Skocz do zawartości
smash86

Czy na podstawie tych zdjęć da się określić płeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Pterek

75a620bf946ebdf469806cc406b2e9df.jpgbe7d084122fbd168644c828584bc0653.jpg

Rainfordi

1a7652c4e6199b9c58f7bbc853f7532c.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pterapogon ma jeden gruczoł więc to samica.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał że to raczej pterka niż pterek ale z doświadczenia wiem że nawet na żywo jak patrzę na moją parkę to można by się pomylić,dopiero jak dobrze pojedzą różnice stają się bardziej widoczne,po fotce ciężko dać 100% werdyktu :) Pterka czy pterek oto jest pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samiec ma większy pysk,inny profil, coś w oku, obstawiam samicę. Z tego co tłumaczyli mi w Ś.P warszawskim aquamedicu do poznania po dzyndzlach potrzebne jest, by ryba była opchana, gdzieś był o tym wątek.

Najlepiej przy doborze poprosić o wybraną płeć sprzedającego w sklepie.U mnie 2 x jak miało być tak było.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... kupilem pare. I ten osobnik nie wypuszczal drugiego zza skaly oddalem tego slabszego osobnika koledze. kupilem samice w e rybce i zabił mi ja. Zaganial w skaly. Nie wypuszczal na jedzenie. Az odeszla

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w e-rybce kiedys gosc powiedzial ze pterapogony podobnie jak mandaryny mozna plec rozroznic po pletwach. Tylko nie grzbietowych a brzusznych. Samiec ma takie ostro zakonczone jak maczety a samica takie ogragle koncowki. Sprawdzone i u mnie i w trzech innych akwariach. Kopuluja regularnie i fajtycznie to co mial byc samiec to byl a co samoca to samica sprawdzalnosc 100%

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Moim zdaniem na obu zdjeciach jest samica.

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój (najpraedopodobniej) samiecLbWGbVa.jpg

Widać malutką drugą wypustke pod brzuchem. Po karmieniu nieco bardziej widoczna.

Faktycznie płetwy piersiowe u rybki autora wyglądają na bardziej zaokrąglone, niż u mojej rybki

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój (najpraedopodobniej) samiecLbWGbVa.jpg

Widać malutką drugą wypustke pod brzuchem. Po karmieniu nieco bardziej widoczna.

Faktycznie płetwy piersiowe u rybki autora wyglądają na bardziej zaokrąglone, niż u mojej rybki

Dałbym głowę, że to samica. U dorosłego samca występuje lekki przerost dolnej szczęki , no i widoczne 2-wa wyrostki.

Twój osobnik to samica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samiec, ma dwie wypustki, lepiej widać drugą po karmieniu. Poza tym katował drugiego pterapogona, który po 15 minutach musiał zostać odłowiony. samica nie byłaby chyba agresywna dla drugiej ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak też bym obstawiał, że to samica. te płetwy nie są wcale takie ostre. Ostrzejsze niż u autora tematu ale to nie to. Według mnie samica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9a130423992e5c776a5cf4378db118b7.jpg

692f4463721ed25040e10d0bc2c33c81.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

634002d9a8dd68694abedcfeba84d543.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smash - Samica :)

Nik@ - Twoj/ Twoja to tez samica. I az sie dziwie ze gonila tego co jest u mnie bo ten to na 100% samiec.

Z tego co zaobserwowalem swego czasu szukajac samca mialem 3 samice i plywaly w zgodzie razem, dopiero gdy wpuscilem samca i dobrala sie para odepchniete samice doatawaly lanie.

Edytowane przez Morsik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ganiala najpierw 1 pozniej drugą sztuke. Dopychala bokiem do skał. I cały czas takie specyficzne dźwieki wydaje.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zamęczył czterech swoich pobratymców, choć w sklepie zapewniano mnie, że to samiczki. I dopóki w akwarium był inny

pteruś to wydawał bardzo głośne dźwięki. Teraz jest cicho, za to pani błazenkowa podgryza mu płetwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh prerek to samica:-) dzis wywalilo z siebie to. e088f688753ec6250d8d60f7f02234d0.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.