno

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem jak poznac samice od samca bo u moich tez milosci nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie błazenki rodzą się samcami, najsilniejszy w stadzie zmienia się w samicę. W druga stronę już się nie da. Zwykle samica jest większa, choc to nie reguła, jesli masz już wyrośnietego samca i młodą samiczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał. U mnie też się ganiały kilka tygodni. W końcu dorastanie jest trudne ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzies juz czytalem ale jak juz kupilem parke to nie mozna po jakis pletwach czy kolorach poznac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że może masz dwa samce i ta gonitwa oznacza próbę sił. Kto wygra, zmieni płeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał. U mnie też się ganiały kilka tygodni. W końcu dorastanie jest trudne ;)

u mnie to samo było przeszło im po paru tygodniach i żyją w zgodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ukwiał ? Role społeczne u błaznów kształtują się zazwyczaj w obecności ukwiała. Teraz to zwykła walka o terytorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pobiera pokarm ten uciemiężony błazenek?

Spróbuj może z siatki ogrodowej zrobić kotnik dla tego agresora i tam go trzymać, areszt taki albo oddziel bok akwarium takim arkuszem siatki. Oczywiście karm więźnia ale niech czuje pręgierz sprawiedliwości. :D

b4.jpg


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba jedzą normalnie. Ukwialy nie mam. Mam za to 2 Euphilie i Dunke. Dam im chyba jeszcze parę dni na do gadanie a potem zrobię jakiś areszt dla agresora.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, a jak będzie za ostro to zrobisz separatkę. Moje też sie ganiały na początku, właśnie dlatego by ustalić kto zostanie samicą (IMHO). Po pewnym czasie uznały, że pomarańczowa jest samiczka, czarny samiec, i teraz żyją w wielkiej zgodzie, choć samiczka od czasu do czasu jeszcze go szturchnie (jak to małżonka :) ) jednak nie wygląda to groźnie, ona fuka, on zaczyna się trząść i grzecznie płyną do euphylii (kiedyś nawet nie pozwalała mu do niej wchodzić :) )


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze to wiekszy samiec staje sie samica ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze to wiekszy samiec staje sie samica ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

raczej większy zawsze wygrywa dla tego staje się samica.

Ja bym ich nie separował o ile nie maja żadnych widocznych obrażen.

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej większy zawsze wygrywa dla tego staje się samica.

Ja bym ich nie separował o ile nie maja żadnych widocznych obrażen.

A o czym ja pisalem ? Z tego co wiem nie musza walczyc wystarczy ze jest 1 wiekszy to ten staje sie babka:)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu,

i jak tam? Jak potoczyła się historia?


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejszy RIP...


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejszy RIP...

Przykro mi. Czyli jednak nie zawsze z tymi błazenkami jest tak kolorowo.

Powodzenia następnym razem!


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje się kłócą ale o ukwiał i bez obrażeń, ale żeby na śmierć to nie wiedziałem, że tak może być nikt o tym nie pisze, a warto bo jak ktoś zaczyna jak ja to takie info ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jie walczyły o ukwial bo go nie miałem.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne wytłumaczenie to to że obdywa były samicami innego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie parki wpuszczane po odstępie ponad roku. Maja swoje miejsca jedna para w jednym koncie zbiornika druga w drugim kacie. Po wpuszczeniu nie akceptowaly sie... Teraz to sporadycznie się przegonia po zbiorniku.

Jeżeli ktoś decyduje się na więcej blazenkow to trzeba pamiętać o zapewnieniu im schronienia w koralach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.