Skocz do zawartości
Michal23071980

Akwarium 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzie polecacie kupić takie akwarium jak w temacie. Full opti. Razem z hyradulika i sumpem? Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Łodzi bardziej bliżej na Warszawę niż Wrocław. A wiadomo lepiej podjechać i osobiście załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy zamawiałem optiwhite z przesyłką na palecie i zawsze wszystko było ok, wiadomo że trzeba odpakować i sprawdzić przy kurierze. Możesz jeszcze sprawdzić w roslinyakwariowe.pl, bardzo dobrze kleją akwaria, minusem jest wyższa cena niż u konkurencji, ale za jakość się płaci...


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej popytaj o ceny i wybierz która ci odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za szybkie odpowiedzi. Polecacie brać z sumpem czy może jakiś panel z tylu. Tylko szkoda miejsca zajmować miejsca w takim niedużym akwarium. Zamierzam trzymać dwa blazny jakiś ukwial, zoa i kilka odmian euphili. Poza tym standard czyli ślimaki. Ze dwa krabiszony :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o kominie czy pudełku przelewowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel też nie jest zły tylko że sump też i ma więcej pojemność ja bym raczej patrzył na to ile masz miejsca niż na jakiekolwiek koszty ja bym na twoim miejscu zrobił sump bo i grzałeczkę odpieniacz i inne duperele się tam wstawi a co do sklepów to jak wyżej e-rybka, opti24, rośliny akwariowe (meega jakość) ale też pewnie u zwykłego szklarza kupisz razem z wierceniem jeżeli będziesz chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za porady. Ba kasę nie patrzę. Mam tylko miejsce 50 x50. Nie wiem jak się za to zabrać. Tzn jak napisać np do rybki i wytłumaczyć im . Oni też mają akwaria z gotowa hydraulika i wierca?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w erybce w markach dostałem wycenę w ciągu 2min, tylko byłem osobiście. Przedzwonić i opisać co potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj w erybce w markach dostałem wycenę w ciągu 2min, tylko byłem osobiście. Przedzwonić i opisać co potrzebne.

Dzięki za szybką odpowiedź :-) jutra tam callne

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać tak samo do nich e-mail i opisać co ci potrzeba.

Podaj wymiar akwarium, gdzie i jakiej wielkości miałby być komin, ile jakich otworów jaki sump itd.

Co do hydrauliki myślę że bez problemu pomogą ci zebrać potrzebny zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać tak samo do nich e-mail i opisać co ci potrzeba.

Podaj wymiar akwarium, gdzie i jakiej wielkości miałby być komin, ile jakich otworów jaki sump itd.

Co do hydrauliki myślę że bez problemu pomogą ci zebrać potrzebny zestaw

Dzięki. W sumie email to również dobry pomysł.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie nie masz też jakoś daleko więc po wycenie możesz pojechać osobiście i uzgodnić szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ogólnie nie masz też jakoś daleko więc po wycenie możesz pojechać osobiście i uzgodnić szczegóły

Racja. Zawsze mogę pojechać po odbiór.

Jakie polecasz światło nad ten akwarium?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz tam trzymać, czy ma być to t5 czy led, ile chcesz wydać, czy robić diy czy kupić gotową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co chcesz tam trzymać, czy ma być to t5 czy led, ile chcesz wydać, czy robić diy czy kupić gotową

Euphilie zoa jakiś quadri blazny krab ślimak krewetka. Wolalbym gotowa najlepiej t5 bo zauważyłem jak miałem słodkie że od ledow robi się brązowy nalot ns piasku i szybach.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pajutoja straszny z ciebie nabijacz postów piszesz na tym forum jak to był by czat a przez to rozciągasz i rozmywasz post.

I strasznie dużo rad udzielasz jak na osobę która nawet jeszcze nie odpaliła zasolonego akwarium :D

Co do Akwarium to ja osobiście mogę polecić Erybke i nawet bym się zastanowił czy nie zamówić u nich odrazu z tym stelażem aluminiowym ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony i takie rozwiązanie jest dość mobilne i będziesz miał miejsce żeby trzymać cześć gratów w ukryciu.

Zaczynałem od podobnej kostki z tym że z Panelem dorabianym potem też niezła sprawa ale trochę niewygodna w utrzymaniu jeje największy plus to że nie zajmuje dużo miejsca.

Z drugiej strony zastanowił bym sie na twoim miejscu nad jakimś gotowym zestawem typu ReefMax na pewno jest to fajne rozwiązanie na pierwsze akwarium a o ile puszczą cię koszta na pewno będziesz zmieniał na większe a taki zestaw gotowy zdecydowanie łatwiej potem sprzedać :)

Odnośnie oświetlenia przy twojej obsadzie nie jest potrzebna świetlówka a Led jest o niebo wygodniejszy w tego typu akwariach :)

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pajutoja straszny z ciebie nabijacz postów piszesz na tym forum jak to był by czat a przez to rozciągasz i rozmywasz post.

I strasznie dużo rad udzielasz jak na osobę która nawet jeszcze nie odpaliła zasolonego akwarium :D

Staram się pomóc w tym co wiem mimo że moja solniczka dopiero czeka na start. Chyba nie czynie źle tak robiąc? Chyba że w tym co radzę jest coś nie tak. :)

A w tym temacie chyba nie musiałem mieć szczególnej wiedzy jeśli chodzi o morszczaki jeśli chodzi o to gdzie zamówić zbiornik. Takie same rzeczy przy słodkowodnych również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Pajutoja straszny z ciebie nabijacz postów piszesz na tym forum jak to był by czat a przez to rozciągasz i rozmywasz post.

I strasznie dużo rad udzielasz jak na osobę która nawet jeszcze nie odpaliła zasolonego akwarium :D

Co do Akwarium to ja osobiście mogę polecić Erybke i nawet bym się zastanowił czy nie zamówić u nich odrazu z tym stelażem aluminiowym ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony i takie rozwiązanie jest dość mobilne i będziesz miał miejsce żeby trzymać cześć gratów w ukryciu.

Zaczynałem od podobnej kostki z tym że z Panelem dorabianym potem też niezła sprawa ale trochę niewygodna w utrzymaniu jeje największy plus to że nie zajmuje dużo miejsca.

Z drugiej strony zastanowił bym sie na twoim miejscu nad jakimś gotowym zestawem typu ReefMax na pewno jest to fajne rozwiązanie na pierwsze akwarium a o ile puszczą cię koszta na pewno będziesz zmieniał na większe a taki zestaw gotowy zdecydowanie łatwiej potem sprzedać :)

Odnośnie oświetlenia przy twojej obsadzie nie jest potrzebna świetlówka a Led jest o niebo wygodniejszy w tego typu akwariach :)

Fajne rozwiązanie z tym stelażem. Pomyślę o tym.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dołożyła do prośby o wycenę czarny komin. Ja o tym nie pomyślałam i jednak te rury w przezroczystym kominie psują efekt :(

Również polecam rybkę, akwarium jak i sump wykonane porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się pomóc w tym co wiem mimo że moja solniczka dopiero czeka na start. Chyba nie czynie źle tak robiąc? Chyba że w tym co radzę jest coś nie tak. :)

A w tym temacie chyba nie musiałem mieć szczególnej wiedzy jeśli chodzi o morszczaki jeśli chodzi o to gdzie zamówić zbiornik. Takie same rzeczy przy słodkowodnych również :)

Mi chodzi o pisanie takiej ilości postów zamiast składania tego do kupy jeżeli jest za dużo postów wszystko robi się nieczytelne i zajmuje szmat czasu szukanie wartościowych treści.


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.