Skocz do zawartości
turek87

Gumki antywibracyjne w falowniku rw20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po powrocie z wakacji W akwarium burza piaskowa :-( Okazalo się, że winowajcą jest pęknięta guma antywibracyjna tylko 1 ale to spowodowało wypiecie się falownika z reszty juz stwardniałych i powycieranych gumek. Reklamację zgłosiłem ale moje pytanie brzmi czy ktos miał podobnie? Czym mozna zastapic te gumki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gumki sparciały jak pompa poleżala jakiś czas poza wodą. Teraz mam ten sam promblem, gdzie kupić zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem.Po ok pół roku zaczynał mi się wypinać cyrkulator (rw20).Problem rozwiązałem w ten sposób że na ori gumki założyłem trochę dłuższe wężyki silikonowe (takie od napowietrzacza) i zmontowałem wszystko razem.Od kilku miesięcy cyrkulator nie wyskoczył ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem w mojej RW-15 niestety ciągle z tych gum falownik wypadał.Jako ,że trochę szukałem na internecie nie za bardzo znalazłem zamiennik,a pompa po gwarancji to wpadłem na dziwny pomysł i podstawę gumy wlałem pełno kleju do Hydrauliki i do podstawy falownika też trochę nalałem i wszystko złączyłem.Jak na razie efekt jest dobry falownik trzyma się magnesu i nawet o dziwo nie ma żadnych drgań czy głośniejszej pracy :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marku chyba nie wiesz ocb. Tam nie ma O-ringów

ups - faktycznie - pomyliłem z Koralią tam są

da87e2bf0b5d4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma taki problem jak ja a sprzet jest na gwarancji to warto zareklamowac. Ja mam falownik z Jadwigamorska.pl wyslalem fotki na maila a sklep fotki wyslal dalej i dostalem odpowiedz ze otrzymam nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem a nawet w dwóch kompletach, pompki sprowadzałem od Dystrybucji w Chinach i po napisaniu maila co i jak dostałem nowe gumki za free:) znajomy reklamował to samo w Aquario i dostał całe nowe podstawy z magnesem więc nie jest aż tak źle :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja bede musiec swoja oddac na gwarancje jak wymieniaja to chyba wszedzie ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA gwarancji to nie powinni robić problemów :) ja się z oporem nie spotkałem nawet po gwarancji sklepy pomagały w załatwianiu takich spraw:)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich pompach spiełem podstawę z magnesem z cyrkulatorem za pomocą opasek zaciskowych - trytytek. Gumki sparciały po nieco ponad roku używania pomp Jebao. Straszny syf. Gumy na magnesach też widać że się rozpuszcają. Co one oddają do wody to tylko producent wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.