Skocz do zawartości
Engell1

Deltec SC 1456 pieni tylko na sucho ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim Deltekiem ... Poziom wody w sumpie to 20 cm czyli wg zalecenia producenta, odpienek pieni na piątym biegu czyli prawie na Max ale nie moge go ustawić na mokro ... Problem w tym ze jak przykręcę ta śrubę do regulacji poziomu w odpieniaczu to woda zaczyna sie przelewać właśnie tym cylindrem od regulacji i wtedy mocno kapie i hałasuje .... Czy ktos cos dopomoże ? Powiem ze piana jest bardzo ciemna i powiedzmy ze 3 cm to jakies 2-3 tygodnie wyciąga ...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten test, ten odp. Nie ma zaworku na na rurce doprowadzającej wiec nie mozna regulować ilości powietrza ale to mozna chyba robić zmniejszając obroty pompy ... Poza tym zmniejszając ilośc powietrza spowoduje, ze bedzie pienił jeszcze mniej ... Tak na marginesie to jak często czyścicie ten kubek na syfy ? Przez to ze mi sie tak mało syfu zbiera czyszczę rzadko ale pełno syfu jest na ścianach ... Deltec ma tez w ofercie takie cos do - automatycznego? - czyszczenia ścianek ale to sporo kasy kosztuje i byłem zdania, ze nie warte jest to wydatku ...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wydaje mi się że zaworek powinien być

sc1456_2_1.jpg

a jest to zaworek Gardena ? chyba od "lini kroplującej" np. Castorama czy podobny sklep - nawadnianie - naście zł za 2 sztuki

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zaworek od spustu brudu z kubełka ... Ale zauważyłem, ze mam źle umiejscowione tr wężyki tj. Pobór powietrza mam wpięty w miejsce gdzie na zdjęciu jest rurka od spustu a ta z kolei leży sobie bezwładnie w wodzie ... Po powrocie do domu zaraz pozmieniam i zobaczę czy to cos da ....

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest zaworek od spustu brudu z kubełka ...

Ups :) faktycznie - zobaczyłem dopiero na powiększonej fotce - taki sam można by założyć na zasysie powietrza .. ale skoro jest i zawór i regulacja pompą .. nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W deltecu 1455 masz zaworek na powietrze a w 1456 już nie ma. Po prostu może odpieniacz nie ma co odpieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odkurzam temat bo ten odpieniacz mnie wykończy . . . Od samego początku nie mogę ustawić go na mokro.

Pompa pracuje mocniej niż Deltec zaleca tzn. na szóstym biegu i śrubę do podnoszenia poziomu wody mam dokręconą na maxa tzn woda wypływa przez tą rurkę górą . . . i mimo to kubek jest prawie suchy, ledwo co na dnie ciemnego syfu troche się zbiera . . . Czy ja robię coś źle czy co ????


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę na zdjęciu że w tym modelu jest regulacja pokrętłem w rurze...coś na zasadzie zaworu bramowego?

Jeśli tak to wyjmij go i sprawdź czy poprawnie działa zawór i czy się zamyka tak jak trzeba

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokrętło jest od spustu brudu z kubka . . . odpienek ma regulacje pompy i wysokości poziomu wody ale nic mit to nie daje a pompy na 100% i tak nie chce używać bo i tak już za głośny ten sprzęt jest . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może za niski poziom wody. U mnie pieni na sucho jak i na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślę żeby podnieś poziom wody jeżeli jest taka możliwość.

Na czym on stoi ?

Masz jakieś rusztowanie czy po prostu na szkle

W moim skimmerze

Producent napisał " poziom wody 25cm -27cm .

Jest na 20cm i pieni na sucho

Na początku był na 25cm to przelewł

Odpływ otwarty na maxa

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smieszny5g (wyświetl historię edycji)

"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 6 biegu i zakręconym zaworze to powinieneś mieć fontannę a nie odpieniacz

sprawdź wirnik .. i wszystko inne co się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to w instrukcji zalecana głębokość to 15-25 cm a mój stoi na szkle i jest to 20 cm czyli niby idealnie ... napisze chyba do Delteca i spytam o co kaman

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez żartów - jak przytkasz powietrze i zakręcisz odpływ to musi przelać

jak nie to pompa/wirnik nie ma mocy albo coś masz zatkane

nakręć filmik jak to wygląda/pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast na 5 biegu kręcić pokrętłem w górę spróbuj na 6 lub 7 kręcąc w duł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. U mnie pracuje na ostatnim biegu żeby dobrze pienił. Wtedy da się regulować go dobrze. Jak pracował na 4/5 to nie pienił prawie. Mówicie ze coś z pompa może być??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 miesiącach pracy przy modelu 1456 pompa poszła na reklamację.. i wymienili sterownik + stojan o niebo lepiej pracuje.

Teraz, Zaleg napisał:

U mnie po 3 miesiącach pracy przy modelu 1456 pompa poszła na reklamację.. wymienili sterownik + stojan o niebo lepiej pracuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie były objawy?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim biegu bardzo słabo zaciągał powietrze. I w końcu pompa stanęła.

Edytowane przez Zaleg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

częstsze mycie kubka powinno pomóc. nie spuszczaj syfku wężykiem, tylko myj cały kubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie pompy. Faktycznie jest różnica. Teraz na 4 biegu pieni jak szalony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.