Skocz do zawartości
mr_mgr

Akwarystyka morska - to jeszcze hobby czy już bezwzględny biznes???

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że gotowa lampa jest za droga:) Aczkolwiek lampy do akwarystyki wszędzie są tak samo drogie i w liroju takich nie ma.

Mowa była nie o lampach, tylko o kolankach i pipetach. Na kolanka wyjaśnienie znalazłam, na cenę pipety już nie znajduje ;) pytanie czy sklep narzuca na nie taka marzę, czy kupuje takie drogie w hurtowniach akwarystycznych? Czy w ogóle może zakupić tanie pipety na allegro i sprzedawać po 3 zł zamiast 9?

Takie jeszcze moje ostatnie przemyślenie... że może bardziej trzeba się przyjrzeć producentom, a nie sklepom? W sumie gdybym miała sklep z morszczyzna nie zaryzykowałabym kupić pipet czy alg na allegro czy w biedrze i sprzedać to jako produkt dla morszczyzny. Kupują pewnie wyłącznie produkty przeznaczone do akwarystyki i choc "zwykły" termometr, wężyk do rodi czy pipeta będzie tak samo dobra do akwarium (czy na pewno będzie?), to nie w gestii i wiedzy sklepu jest oceniać, który tańszy produkt może być z powodzeniem zamiennikiem "morskiego", a który nie.

Aaa i jeszcze jedno. To, co zaoszczędziłam na lampie wydalam na korale, rybki, ostatnio nabyłam pięknego szorstnika, więc sklep nie jest stratny ;)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po przeczytaniu wątku nasuwają mi się poniższe spostrzeżenia, może trochę złośliwe, ale temat mnie rozbawił lekko:

1. "Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach",

2. "Kto nie ma miedzi niech w domu siedzi",

3. Krewetek można nałapać sobie w Bałtyku i do tego babkę byczą zamiast Valenciana pualeris, będzie taniej

4. Kto chce tanie zamienniki to zamiast NO3:PO4-X Red Sea niech kupi aceton w markecie, przecież to prawie to samo

5. Załóżmy sklep i zrezygnujmy z zysku bo to nieetyczne i niektórych klientów nie stać na nasz towar a rodzina o suchym chlebie też przeżyje

:harhar:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polać Włodzimierzowi ;) sklep musi na siebie zarabiać. Jak nie sklep to "ciemna strona mocy". Kto chce to znajdzie taniej i moim zdaniem temat nie wypał. Ten co go rozpoczął niech otworzy sklep i nie płacze że drogo tylko pokaże jak można świetnie pozyskać klienta ceną.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sklepy jeszcze jako tako rozumiem ale natomiast wcale nie potrafię pojąc cen samych akwarystów głównie życia.

Ceny czasem są takie same jak w sklepach albo i nawet wyższe, tylko sklep musi wtedy kupic zwierzaki liczyć sie, ze stratami zapłacić za lokal i pracownikom a my kupując w sklepie płacimy podatek a akwarysta no chyba podatku nie odprowadza :)

PS. dla łowców pipet to takie cos polecam ale tylko do kilku dokładnego odmierzania kilku kropli.

http://allegro.pl/zakraplacz-do-oczu-sanity-produkt-medyczny-i6401582104.html

A jak ktoś chce większa to szklana laboratoryjna wielowymiarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i sie zastanawiam co autor chce osiagnac tym postem? Masz wolny rynek caly swiat, kupuj gdzie chcesz.

Towar jest wart tyle ile ktos jest w stanie za niego zaplacic a marza jaka jest na produkcie to nie kwestia kupujacego tylko kwestia sklepu.

Moim zdaniem temat do Offtopa i po sprawie.

Za chwile bedzie dlaczego srubka kosztuje 1zl a dwa sklepy dalej 1,2zl.

Nie chcesz nie kupuj. Kupujesz to nie marudz ze drogo.

Ps. Jak mi wyjasnisz dlaczego za tor na wesele placisz x3 a za ten sam tort bez slowa wesele x1 to bedziesz moik idolem :)

@Darek bedzie cyrk w tym temacie to na 100%


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak mi wyjasnisz dlaczego za tor na wesele placisz x3 a za ten sam tort bez slowa wesele x1 to bedziesz moik idolem :)

@Darek bedzie cyrk w tym temacie to na 100%

Tak samo jak Ty kupujesz z dopiskiem "akwarium morskie" i płacisz x3 a bez dopisku x1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę cos od siebie. Kiedyś prowadziłem sklep zoo i powiem jedno ze do dzisiaj nie wiem jak robia to na allegro, ale bywalo tak ze na allegro niektóre sprzęty byly tansze niz ja mialem w hurtowni i to z rabatem. Bylo tak ze kompletowalem klientowi akwa ma allegro bo bylo taniej niz w hurtowni wiec tak naprawdę ciężko jest porównywać ale każdy ma swój rozum i wolną wolę wyboru wiec wybiera ci dla niego korzystniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4. Kto chce tanie zamienniki to zamiast NO3:PO4-X Red Sea niech kupi aceton w markecie, przecież to

nie aceton ! a wódka ocet i trochę cukru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie aceton ! a wódka ocet i trochę cukru

a jak to ma działać? Bo jakoś tak nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z produktami "akwarium morskie" jest pewnie podobnie, jak z produktami dla noworodków i niemowląt. Można oseskowi kupić mleko od krowy za 2,15, a można bebilon za... nie wiem ile, ale sporo... Można kupić jabłuszka na targu za grosze i zetrzeć na plastikowej tarce samemu, a można od gerbera za kilka złotych w maleńkim słoiczku.

Ja nie wiem, czy producent pipet użytku ogólnego zagwarantuje mi, że jak nakarmię z jego pipety rybkę, to ona mi nie zdechnie, bo wyleci z niej jakiś opiłek nie wiadomo czego i wolę już wydac te 9 zł i mieć nadzieję, że z pipety akwarystycznej żaden opiłek nie wyleci :) Podobnie jak matka, woli wydać na gerbera, niż kupić na targu pryskane być może jabłuszka?

Po przeczytaniu jednego z poprzednich postów utwierdzam się w przekonaniu, że ceny tych produktów specjalistycznych to są ceny producentów, a nie sklepów. Różnice w cenach pomiedzy sklepami akwarystycznymi tez są, ale zwykle nieduże. Pewnie wynika to z faktu upustów na ilość. Kto więcej kupuje i sprzedaje, to w hurtowni ma tez większe rabaty.

Czy producent akwarystycznych wyrobów musi spełniać jakieś specjalne wymagania, żeby móc napisac na produkcie, że jest bezpieczny dla zwierząt? Czy opłaca jakieś dodatkowe testy, czy inne technologie, za które nie płaci producent pipet do czegokolwiek?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak to ma działać? Bo jakoś tak nie rozumiem

poczytaj o metodzie VSV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o metodzie VSV :)

A okej rozumiem, czytałem juz wczesniej tylko nie wiem czemu ale zrozumiałem że chodzi o testy a nie zbijanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie wiem, czy producent pipet użytku ogólnego zagwarantuje mi, że jak nakarmię z jego pipety rybkę, to ona mi nie zdechnie, bo wyleci z niej jakiś opiłek nie wiadomo czego i wolę już wydac te 9 zł i mieć nadzieję, że z pipety akwarystycznej żaden opiłek nie wyleci

przecież to zwykła (chińska) pipeta

l0dfax7jtzo6.jpg

taka sama jak tu

80n7jd7rkoo6.jpg

ewent wersja "comfort" czyli łądna gumka i akryl

zxreh9zckj33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poruszam też tematu sprzętu typowo pod nasze hobby typu: odpieniacze / filtry przepływowe / komputery akwarystyczne / pompki cyrkulacyjne czy inne cuda cudeńka, które niewątpliwie są nam potrzebne, niejednokrotnie drogie - w to nie wnikam - sprzęt ten jest typowy, wyselekcjonowany i jestem skłonny za takowy zapłacić. Ktoś go importuje - odpowiada gwarancją na terenie naszego kraju - OK

Temat sprzętu również powinien zostać poruszony - dlaczego ? Kupujesz sprzęt w sklepie specjalistycznym czyt. morskim, na gwarancji, wymagasz sprawności - z założenia. A ilu z nas pożycza, prosi i ratuje siebie wzajemnie sprzętem, który nie zostaje w naszym ulubionym sklepie z morszczyzną naprawiony czy też wymieniony na nowy ? w ramach gwarancji. Ja czekam na swoją reklamację gwarancyjną od czerwca i gdyby nie był to sklep z morszczyzną dawno "pogrążyłbym" sprzedawcę. Płacimy wysokie ceny ok, ale wymagajmy też w zamian - to sklepy jak każde inne, jest ich niewiele, dyktują ceny a my się na nie godzimy. Dobrze, że z każdych morskich zakupów wychodzę z rabatem :) Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Pozwolimy sobie na parę słów komentarza jako sklep ale również jako zwykli hobbyści.

"bezwzględny biznes" to trochę nie trafiony temat gdyż wymienione artykuły nie stanowią nawet 1% w miesięcznej sprzedaży w naszym sklepie.

I tak dla przykładu niech będzie to pipeta - owszem te po kilkanaście groszy są tanie ale wytrzymują kilkanaście ściśnięć i pękają w miejscu zgrzewu. Do tego nie wiadomo z jakiego materiału zostały wykonane i jak on reaguje z wodą morską (a ta ma naprawdę "moc").

Sami używamy pipety firmy Tunze (nie mamy jej w ofercie sklepu) od ponad 5 lat. W tym czasie zużyliśmy dziesiątki jeśli nie setki pipet (nawet tych do nadziewania indyka) - jeśli nie pęka plastik to psuje się część z gumy. Producent nie przewidział że będą moczone w słonej wodzie. Przyczyna pewnie leży w tym że producent zapomniał napisać na niej "do akwarystyki morskiej" i potroić cenę.

W sklepach często używamy kratek rastrowych w zbiornikach ekspozycyjnych - można je kupić w markecie budowlanym bo są używane do wentylacji i tym podobnych zastosowań. Wykonane są z takiego materiału który oddaje do wody fosforany przez długie lata. Można też kupić kratki do zastosowania w akwariach morskich - oczywiście kilka razy droższe ale fosforanów nie wydzielają.

Co do hydrauliki to nie jest ona wytwarzana przez 1 producenta - producentów jest wielu np. Gamrat, Bevo itd i uwierzcie że z wyglądu takie samo kolanko czy zawór może mieć zupełnie inną cenę. Jakością jak i użytym materiałem też się różnią ale żeby to odkryć potrzeba kilku lat albo kilku kilometrów sklejonych instalacji.

W przypadku salimetrów to mieliśmy w ofercie takie po 14 pln. Przy zasoleniu 1,025 pokazywały 1,020 więc klienci sypali sól....

Co było dalej ? Akwaria za kilka/kilkanaście tys były do restartu. Najważniejsze że klient oszdzędził kilkadziesiąt złoty na spławiku. To z pewnością pokryło straty, pozwoliło na restart zbiornika i jeszcze parę złoty zostało. Z naszego sklepu zostały wycofane a te z półki trafiły prosto na śmietnik (żal bo można było oddać klientom za darmo - to by był dopiero "bezwzględny biznes").

Bardzo podobnie jest z całą pozostałą listą z pierwszego posta - ale wybaczcie nie będę już dalej pisała. Jest na niej kilka wyjątków jak przykładowo ceny testów Hanna. Ceny od polskiego dystrybutora są duże wyższe w hurcie niż np. w USA w detalu. Jednak nie mogę sobie pozwolić na sprowadzenie ich "na lewo" i sprzedaż bez paragonu/faktury bo prowadzimy sklep legalnie.

Na aukcji sprzedawca napisał "Jedyny egzemplarz w tej cenie". Ciekawe dlaczego ?

Ten sam sprzedawca na Hance kH napisał : "Standardowe reagenty są formalnie przeterminowane, ale w przypadku reagentów Hanna Instruments ważniejsze jest trafienie we właściwą partię (nowe reagenty z felernej partii potrafią dać wyniki z kosmosu) niż data formalnej ważności. Jedyny egzemplarz w tej cenie"

Faktycznie rewelacja.

Czerstwy chleb można dostać nawet za darmo.

Pozdrowienia dla wszystkich, kupujcie rozsądnie - czasem faktycznie da się coś kupić taniej, a czasem tą samą rzecz kupujemy kilka razy bo kusiła niska cena.


jm2.jpg.e25f92a1a94e753ace933b2d9bf6ea64.jpg

JadwigaMorska.pl ul. Gwardii 24 21-300 Radzyń Podlaski

tel. 503-157-847 email : jadwiga@jadwigamorska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak mi wyjasnisz dlaczego za tor na wesele placisz x3 a za ten sam tort bez slowa wesele x1 to bedziesz moik idolem :)

Jeszcze odnośnie tego tortu. Mi nie chodzi o 3x droższy tort z napisem wesele ale o to, że jak idziesz do cukierni to sprzedawca mówi tak: drogi kliencie, jeśli nie kupisz tortu z napisem wesele to ono na pewno się nie uda - może pan ryzykować ale sukcesów nie wróżę. Noooo natomiast ten z napisem wesele to wręcz gwarancja sukcesu. Impreza na 102. Pana wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabójca brań leci.Jakk by ktoś nie oglądał.

4.

Świetny temat.

Polecam.

To jak w tym kawale,Akcja trochę wolna...ale za to ilu bohaterów.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witajcie !

W przypadku salimetrów to mieliśmy w ofercie takie po 14 pln. Przy zasoleniu 1,025 pokazywały 1,020 więc klienci sypali sól....

(...) Z naszego sklepu zostały wycofane a te z półki trafiły prosto na śmietnik (żal bo można było oddać klientom za darmo - to by był dopiero "bezwzględny biznes").

że co ? to sklepy nie reklamują wadliwego towaru u producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja idę do lodówki po soczek...jakie chcesz...jasne czy ciemne ;-)

Chipsów nie było, coś na myszach się znalazło, siedzę i czytam:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ta wersja comfort była szklana to chętnie dam nawet 30 zł :)

Bardziej na poważnie. Ostatnio chwaliłam się na forum, że wyhodowałam błazenki. I podzwoniłam po kilku sklepach, cena w sklepach za takie jak moje to ok 50-60 zł. Oferowana cena kupna to 15 zł lub niżej. Fakt, że nie znają mnie, nigdy nic u nich nie kupowałam itp itd. Taki biznes :) Ale z drugiej strony: patrząc na marże są czasem kosmiczne, ale gdyby to był tach super dochodowy biznes, gdzie tylko trzepie się kasę , to było by tych sklepów dużo, a sporo przecież pada

Ale mnie najbardziej denerwuje częste zjawisko brak polskiej instrukcji. Czasem nawet i angielskiej

Edit: Otwieram Żywca z wymiany barterowej za Pterapogony :)

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby ta wersja comfort była szklana to chętnie dam nawet 30 zł :)

szklane też są na allegro - nawet w komplecie z buteleczką za 4-5 zł (i więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklane też są na allegro - nawet w komplecie z buteleczką za 4-5 zł (i więcej)

Ale nie takie, ma być zwężona końcówka z cienkiego szkła. żeby mozna było złapać jednego wrotka czy jajko i zobaczyć, że tam na pewno jest.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie najbardziej denerwuje częste zjawisko brak polskiej instrukcji. Czasem nawet i angielskiej

I tu Tamara ma rację :

Producent powinien zadbać o to, aby takie informacje jak właściwości towaru, warunki gwarancji i instrukcja użytkowania była dostarczona w języku polskim. Jeśli tego obowiązku nie dopełni, działa przeciwko art. 15 Ustawy o języku polskim:

Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wbrew przepisom art. 7a, w obrocie z udziałem konsumentów stosuje wyłącznie obcojęzyczne nazewnictwo towarów lub usług albo sporządza wyłącznie w języku obcym oferty, ostrzeżenia i informacje dla konsumentów wymagane na podstawie innych przepisów, instrukcje obsługi, informacje o właściwościach towarów lub usług, warunki gwarancji, faktury, rachunki lub pokwitowania, podlega karze grzywny.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklane też są na allegro - nawet w komplecie z buteleczką za 4-5 zł (i więcej)

Ale nie takie, ma być zwężona końcówka z cienkiego szkła. żeby mozna było złapać jednego wrotka czy jajko i zobaczyć, że tam na pewno jest.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sklep morski

153vqrb98zuc.jpg

inny sklep ...

ul6a4oaiokj2.jpg

--//-- Edit

zaraz mi się pewno dostanie że ten "inny sklep" sprzedaje za tą cenę - ale za 1cm - zgoda

ale do 1 pompy potrzeba "naście" cm - licząc że wymieniam w 3 pompach na raz płacę za komplet 50 - 60zł a nie 135

Ale nie takie, ma być zwężona końcówka z cienkiego szkła. żeby mozna było złapać jednego wrotka czy jajko i zobaczyć, że tam na pewno jest.

oczywiście że są - dział - "wino"

lub

Specjalistyczny sprzęt medyczny - Laboratorium

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.