Skocz do zawartości
rafal19

Projekt sumpa, czy wszystko OK?? /rysunek/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy taki sump będzie dobry??

Wymiary sumpa: 65x41x45h (szczegóły poniżej)

Wymiary akwarium: 90x45x45h z kominem (17x17x39h-wysokości komina podana bez grzebienia, w kominie 3 otwory /spust,powrót,rewizja/ każdy 3/4 cala - komin znajduje się w lewym tylnim rogu akwarium, nad pierwszą komorą sumpa)

sumpresizeet3.jpg

wymiary:

A 65cm

B 41cm

C 45cm

D 40cm

E 30cm

F 20cm

G 16cm

H 2cm

I 5cm

J 5cm

K 30cm

W pierwszej komorze sumpa będzie spust i rewizja oraz odpieniacz (turboflotor 7500 albo 1000). Dróga komora sumpa ma zostać przeznaczona na refugium. Trzecia komora: pompa OR 2500 albo 3500 (którą lepiej zastosować??)

Czy ten sump jest dobrze zaprojektowany?? Coś zmienić?? Proszą o pomoc. Po weekendzie ide do szklarza z projektem.

ps. Rafał wielkie dzięki za pomoc w zrobieniu projektu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi projekt sie podoba z tym, ze szybke pomiedzy 2, a 3 mozesz dac 1 cm nizsza niz pomiedzy 1, a 2. Tak sie zastanawiam, czy nie lepiej dac 7, zamiast 5 cm wysokosc tego kawalka szybki co oddziela 2 komore, a sama szczeline ze 2 cm mniejsza. U mnie mam 2 cm szeroka i jestem bardzo zadowolony, przy 5 cm strumien wody moze byc bardzo slaby, a jezeli bedzie tam MM albo glony, to lepiej zeby byla troszke mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zly projekt.

Chodzi o przegrode miedzy 2 i 3 komora.

Woda nie moze przelewac sie gora, bo jezeli w komorze pompy (nr 3) poziom wody obnizy sie, to woda przelewajaca sie gora (przez krawedz przegrody miedzy 2 i 3) bedzie powodowala powstawanie piany w komorze nr 3, ktora bedzie zasysana przez pompe do tanku.

No chyba ze ZAWSZE poziom wody bedzie wyzszy niz gorna krawedz przegrody.

Ale wtedy, troche problematyczne jest stosowanie tej przegrody ze szczelina.

Pomijam juz to, ze rysunek jest zle zwymiarowany i przewymiarowany :(

Chodzi o wymiar K !!!!

Wiem, co chciales pokazac, ale tak sie nie wymiaruje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( , no i znowu lekcja jakowas:)

powiem krotko i bez frazesow naukowych :

1 - piana - przy tych pompach zapomnij, nie bedzie jej, kilka babelkow powietrza wroci po szybie. ale komora za mala jak na 2500 albo 3500, zaliczysz szybkie spadki poziomu wody w komorze z pompa i to zaowocuje ssaniem powietrza przez pompe i pelnym baniakiem babelkow.

2- szczelina w przegrodzie do refugium za nisko, powinna byc w polowie, przy tej teraz mm to nie obmyjesz tylko zamieszasz.

3- zastanow sie nad mniejsza pompa bo i tak przerasta potrzeby odpieniacza.

pozdrowienia

edit. z zalozenia i :( wyliczen nalkowych powrot powinien byc mniejszy niz spost, wiec 1/2 cala wystarczy w zupelnosci


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.