Skocz do zawartości
martinnew

grzybowience kontra gabka

Rekomendowane odpowiedzi

mam skalke z ladnymi grzybowiencami, ostatnio jednak 2 przestaly rozwijac kapelusze (o ile tak mozna napisac), skalka stoi troszke zaslonieta, ale obejrzalem ja i zauwazylem gabka (biala, porowata, okragla, hmm gabczasta:D), ktora wyrosla nie wiadomo skad na tej skalce w poblizu tych 2 grzybowiencow

czy to mozliwe, ze wlasnie przez nia one przestaly sie otwierac, czy stanowi ona zagrozenie, jesli dalj bedzie sie rozwijala? jesli tak to jak ja usunac? mechanicznie? chemicznie? a moze oderwac kawalek skalki z gabka i przestawic w inne miejsce?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niemozliwe ze gabka dziala w jakis sposob zle na grzybowience

Nie usuwaj tylko sie ciesz ze masz gabki wkoncu sa filtratorami


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie szkoda....myslalem, ze mam wyjasnienie, a tu trzeba szukac gdzie indziej :no

poobserwuje je jeszcze troche, co dziwne, inne grzybowience (chyba z 6) rozwijaja sie swietnie, nawet dochowalem sie jednego "mlodego" :) swiece T5, wiec tym bardziej sie ciesze :)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jest szansa ze to jednak to. U mnie jest ta sama sytuacja na skałce z grzybami jak i clavularią. Grzyby od strony białej gąbki są pomięte i nie rozwijają się, polipy w które wrosła gąbka takze przestały sie otwierać. Przestawiłem ją z ciekawości do góry pod HQI i zaczęła rozrastać się jeszcze szybciej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku-masz jakies pomysly dot. dalszego wspolzycia gabki? jeszcze troszke ja poobserwuje, a jak sie to nie zmieni to eksterminacja hasta lavista babe:D


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiem. Są trzy wyjścia (moim zdaniem) - wykąpać w słodkiej wodzie - grzybom nie zaszkodzi a gąbce powinna

2 - przesadzić grzyby - zeskrobanie gabki nie pomoze gdyż odrasta z najdrobniejszych pozostałych fragmentów (i to szybki 0,5-1 cm tygodniowo)

3 - Konsultacje wyżej. Poznałem na ostatnim sympozjum Pawła Szewczaka - znanego z wielu publikacji w prasie akwarystycznej. Swoim wykładem na temat gąbek właśnie zdobył moim zdaniem mistrzostwo świata. Będę chyba w przyszłym tygodniu jego okolicach to może mnie oświeci. Oczywiście podziele się wiedzą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede bardzo wdzieczny za podzielenie sie wiedza, zal mi tych moich grzybowiencow, sa naprawde bardzo ladne, niebieskawe i pregowane, bede czekal


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prawie cala kolonia zoantusow (okolo 15 cm) rosnie nie na skalce a na bialej gabce. Miedzy polipkami grzybkow wystaja syfony, w sumie sympatycznie to wyglada. Nie zauwazylem zadnego negatywnego wplywu tegoz sasiedztwa.

W prawym dolnym rogu ponizszego zdjecia zreszta to widac (stara fotka i pokazuje tylko czesc kolonii ale zadnej innej pod reka nie mam :-) )

http://tdew.fm.interia.pl/IMG_0027.JPG

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde w lewym dolnym, nie prawym :-P

musze sie napic kawy

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście. U mnie na clavularii jest odwrotnie. Na niej rośnie gąbka. U Ciebie jak widać jej sąsiedztwo nie jest kłopotliwe.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.