Skocz do zawartości
błażej

podstawki pod korale

Rekomendowane odpowiedzi

ale chodiło mi raczej o takie typowe podstawki-jakim klejem to jest posklejane??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc jeśli kupujesz korala z fermy to ma on podstakw wykonaną z grysu koralowego posklejanego..........????


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten klej o ktorym pisze piona jest ok.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Grotecha , naprawde super i szybko wiąże 5 minut i jest jak skała , natomiast całkowity czs schniecia AM to prawie 3 godziny i w tym czasie koral może się przesunąć lub spaśc , trzeba uważać. Do grotrecha nie mam zastrzeżeń.

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kawalek plyty zywej skaly, 3 kg mlotek i ....:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w castoramce jest klej firmy pattex. Dwuskladnikowy (dwa w jednym ze sie tak wyraze, wyglada podobnie jak grotech), twardnieje szybko - rowniez pod woda, nie rozpuszcza sie w niej, mozna go podstawic pod wylot pompy bez konsekwencji. Kosztuje 13 PLN a nie 70, nie jest go moze duzo w tubce (chyba 40-50g), do klejenia szczepek do podstawek jest bardzo dobry. Samych podstawek bym oczywiscie nim nie kleil.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżutą gumą do żucia również bez konsekwencji. :):):)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zrobilem sobie podstawki na szczepki. teraz sie mocza ok 24h i nie widze zebynawet sie woda zabarwila na bialo. wrzuce je do solani na pare dni i zobacze . uzylem drobnego grysu koralowego i cementu portlandzkiego(białego). na opakowaniu napisane jest ze wiaze rownierz pod woda, a kosztował 6,80pln za 2kg w nomi. za foremki posłużyły mi puste kubeczki po mikusiach bacomy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z gumą do żucia jest od Sprunga więc można powiedzieć że od najlepszych, zaletą jest to że gdy okaże się że szczepka jest przyklejona w złym miejscu to ją przestawiamy , gdy mamy pewnośść co do miejsca to proponuje klej Grotech, ja podstawki robie z drobnych kawałków żywej skały

Pozdrawiam Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.