Skocz do zawartości
Engell1

gołe ręce w wodzie a bolące igiełki w palcach . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od dłuzszego czasu zauważyłem, że jak czyszczę akwa czy to gąbkę w sumpie czy to dziś piach w akwarium bolą mnie ręce/palce . . . Dziś w na jednym palcu miałem mini igiełkę wbitą co powodowało nieprzyjemny ból przy dotknięciu. Co gorsza mam wrażenie, że rękawiczki gumowe takie od zmywania naczyń za bardzonie nie pomagają . . .to takie uczucie jakby ktoś dotknął watę szklaną . . .

Co to jest i jak postępować na przyszłość . . .kupiłem w sumie takie rękawice długie po pachy z folii ale leżą w piwnicy a ja gołymi rękoma ciągle gmyram . . .

pozdr

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już od dłuzszego czasu zauważyłem, że jak czyszczę akwa czy to gąbkę w sumpie czy to dziś piach w akwarium bolą mnie ręce/palce . . . Dziś w na jednym palcu miałem mini igiełkę wbitą co powodowało nieprzyjemny ból przy dotknięciu. Co gorsza mam wrażenie, że rękawiczki gumowe takie od zmywania naczyń za bardzonie nie pomagają . . .to takie uczucie jakby ktoś dotknął watę szklaną . . .

Co to jest i jak postępować na przyszłość . . .kupiłem w sumie takie rękawice długie po pachy z folii ale leżą w piwnicy a ja gołymi rękoma ciągle gmyram . . .

pozdr

To nie gmyraj gołymi rękami. Sprawdz tez czy nie masz alergii na rekawice lateksowe. Wtedy trzeba kupić winylowe lub nitrylowe.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale wiesz że istnieją "manipulatory" czy pęsety i np. wieloszczety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wieloszczetach słyszałem i też już widziałem w swoim akwa. Manipulator nie zastąpi ręki . . .

Czy mam rozumieć, że większość używa rękawiczek ? jeżeli tak to jakie polecacie ?

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wieloszczetach słyszałem i też już widziałem w swoim akwa. Manipulator nie zastąpi ręki . . .

Czy mam rozumieć, że większość używa rękawiczek ? jeżeli tak to jakie polecacie ?

Pewnie nie używa, ale skoro masz problem dermatologiczny po kontakcie ze słoną wodą to albo możesz go zignorować albo wyeliminować. Rękawice to najprostszy sposób.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1dc3358f0097bd668b9b3c48c87e3ddd.jpg

Czy to coś co mam w piasku jest groźne ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie mam problemu dermatologicznego i o żadnej alergii nie ma co mowić , mam powbijane mini igiełki czy cokolwiek to jest

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1dc3358f0097bd668b9b3c48c87e3ddd.jpg

Czy to coś co mam w piasku jest groźne ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wygląda na wieloszczeta. Nie macać gołymi rękoma.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeżeli masz uczulenie to 90parę % mieszkańców zbiornika może być groźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój z uczuleniem, miałem już akwa słone 3 lata i nic nie było . . teraz tylko coś mi w dłonie się wbija . . . Nawet wyciągnąłem kawałek z palca . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz może jakiegoś przebicia prądu w akwarium? Wystarczy zadarta skórka przy paznokciu i pijaia się uczucie takiego punktowego kłucia. Czy po wyjęciu reki z wody dyskomfort mija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie odnośnie tego wieloszczeta . . to ja zawsze byłem przekonany, że one w skale żyją i w nocy wychodzą i żerują ale ten mój to jest w piasku i widzę go jak jest blisko szyby bo ma swoje korytarze . . . złapać i wyrzucić ?? ponoć są one dość pożyteczne . .

Nika no mam nadzieję że nie mam przebicia . . .no żarty na bok, na pewno nie mam i widzę dokładnie, że mam powbijane ciemne, czarne chyba igiełki lub coś ostrego co potrafi się wbić w skórę i to w tej chwili na obu rękach . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety potrafią w dzień wychodzić tez. Może któregoś dotkles przypadkiem i wbił ci się w palce jego kolce jadowe.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się bać :nuke: . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa wloski od wieloszczeta musiales dotknac go

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wieloszczeta można się nadziać nawet go nie widząc. Weźmiesz w rękę skałkę, żeby przenieść i akurat trafisz.

Póki u mnie w akwarium nie było ryb, to po zgaszeniu światla na piachu miałam istne wężowisko. Dziesiatki się ich wiło. Odławiałam je szczypcami.

Od kiedy są ryby widuję je znacznie rzadziej, co nie znaczy, że ich nie ma. chowają się w skałach. Juz nie wyłażą na piach całymi stadami, w porze karmienia widzę jednak, że wystawiają mordki ze skał.

Nie używam rękawic... powinnam, wiem. Korale i skałki łapię gołymi palcami, a jek mnie cos zapiecze, to zwalam na mikrorankę i sól.

Próbowałam użyc rękawic kuchennych, takich do łokcia, ale wyjmując rekę z rękawicy rozlewała mi się woda na podłogę. Nie ma takich do samej szyi. Staram się jednak unikać wkładania łap, jeśli mam nawet maleńką, świeżą rankę. Wieloszczetów mam pewnie dziesiątki, na całe szczęście dotąd nie nadziałam się na żadnego. Zanim złapię za skałkę to patrzę, czy jakiś ryjek nie wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c8940b01988eee2ca6da3c7f29b96d92.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

wróciłem z łazienki bo walczyłem z drugą ręką bo miałem chyba kilka igiełek i powiem, że to nie jest przyjemne uczucie . . . Zaraz zamawiam jakieś rękawice :thumbsup:

Też mi się wydaje, że to mogą być igiełki od wieloszczeta . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to sa igielki wieloszczeta za kilka dni podobno zchodzi :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam niebieskie rękawiczki medyczne dostępne w aptece za 30 groszy. Mocny latex i można używać kilka razy, szczelnie dolegają do dłoni tak że woda się do środka nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika sa po lokcie rekawice bodajrze z tunze ale nie polecam sa dziurawe i pol basenu wylejesz na podloge :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tadzik napisał igiełki wieloszczeta takie jak z waty szklanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po łokcie mi duzo braknie. Mam 60 cm głębokości akwarium, a sama jestem malutka, 162 cm wysokości npm, więc po samą pachę muszę rękę zanurzyć często. Może jedynie ciasne chirurgiczne rekawiczki by się spisaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i recepturka czy taśma klejąca do uszczelnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika sorry to sa po pache rekawiczki i jeszcze troche ja tez jestem stosunkowo maly jak na faceta 173 wiec po pachy do mnie i troche zostaje :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ukłucie przez wieloszczety nic nie robi szczególnego, po za tym że pocierpisz 2-3 dni.

Byłem dzibnięty może kilka razy mocniej i mniej..

Rękawiczki są okey, tylko problem taki że jak wepchasz łapy do baniak i dziabniesz wieloszczeta to jest "k... mogłem założyć rękawiczki" ... :crazy:


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ukłucie przez wieloszczety nic nie robi szczególnego, po za tym że pocierpisz 2-3 dni.

Byłem dzibnięty może kilka razy mocniej i mniej..

Rękawiczki są okey, tylko problem taki że jak wepchasz łapy do baniak i dziabniesz wieloszczeta to jest "k... mogłem założyć rękawiczki" ... :crazy:

A czasem gorsze niż dziabnięcie jest wysłuchiwanie cierpiącego męża :p

I wtedy w dodatku nie można się odezwać "Mogłeś założyć rękawiczki..."

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.