Skocz do zawartości
petrus1

Foco LED RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców tematu LED. Mam lampę LED 10W RGB, chciałbym doświetlić troszkę mój baniak i podciągnąć kolory. jak zrobić żeby to ustrojstwo startowało od pełnego spectrum a nie od czerwonego, potem zmiana na zielone i niebieskie. Można przełączyć pilotem który nie jest mi potrzebny do niczego ale to bez sensu po włączeniu lampy za każdym razem, chciałbym żeby startowała po włączeniu od razu z pełnej mocy 3R, 3G, 3B, chip ma 9 diod, po trzy na kolor. Liczę na Waszą pomoc, zwłaszcza magików od ledów :respect:

post-12499-0-41886600-1468950002_thumb.jpg

producent: airmec, model AM120957

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki silvia, jak zawsze jesteś pierwszy, ale chodzi mi o to by wykorzystać tę lampkę tak jak jest, tylko coś podziałać z driverem żeby startowała po załączeniu z pełnego spektrum a nie z czerwonego i potem zmiana. Chcę wykorzystać to co jest razem z oprawą a nie budować nową lampę wykorzystując tylko chip.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozumiem - po prostu zamiast tego "sterowania" które tam jest - można dać inne a resztę zostawić jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem - po prostu zamiast tego "sterowania" które tam jest - można dać inne a resztę zostawić jak jest

mniej więcei o to mi chodzi, jeśli na tym driverze startuje od mixu kolejno R, G, B to jak to przepiąć żeby startowało od wszystkich diod naraz. Dodam że po zmianie pilotem na wszystkie diody po wyłączeniu i włączeniu znowu świeci kolejno R, potem G, a potem B, interwał to jakieś 10 sek.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie rozbierałem takiego - nie wiem co ma w środku

ale wynika z opisu że nie pamięta ustawień tylko po włączeniu startuje "wbitym" programem "demo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest możliwość ustawienia własnych programów. W instrukcji jest opisane. Kiedyś miałem taki i ustawiłem sobie własny program. Dodatkowo masz klawisz W który powinien włączyć 3 kolory dla uzyskania barwy białej. Może odkupienia instrukcje gdzieś

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest możliwość ustawienia własnych programów. W instrukcji jest opisane. Kiedyś miałem taki i ustawiłem sobie własny program. Dodatkowo masz klawisz W który powinien włączyć 3 kolory dla uzyskania barwy białej. Może odkupienia instrukcje gdzieś

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

masz rację, ale po włączeniu do gniazdka startuje z, jak to nazwałeś "demo", jakby resetuje pamięć, instrukcji brak.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta tylko gdy jest na stałe włączony do sieci a wyłączny pilotem. Taki urok

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta tylko gdy jest na stałe włączony do sieci a wyłączny pilotem. Taki urok

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

ale ja tak nie chcę, ma startować z "białego" i już :wallbash:

instrukcja OK ale nadal nic nie wyjaśnia :wallbash:

Magu, help :queen:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu już to opisał przy okazji swojej lampy rgb, znajdziesz sposób podłączenia diody i oprogramowanie do arduino. Może nie jest dokładnie wprost jak to magu zdążył przyzwyczaić, ale bez problemu sobie wykminisz co i jak. Ten sterownik musisz wywalić i zrobić swój.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba nie rozumiecie i komplikujecie trochę.Logicznie rozumując jeśli sterownik /driver/ startuje od fade to czemu nie miałby startować od W? Jak go przeprogramować? nie chce mi się dłubać przy tym, zmieniać drivera, robić wszystkiego od początku. Lampka kosztowała 16E i nie chcę z niej robić helikoptera.Albo się da albo pójdzie w śmietnik, dlatego potrzebuję konkretów.

Edit: ten sterownik przecież nie ma "wspawanych" ustawień, chyba można to zmienić, tylko pytanie jak?

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wrócę do początku:

"Mam pytanie do znawców tematu LED. Mam lampę LED 10W RGB, chciałbym doświetlić troszkę mój baniak i podciągnąć kolory. jak zrobić żeby to ustrojstwo startowało od pełnego spectrum a nie od czerwonego, potem zmiana na zielone i niebieskie. Można przełączyć pilotem który nie jest mi potrzebny do niczego ale to bez sensu po włączeniu lampy za każdym razem, chciałbym żeby startowała po włączeniu od razu z pełnej mocy 3R, 3G, 3B, chip ma 9 diod, po trzy na kolor. Liczę na Waszą pomoc, zwłaszcza magików od ledów :respect:"

attachicon.gifDSC_0523.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast pilota i "bebechów" trzeba arduino :)

albo wbić nowy program (zaprogramować) w chipa (bebechy) który tym "rządzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast pilota i "bebechów" trzeba arduino :)

albo wbić nowy program (zaprogramować) w chipa (bebechy) który tym "rządzi"

nie chce mi się bawić w arduino, lampka jest prosta, właśnie interesuje mnie drugi punkt Twojego posta. Zrymowało się :D .


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugim punkcie nie pomogę :(

:harhar:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gdzieś tu czytałem o pisaniu programów na zamówienie - ale .. cena przewyższy koszt całej lampki z arduino :) a i zaprogramować trzeba samemu (czyli mieć odpowiedni programator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że trzeba cuś przepiąć, zewrzeć albo co w tym sterowniku, tylko ja słaby jestem z elektroniki.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz wiąże się z nieopłacalną ingerencją w sterownik. Rządzi tym czip który musisz zaprogramować na taki program jak Ci pasuje, ewentualnie możesz przerobić to na ręczne(potencjometrem) sterowanie każdym z kolorów lub bez sterowa Ale musiałbyś i tak dobrać interesujace Cię wartości rezystorów(kolor światła).

Naprawdę nie da się zmienić trybu na taki jak Cię interesuje?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No da się, pilotem, ale po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu wraca do ustawień fabrycznych. Przecież nie mogę tym świecić 24h.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, może jakiś elektronik jest w stanie pomóc. Jeśli ja miałbym taki problem, starałbym się zostawić na stałe zasilanie elektroniki, a odciąć za pomocą przekaźnika zasilanie samej diody RGB.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda takiej lampy nigdy nie rozbierałem ale prawdopodobnie jest to chiński sterownik na procku Atmel (24C02N) sterujący trzema kanałami poprzez tranzystory.

Na upartego mógłbyś sterować tranzystorami bezpośrednio przez rezystor przylutowany pomiędzy baza a masa. Musiałbyś tak dobrać rezystory żeby otrzymać odpowiednie napięcie na dany string. Każdy będzie miał inne. O ile zielony i niebieski będzie będzie podobny o tyle czerwony sterowny jest napięciem niższym.

Opcja druga, wywalić sterownik, wsadzić drivery stało-prądowe i wyregulować.

Oba rozwiązania dadzą Ci opcje wł/wył. Bez płynnego rozjaśniania.

Edytowane przez slaw (wyświetl historię edycji)

150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.