Skocz do zawartości
Michal23071980

Zestaw Juwel Lido 120

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po okazyjnej cenie (kolega się wyprowadza) udało mi się kupić nowy nie używany zestaw Juwel Lido 120. Całość z szafką i światłem za 500 pln wiec myślę że warto było.

Jest w nim filtr bioflow który chciałbym zasypac purigenem i co tydzień wymieniać owate. Światełka na pewno doloze drugie tyle. Na razie jest w T5 2x24 w. Teraz pytanie jakie barwy świetlówek wybrać. Będę trzymał tylko Nemo i jakas euphilie i kilka zoa. Standardowo ekipa czyszczaca.

Kolejne pytania.

Jaki wybrać odpieniacz do akwarium i czy jest konieczny. Myślałem o którymś z serii hydor lub juwel a bo akwarium ma na niego wycięcie.

Jaki falownik wybrać?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sump przewidujesz, czy robisz zestaw bez?


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sumpa mam zamiar postawić. Nie chce wiercic a nie mam miejsca na komin czy pudełko przelewowe

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) Będę trzymał tylko Nemo i jakas euphilie i kilka zoa. Standardowo ekipa czyszczaca.

a jak już miną te .. 3-4 mieś ? :p

a na poważnie - pomyśl o algae scrubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już miną te .. 3-4 mieś ? :p

a na poważnie - pomyśl o algae scrubber

:)

myślę że na tej obsadzie się skończy :) chyba...

a tak na poważnie myślisz ze ten filtr bioflow który jest w środku nada się do morskiego ? czy jest sens dawać opieńka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, również mam juwela ale trigona 190, tylko z powodu braku czasu ciągle przekłada sie odpalenie a raczej przesiadka i również mam ten filtr juwela ale nie wiem czy trafi do akwa, co prawda jest pompa 1000l/h ale zajmuje miejsce i to dość dużo trzeba przyznać, ja kupiłem deltec mce 600 (naraze problemy z pompą:() ma troche miejsca ma absorbery i pewnie nim sie skonczy, osobiście proponuje ci zastosować odpieniacz zewnętrzny, w tym bioflow umieścisz co najwyżej troche siporax i jakieś absorbery a miejsca zajmie dużo, ale jak wolisz, jeśli chcesz mam duży zapas wkładów do niego (dostalem z akwarium węgiel, bio gąbka, wata i coś jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, również mam juwela ale trigona 190, tylko z powodu braku czasu ciągle przekłada sie odpalenie a raczej przesiadka i również mam ten filtr juwela ale nie wiem czy trafi do akwa, co prawda jest pompa 1000l/h ale zajmuje miejsce i to dość dużo trzeba przyznać, ja kupiłem deltec mce 600 (naraze problemy z pompą :() ma troche miejsca ma absorbery i pewnie nim sie skonczy, osobiście proponuje ci zastosować odpieniacz zewnętrzny, w tym bioflow umieścisz co najwyżej troche siporax i jakieś absorbery a miejsca zajmie dużo, ale jak wolisz, jeśli chcesz mam duży zapas wkładów do niego (dostalem z akwarium węgiel, bio gąbka, wata i coś jeszcze)

za jak\a cenę masz te wkłady :)

niestety nie będę miał możliwości na zewnętrzny odpieniek, bawić się w odpieniek juwela ? juwel skimmer 3.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym sie nie bawił - blisko 500zł i w/g producenta trzeba wymieniać wirnik co 12 mieś ? :D (porażka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie bawił - blisko 500zł i w/g producenta trzeba wymieniać wirnik co 12 mieś ? :D (porażka)

Dzięki za odpowiedź :) na pewno będzie pomocna,

zamiast skały chciałem ceramikę

http://erybka.pl/product-pol-11560-Arka-Ceramika-SLG230.html

myśłisz, że będzie ok czy lepsza skała będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skała lepsza - kup suchą i posklejasz w/g widzimisię

do ceramiki to musiałbyś (zamiast skały) wpakować sporo siporaxu - a bez sumpa nie masz gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała lepsza - kup suchą i posklejasz w/g widzimisię

do ceramiki to musiałbyś (zamiast skały) wpakować sporo siporaxu - a bez sumpa nie masz gdzie

Po raz kolejny dziękuję za jakże cenną poradę, masz rację, kupię suchą i posklejam :)

masz jakieś inne cenne porady dotyczącego tego zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakiś zewnętrzny odpieniacz

(chyba że coś zmieścisz pod pokrywę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trzeba sprawdzić ile tam jest luzu - czy wejdzie i czy będzie sensownie pienił

boisz się wyciąć dziury w pokrywie ? - to ją zdemontuj i zrób koronę ze spienonego PCV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie Lido 120.do tego filtra załadowałem matrixa,żwiru koralowego,purigenu i chemi pure i jest ok.Filtr jest duży więc dużo sie zmieści.Odpieniacz mam jakiś na kostkę lipową ale planuje Tunze 9004,hydor słyszałem dużo opini że kicha lepszy Tunze.Światełko mam 4x24,3 niebieskie i jedna biała i jakoś to wszystko sprawnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie Lido 120.do tego filtra załadowałem matrixa,żwiru koralowego,purigenu i chemi pure i jest ok.Filtr jest duży więc dużo sie zmieści.Odpieniacz mam jakiś na kostkę lipową ale planuje Tunze 9004,hydor słyszałem dużo opini że kicha lepszy Tunze.Światełko mam 4x24,3 niebieskie i jedna biała i jakoś to wszystko sprawnie działa.

Dzięki, że się odezwałeś, wątpiłem aby ktoś na forum miał lido :)

czy stosujesz jakieś pompy cyrkulacyjne? czy filtr wewnętrzny to ogarnie?

masz może jakieś zdjęcia Twojego akwa ? :)

Witam mam takie Lido 120.do tego filtra załadowałem matrixa,żwiru koralowego,purigenu i chemi pure i jest ok.Filtr jest duży więc dużo sie zmieści.Odpieniacz mam jakiś na kostkę lipową ale planuje Tunze 9004,hydor słyszałem dużo opini że kicha lepszy Tunze.Światełko mam 4x24,3 niebieskie i jedna biała i jakoś to wszystko sprawnie działa.

i jeszcze jedno czy i jak masz oklejoną tylną szybę ?

bez fizycznego sprawdzenia to wróżenie z fusów

bo jak za bardzo obniżysz lustro wody żeby "wepchnąć" odpieniacz to będzie .. słabo wyglądało

zerknij tutaj

https://www.youtube....lido 120 marine

może coś ciekawego wpadnie w oko

dzięki, super filmiki, a jednak można w LIDO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy filtr wewnętrzny to ogarnie?

Filtr Bio-flow 3.0 z pompą Ecco-flow 500l/h ? zapomnij

potrzebne będą dodatkowo ze 2 falowniki 1200-1600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr Bio-flow 3.0 z pompą Ecco-flow 500l/h ? zapomnij

potrzebne będą dodatkowo ze 2 falowniki 1200-1600l/h

ok, w takim razie coś już wiem, poszukam jakiś falowników :)

mam jakiegoś aquael reef 2600 ze słodkiego, może dokupię jebao rw4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 falowniki i filtr też nieżle miesza.

ładnie to wygląda, masz może jakieś wskazówki dla mnie ze swojego doświadczenia z Lido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do orginalnego filtra dużo zmieścisz.Zdjęcia kiepskie i też dopiero zaczynam z morszczyzną.

Pokrywy nie mam jest zdjęta bo pewnie będzie sie grzało.Nad akwarium zamontowałem lampe 4x24w świetlówki.Ostatnio mnie naszło na ledy i zamontowałem chinkę 160w led i to był błąd.Wróciłem do świetlówek i dołożyłem ledy aquaela 2x 6w niebieskie i jest super.

Co do odpieniacza poluje na Tunze 9004 bo ma dobre opinie co do wewnętrznych odpieniaczy i może za niedługi czas do 200l go zapodam,bo będziesz chciał napewno więcej litrów.

post-25513-0-28536800-1471640922_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do orginalnego filtra dużo zmieścisz.Zdjęcia kiepskie i też dopiero zaczynam z morszczyzną.

Pokrywy nie mam jest zdjęta bo pewnie będzie sie grzało.Nad akwarium zamontowałem lampe 4x24w świetlówki.Ostatnio mnie naszło na ledy i zamontowałem chinkę 160w led i to był błąd.Wróciłem do świetlówek i dołożyłem ledy aquaela 2x 6w niebieskie i jest super.

Bardzo ładnie urządziłeś to akwa.

jakie masz falowniki?

dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aquaela 2600 filtr też miesza i to jak dobrze ustawisz to będzie ok.Ja mam filtr który miesza aquael 2600 i jeszcze jeden falownik słabszy i męczyłem sie strasznie żeby to ustawić bo strasznie pralkę robiło.Ale wydaje mi sie że filtr z jednej strony falownik typu aquael 2600 po przeciwnej stronie i jak dobrze ustawisz to będzie fajnie mieszać.]

A to było 30litrów około roku temu.Szybko chce sie więcej.

post-25513-0-55294600-1471641840_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aquaela 2600 filtr też miesza i to jak dobrze ustawisz to będzie ok.Ja mam filtr który miesza aquael 2600 i jeszcze jeden falownik słabszy i męczyłem sie strasznie żeby to ustawić bo strasznie pralkę robiło.Ale wydaje mi sie że filtr z jednej strony falownik typu aquael 2600 po przeciwnej stronie i jak dobrze ustawisz to będzie fajnie mieszać.]

A to było 30litrów około roku temu.Szybko chce sie więcej.

Dzięki Aquaela mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.